Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

[300L]"Amazonia Musiaradki"

Tanganika, Malawi, Azja, Ameryka

Moderator: Administracja

Zablokowany
Awatar użytkownika
SDD
Administracja
Posty: 3001
Rejestracja: 21 lis 2009, 12:23
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Sędziszów Małopolski
Akwarium: Ogólne w LT
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: SDD »

Ja jeszcze dosadziłbym z tyłu po prawej jakąś dużą żabienicę, a z przodu w tym wolnym rogu po lewej jakąś mniejszą. Byłoby bardziej "rainforest" :)
Tylko ZERO tolerancji pozwala na funkcjonowanie forum, zgłaszaj przyciskiem Obrazek posty łamiące regulamin!

I'm not crazy, my reality is just different than yours...
musiaradka
Posty: 654
Rejestracja: 17 sie 2010, 13:36
Imię: Piotrek
Lokalizacja: ...
Płeć:

Post autor: musiaradka »

SDD pisze:Ja jeszcze dosadziłbym z tyłu po prawej jakąś dużą żabienicę, a z przodu w tym wolnym rogu po lewej jakąś mniejszą. Byłoby bardziej "rainforest" :)

własnie tak zamierzam zrobic
identycznie jak mówisz tzn z tyłu na całej długosci jest posadzony nurzaniec i narazie jest on malutki i go nie widac ale z czasem sie rozrosnie i zasloni niemal cały tyl
a zabienice zamierzam dosadzic z prawej strony przed filtrem wewnetrznym zeby troche zasłonic ten filtr
a w tym wolnym rogu po lewej posadze jakas mniejsza zabieniczke i bedzie to odmiana tropica
tylko nie wiem jaka zabienice posadzic po prawej przed filtrem moze odmiane maior?
Awatar użytkownika
SDD
Administracja
Posty: 3001
Rejestracja: 21 lis 2009, 12:23
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Sędziszów Małopolski
Akwarium: Ogólne w LT
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: SDD »

Przydałoby się coś co rozrosło by się przysłaniając filtr, a jednocześnie nie tworzyło zbitej masy liści - żeby dyski i inne ryby mogły przepływać i chronić się między liśćmi. Mój zbiornik jest za mały na żabienice i nie praktykuję ich uprawy, więc co do konkretnego gatunku, to niestety nie pomogę ;)
Tylko ZERO tolerancji pozwala na funkcjonowanie forum, zgłaszaj przyciskiem Obrazek posty łamiące regulamin!

I'm not crazy, my reality is just different than yours...
Awatar użytkownika
Sero
Posty: 562
Rejestracja: 17 wrz 2010, 8:57
Imię: Jacek
Lokalizacja: Straszęcin
Akwarium: 550l
Płeć:
Wiek: 47

Post autor: Sero »

macben pisze:liście będą przeszkadzać podczas sprzątania
Zgadzam się z Benkiem, też tak miałem wywaliłem po tygodniu, tylko szyszki. W wężu do odmulania miałem, dwa druty ze stali nierdzewnej 1mm na "x" żeby szyszki węża nie zapychały.

A co do palet to jak mają warunki odpowiednie i nie mają gratisów to jest pięknie, ale jak zaczynają grymasić i nie wiadomo o co chodzi to można je..a dostać, tak to już jest z tymi rybami. Najważniejsze to kupić z dobrej hodowli ryby pewne.
macben pisze: od Adama można kupić taniej ryby, a takie do nauki to nawet za 10zł
nawet po 5 zł widziałem, do nauki.

Piotr nie rób sobie wroga z każdego, co ma odmienne zdanie od Twojego.

Powodzenia z paletami, korzystaj z podpowiedzi, bo po co przerabiać dwa razy to samo i się męczyć.
musiaradka
Posty: 654
Rejestracja: 17 sie 2010, 13:36
Imię: Piotrek
Lokalizacja: ...
Płeć:

Post autor: musiaradka »

macben pisze: mnie to bawi, zreszta podejrzewam ze nie tylko mnie

a mnie bawi twoje pieprzenie
wiec przestan pieprzyc mi w temacie
i skoncz juz sie mnie czepiac
zrozumiałes?
Awatar użytkownika
crusta
Posty: 7056
Rejestracja: 01 paź 2009, 20:52
Imię: Konrad
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 12 x 43l - krewetki
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: crusta »

czasowo blokuje temat

Miło byłoby jakby niektórzy pamiętali o kulturze. ostatni post przekonal mnie że jednak temat otworzony za wcześnie
Ważne są dni których jeszcze nie znamy....

caridina.pl

[>500l] Krewetkaria - Mój swiat i moja odskocznia
Szefcio
Administracja
Posty: 229
Rejestracja: 01 paź 2009, 17:18
Imię: Nobody
Lokalizacja: wirtualny świat
Płeć:

Post autor: Szefcio »

Administracja nadaje ostrzeżenia kol. Macben za podżeganie do kłótni i obraźliwe sformułowanie publicznie kierowane do Musiaradki (jakby nie było użytkownika forum) i kol. Musiaradce za wielokrotne łamanie regulaminu forum dot. kultury wypowiedzi na forum mimo upomnień.

