Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

[450] Paletkowe pobojowisko

Tanganika, Malawi, Azja, Ameryka

Moderator: Administracja

maćko
Posty: 61
Rejestracja: 03 mar 2012, 21:59
Imię: Maciek
Lokalizacja: Rzeszów/Biała
Płeć:
Wiek: 28
Kontakt:

[450] Paletkowe pobojowisko

Post autor: maćko »

Opis:

Zacznę wszystko od początku ;). Akwarium zakupione było od skaczacego z myślą o BW, przez jakiś tydzień wszystko wyglądało tak jak sobie zamarzyłem, jednak nic wiecznie nie trwa :P. w akwarium zaczął gnić jeden korzeń, na drugi dzień połowa już miała jakiś nalot na sobie, więc wszystko wywaliłem co tylko było można. Pięknie rozrośnięty lotos został przy "ratowaniu" tak popsuty, że nie wiem czy co kolwiek z tego jeszcze będzie, ale ja będącym wiecznie optymistą staram się sobie wmówić, że to był tylko incydent, który dał znać, że rybki wolą roślinniaka :mrgreen: Najważniejsze, że rybki żyją, rosną i czują się dobrze ; ). Teraz drodzy forumowicze prośba do Was, pomóżcie i wspomóżcie roślinnością zrobić z tego akwarium coś pięknego co będzie przyciągać wzrok. Chętnemu, który nie będzie żałował trochę roślinek poprzycinać od siebie i wspomóc w aranżacji jestem w stanie dać nawet 3 dyski lub zapłacić 8)


Trochę danych:



Temperatura: 29stopni
Woda: Ph-6, gh i kh od 2-5, no2 i no3 od paru miesięcy nie chce mi się mierzyć, patrzę po rybach i to starcza :P
Akwarium: 450l
Obsada: 6szt- red white, 7szt- red brown
Oświetlenie: 2x80W
Roślinność: jeden nieszczęsny lotos
Nawożenie: na razie pod lotosa tylko nawóz z JBL, ale planuję coś dokupić w płynie i jakieś tabletki
Dekoracje: jak po wojnie, czyli wszystko co możliwe :mrgreen:
Pokarm: mix mięsny i suchy pokarm
Filtrację i ogrzewanie dopisze potem bo nie pamiętam :P

Pozdrawiam wszystkich :D

Kiedyś tak wyglądało
Obrazek

Kilka zdjątek z bliska :>
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Moja ulubiona ;)
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Moja ławica czekająca na mięcho ; )
Obrazek

A na koniec jak z horroru :mrgreen:
Obrazek
Obrazek
polak.krk
Posty: 1181
Rejestracja: 13 lut 2012, 22:08
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Kraków - Tas-Sliema
Płeć:

Post autor: polak.krk »

Mam nadzieje, ze ktos Cie poratuje, bo fajne akwa z tego moze byc. Z drugiej strony, dziwne ze zaczyly Ci gnic korzeni spreparowane. Moze to byly sluzowce tylko?
carpe diem ;]
maćko
Posty: 61
Rejestracja: 03 mar 2012, 21:59
Imię: Maciek
Lokalizacja: Rzeszów/Biała
Płeć:
Wiek: 28
Kontakt:

Post autor: maćko »

Jeden był taki, że jak go wyciągnąłem to śmierdział tak jakby ktoś go z szamba wyciągnął, a reszta miała tylko jakby przeźroczystą galaretkę na sobie, ale to okropnie wyglądało, więc wszystkiego sie pozbyłem :/ No też mam nadzieję, że ktoś mnie poratuje bo chciałbym, aby akwarium dobrze się prezentowało.
Awatar użytkownika
ziemian
Posty: 1545
Rejestracja: 30 paź 2011, 15:08
Imię: Marcin
Lokalizacja: Krosno
Akwarium: BW 200l, BW 100l
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: ziemian »

Stary tą galaretkę to każdy miał, ona się pojawia na korzeniu i jak sama się pojawia tak sama znika- u mnie pomogły jeszcze otoski. Także zrobiłeś głupotę wywalając wszystkie korzenie.
maćko
Posty: 61
Rejestracja: 03 mar 2012, 21:59
Imię: Maciek
Lokalizacja: Rzeszów/Biała
Płeć:
Wiek: 28
Kontakt:

Post autor: maćko »

Wywalając tego największego co śmierdolił okropnie cały urok jaki na początku był, kompletnie prysł, jak się znajdzie ktoś z dość dużą ilością roślinek i jakimś fajnym pomysłem to w takim razie niektóre korzonki pewnie wrócą, ale może teraz obsadzone czymś?
macben
Posty: 235
Rejestracja: 16 paź 2011, 19:40
Imię: Bernard
Lokalizacja: Jarosław
Płeć:
Wiek: 44

Post autor: macben »

ziemian pisze:galaretkę to każdy miał, ona się pojawia na korzeniu i jak sama się pojawia tak sama znika
To prawda, niepotrzebnie wywalałeś korzonki :(
maćko
Posty: 61
Rejestracja: 03 mar 2012, 21:59
Imię: Maciek
Lokalizacja: Rzeszów/Biała
Płeć:
Wiek: 28
Kontakt:

Post autor: maćko »

No jednak macie rację, ale z paletkami mam kompletnego świra, najmniejszy "śmietek" i od razu "remonty" robię z obawy o ich zrowie, chyba dam sobie na wstrzymanie i będę próbował "wzmocnić" te moje ryby, jak to mówi przysłowie "zdrowy jak ryba". Ale naprawdę się nie martwcie, jak znajdzie się ktoś kto ma trochę tych roślinek to postaram się zrobić taką dżunglę, że Amazonka będzie niczym w porównaniu z nią :mrgreen: Jeszcze wyjdę na prostą :>
macben
Posty: 235
Rejestracja: 16 paź 2011, 19:40
Imię: Bernard
Lokalizacja: Jarosław
Płeć:
Wiek: 44

Post autor: macben »

maćko pisze:postaram się zrobić taką dżunglę, że Amazonka będzie niczym w porównaniu z nią
Ciężko będzie wtedy sprzątać ;)
Może narazie lepiej roślinki w kokosach ( aby łatwiej było sprzątać ) a jak dyski podrosną to wtedy posadzisz i ich więcej ?
maćko
Posty: 61
Rejestracja: 03 mar 2012, 21:59
Imię: Maciek
Lokalizacja: Rzeszów/Biała
Płeć:
Wiek: 28
Kontakt:

Post autor: maćko »

Taki pomysł też może być ; ) Tylko na roślinach to ja się słabiutko znam, co jest mniej więcej mocnego, wytrzyma wysokie temp i bedzie dość wysokie? Ma ktoś jakieś takie rośliny? Choć mech na korzonku jednym mógłbym też posadzić ;)
polak.krk
Posty: 1181
Rejestracja: 13 lut 2012, 22:08
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Kraków - Tas-Sliema
Płeć:

Post autor: polak.krk »

Co do korzeniu ktory jechal szambem to dobrze ze wywaliles, co do reszty to zle. :) Najlepiej wsadz je spowrotem. :)
carpe diem ;]
maćko
Posty: 61
Rejestracja: 03 mar 2012, 21:59
Imię: Maciek
Lokalizacja: Rzeszów/Biała
Płeć:
Wiek: 28
Kontakt:

Post autor: maćko »

Inspiruję sie tym akwarium http://www.discusforum.pl/300l-dyskowce ... 19,105.htm , więc jutro będę jeździł po mieście i przeszukam je całe pod względem mchów i kilku większyh roślin, więc kilka korzonków wróci do łaski ; )
Awatar użytkownika
crusta
Posty: 7056
Rejestracja: 01 paź 2009, 20:52
Imię: Konrad
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 12 x 43l - krewetki
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: crusta »

Takie akwarium biotopowe łatwiej będzie ci prowadzić niż roślinniaka, pamiętaj także że te 450l to przy roślinniaku będzie pasowało czymś oświetlić mocniejszym niż 160w chyba że planowalbyś jakieś Microsoria, anubiasy, Zabieniczki.
Co do czystości, nie napisałeś o filtracji, sądząc po zdjęciach to jest tam jakaś filtracja wewnętrzna, myślę że o kubełku można by pomyśleć
Ważne są dni których jeszcze nie znamy....

caridina.pl

[>500l] Krewetkaria - Mój swiat i moja odskocznia
maćko
Posty: 61
Rejestracja: 03 mar 2012, 21:59
Imię: Maciek
Lokalizacja: Rzeszów/Biała
Płeć:
Wiek: 28
Kontakt:

Post autor: maćko »

Mam filtr JBl 1500 i zapasowy tetratex 700, a w środku są 2 filtry wewnętrzne już nie pamiętam jakie dokładnie, ale jutro sprawdzę, bo rybki już odpoczywają, więc z filtracją nie ma problemu, a możecie mi opisać jak domontować świetlówki? bo mam 3 po 30W, więc 90W już bym miał więcej, gdyby mi się udało je domontować. Zależało chyba mi by najbardziej na takim czymś jak podałem linka.
Awatar użytkownika
crusta
Posty: 7056
Rejestracja: 01 paź 2009, 20:52
Imię: Konrad
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 12 x 43l - krewetki
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: crusta »

E no to filtracja jak się patrzy.
Mimo wszystko na pewno łatwiej o czystość by było przy zbiorniku biotopowym, korzenie, ketapang, liście dębu itd. No ale to jak akwarium będzie wyglądało to już zależy od ciebie i wizji jaką masz, pamiętaj także o tym kiedy twoje rybki będą się czuć dobrze
Ważne są dni których jeszcze nie znamy....

caridina.pl

[>500l] Krewetkaria - Mój swiat i moja odskocznia
maćko
Posty: 61
Rejestracja: 03 mar 2012, 21:59
Imię: Maciek
Lokalizacja: Rzeszów/Biała
Płeć:
Wiek: 28
Kontakt:

Post autor: maćko »

No właśnie ciągle stawiałem samopoczucie rybek i ich zdrowie na najwyższej randze i hehe patrzcie jaki nieogar mam w akwarium : D Muszę chyba pójść na kompromis z rybami i roślinami :) Też tak sobie myślę, że mógłbym powrócić do korzeni samych, ale wolał bym mieć i to i to, bo placuszki wyglądają jak dla mnie najlepiej w aranżacji gdzie są zarówno korzenie jak i rośliny.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Akwaria Biotopowe”