Temat jest bezterminowo zamknięty dla ostudzenia emocji.

2-05-2012 Temat otwieram
Konto wspólne dla całej administracji. Administracja najważniejsze decyzje podejmuje wspólnie i prezentuje je poprzez to konto - są to wspólne decyzje więc proszę nie atakować konkretnej osoby.
Kierowanie korespondencji na to konto jest bezcelowe.
musiaradka
Posty: 654
Rejestracja: 17 sie 2010, 13:36
Imię: Piotrek
Lokalizacja: ...
Płeć:

Post autor: musiaradka »

dziękuję za otwarcie tematu
pozdrowienia dla administracji
przyjemnej majówki życzę

[ Dodano: 2012-05-02, 14:48 ]
Sero pisze:
macben pisze:liście będą przeszkadzać podczas sprzątania
Zgadzam się z Benkiem, też tak miałem wywaliłem po tygodniu, tylko szyszki. W wężu do odmulania miałem, dwa druty ze stali nierdzewnej 1mm na "x" żeby szyszki węża nie zapychały.

A co do palet to jak mają warunki odpowiednie i nie mają gratisów to jest pięknie, ale jak zaczynają grymasić i nie wiadomo o co chodzi to można je..a dostać, tak to już jest z tymi rybami. Najważniejsze to kupić z dobrej hodowli ryby pewne.
macben pisze: od Adama można kupić taniej ryby, a takie do nauki to nawet za 10zł
nawet po 5 zł widziałem, do nauki.

Piotr nie rób sobie wroga z każdego, co ma odmienne zdanie od Twojego.

Powodzenia z paletami, korzystaj z podpowiedzi, bo po co przerabiać dwa razy to samo i się męczyć.
a ja sie z benkiem nie zgadzam i liscie bede trzymał co 2-3 tygodnie bede wyciagal i bede dokladał nowe
i szyszki tez bede dawał

kupilem ryby z hodowli od Pana Henia i tej wersji sie bede trzymał czy komus sie to podoba czy nie i uwazam ze to sa ryby z pewnego zrodła od dawna tylko tam kupuje i wszystko jest ok

karmic tez nie zamierzam 500 razy dziennie
to nie trzoda chlewna tylko ryby
Awatar użytkownika
Sero
Posty: 562
Rejestracja: 17 wrz 2010, 8:57
Imię: Jacek
Lokalizacja: Straszęcin
Akwarium: 550l
Płeć:
Wiek: 47

Post autor: Sero »

musiaradka pisze:karmic tez nie zamierzam 500 razy dziennie
to nie trzoda chlewna tylko ryby
i tu jesteś w błędzie, futruj ile tylko mają ochotę na jedzenie.
maćko
Posty: 61
Rejestracja: 03 mar 2012, 21:59
Imię: Maciek
Lokalizacja: Rzeszów/Biała
Płeć:
Wiek: 28
Kontakt:

Post autor: maćko »

Jestem zdania Jacka, gdyż im za młodu wykarmisz tym na starość dużego placka będziesz miał ;) Na wielu forach nazywaja swoje palety "prosiakami", więc do trzody można jak widzisz te ryby porównać, zresztą moje również bym tak nazwał. Naprawdę karm ile wlezie, a potem sobie odpuszczaj i coraz mniej dawaj jeść z biegiem czasu. Radzę to bo widzę jak jest, a nie z docinek czy coś :) Pozdrawiam
musiaradka
Posty: 654
Rejestracja: 17 sie 2010, 13:36
Imię: Piotrek
Lokalizacja: ...
Płeć:

Post autor: musiaradka »

u mnie jedza tylko same mięcho
suchego nawet nie ruszaja
piotr77

Post autor: piotr77 »

musiaradka, a możesz nas uraczyć jakimś zdjęciem :mrgreen: twoich pupili
musiaradka
Posty: 654
Rejestracja: 17 sie 2010, 13:36
Imię: Piotrek
Lokalizacja: ...
Płeć:

Post autor: musiaradka »

w 1 poscie masz fotki moich pupili
nie wiele sie zmieniło no moze ciut urosły
ale to i tak jeszcze malenstwa
jak bede mial czas to moze cos pstrykne

za to w akwa sie zmienilo
jest duzo mroczniej niz było
i herbatkowo
Awatar użytkownika
ziemian
Posty: 1545
Rejestracja: 30 paź 2011, 15:08
Imię: Marcin
Lokalizacja: Krosno
Akwarium: BW 200l, BW 100l
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: ziemian »

Jeżeli mroczniej i herbatkowo to dawaj foty !! :evil: :mrgreen:
musiaradka
Posty: 654
Rejestracja: 17 sie 2010, 13:36
Imię: Piotrek
Lokalizacja: ...
Płeć:

Post autor: musiaradka »

foty masz strone wczesniej na nowe w tej chwili nie mam czasu po za tym nie wiele od tamtej pory sie zmieniło wiec nie widze potrzeby wstawiac nowe

dopiero sie zmieni dojdzie pare nowych roslin w te miejsca o ktorych wspominał SDD
Zablokowany

Wróć do „Akwaria Biotopowe”