Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

[~100l]BLACK WATER

Tanganika, Malawi, Azja, Ameryka

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Zabol
Posty: 91
Rejestracja: 01 mar 2012, 17:24
Imię: Krystian
Lokalizacja: Rzeszów/Przewrotne
Akwarium: 45L,25L,10 I ....
Płeć:

[~100l]BLACK WATER

Post autor: Zabol »

Opis:

Akwarium: 100L

Filtracja: Aqua Pro M-1000

Oświetlenie: Brak (Belka z Krewetek do puki czegoś nie zmontuje)

Podłoże: Czarny bazalt

Flora: Jakiś mech (nie wiem jaki to),Lotos,Żabienica,i inne

Fauna: 3 Skalary (1 większy,2 malutkie),Neony,2 Paletki (maluchy),Glonojady,Parka Kirysa,Inne pierdoły (Lecą do innego na czasie)


Akwarium idzie małymi kroczkami powoli do przodu litraż się zmieni z czasem wielkości rybek.

Woda: Słaba herbatka przez ten korzeni (nie preparowany) niedługą Glony dostaną grotę wierconą w dębie myślę że zrobi się ciemniejsze.

Deszczownica własnej roboty,Delikatne zapienienie się (wpadła zatyczka od dezodorantu chyba przez to ;/)

Ta nieszczęsna deszczownica:
Obrazek

Całość (nie zachwyca jeszcze):
Obrazek

Nieszczęsny korzeni ;p
Obrazek

Coś tu będzie ale nie wiem:
Obrazek

Rybka: (co to za mech)
Obrazek

;p
Obrazek

Zdjęcia nie zachwycają postaram się coś wymodzić jeszcze.Proszę o rady i dobre słowo.
Ostatnio zmieniony 22 lut 2013, 18:03 przez Zabol, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ziemian
Posty: 1545
Rejestracja: 30 paź 2011, 15:08
Imię: Marcin
Lokalizacja: Krosno
Akwarium: BW 200l, BW 100l
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: ziemian »

Jeżeli chodzi obsadę to proponowałbym już wymienić zbiornik na większy bo ryby nie będą Ci rosły do naturalnych rozmiarów tylko będą karłowaciały ;)

Co do samego akwarium to nie ma w nim nic z BW, powtarzam NIC !!!

Nie jest to również w żadnym wypadku akwarium biotopowe.

Jeżeli chcesz coś podziałać z biotopem czarnych wód to:

- po pierwsze jakie masz parametry wody
- po drugie bazalt do wywalenia- na jego miejsce piasek nie podnoszący twardości wody- np. z obi do piaskownic z atestem PZH
-więcej korzeni i drewna
- jakieś liście np. bukowe

Co najważniejsze to oddaj skalary, paletki i glonojady, nie wiem co masz na myśli pod nazwą "pierdoły"[...], a nie bezbronne zwierzęta w tym akwarium- proponuję się zastanowić nad sensem posiadania takiego akwarium oraz nad podejściem do zwierząt ;)

Napisałeś proszę o "dobre słowo"- w żadnym wypadku dobrego słowa nie da się na to powiedzieć... :/

[ Komentarz dodany przez: Mirro: 2013-02-22, 09:52 ]
Mały edit
Ostatnio zmieniony 22 lut 2013, 9:52 przez ziemian, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
BartekZ
Posty: 70
Rejestracja: 25 gru 2011, 21:21
Imię: Bartek
Lokalizacja: Jarosław, Rzeszów
Akwarium: 2x20l krewetkaria
Płeć:
Wiek: 27

Post autor: BartekZ »

Akwarium niezbyt ładne, a szczególnie obsada.
Radziłbym obliczyć, czy twoje akwarium ma naprawdę 100 litrów, bo mam identyczne 60l.
Najlepiej będzie jeśli poczytasz dużo książek o akwarystyce oraz pooglądasz akwaria innych użytkowników forum.
Zabol
Posty: 91
Rejestracja: 01 mar 2012, 17:24
Imię: Krystian
Lokalizacja: Rzeszów/Przewrotne
Akwarium: 45L,25L,10 I ....
Płeć:

Post autor: Zabol »

Akwarium ma 103l Paletki i skalary wielkości zakrętki od Kubusia i już histeryzujesz

-litraż jak napisałem zmienia się wraz z wielkością rybek.

Parametry wody są koło 5,5-7,5 testy do wymiany nie pokazują już dokładnie.Temperatura na dolnej granicy 24-25*C.

Podłoże moim zdanie odpowiednie (lepsze niż piasek kwarcowy i inne jasne podłoża)
Awatar użytkownika
Sebastian1995
Mecenas
Posty: 545
Rejestracja: 02 lut 2010, 15:08
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Jarosław
Akwarium: 375L :)
Płeć:
Wiek: 28

Post autor: Sebastian1995 »

Zabol, proszę o zdjęcia paletek , jeśli można. Trochę swojego czasu czytałem o plackach i nie zaleca trzymania ich z innymi rybami szczególnie żyworodnymi. O skalarach też za dobrze nie piszą bo przenosza one pasożyty :(
Zabol
Posty: 91
Rejestracja: 01 mar 2012, 17:24
Imię: Krystian
Lokalizacja: Rzeszów/Przewrotne
Akwarium: 45L,25L,10 I ....
Płeć:

Post autor: Zabol »

Dziś wrzucę zdjęcia.
Awatar użytkownika
Dżoena
Posty: 8848
Rejestracja: 23 gru 2009, 22:59
Imię: JoAnna
Lokalizacja: Boguchwała
Płeć:
Wiek: 46

Post autor: Dżoena »

Ludziska- trochę więcej luzu! To, że nam się coś nie podoba- nie znaczy, że właścicielowi się nie podoba. Krytyka- zawsze uczy- ale niech będzie konstruktywna :)
BartekZ pisze:Akwarium niezbyt ładne, a szczególnie obsada.
Bartku- jeżeli tak piszesz- spróbuj coś innego zaproponować. Taka krytyka nic nie wnosi. Może Zabol, skorzysta z rad?
Sebastian1995 pisze:Trochę swojego czasu czytałem o plackach i nie zaleca trzymania ich z innymi rybami szczególnie żyworodnymi.
Twoje słowa brzmią tak, jakby palety należało trzymać same- bez innych ryb- a to już sie z prawdą mija.
Sebastian1995 pisze:. O skalarach też za dobrze nie piszą bo przenosza one pasożyty :(
Te "zwykłe" skalary sprzedawane w sklepach właśnie tak mają. Jeżeli Twój, Zabol, właśnie do takich należy- nie wróżę długiego życia paletom :( Co innego np. manacapuru bądź altum peru. Dla tych, jednak, zbiornik i 200 l będzie docelowo za mały.
Zabol, pomyśl o zmianie obsady... Te ryby, które teraz masz niedługo nie dość, że będą się męczyły, to jeszcze skarłowacieją i oka cieszyć nie będą.
Zawsze byłam pod wrażeniem pielęgniczki kakadu. Śliczna rybka, która będzie w sam raz i do biotopu, który chcesz stworzyć i do litrażu :) Do tego stadko małych rybek i będzie super.
Markiz

Post autor: Markiz »

Zabol pisze:Akwarium ma 103l Paletki i skalary wielkości zakrętki od Kubusia i już histeryzujesz znaczy że przeciętne dziecko można trzymac w spiżarce/komórce a nie w pokoju bo po co mu tyle miejsca-ma czas aż urośnie

-litraż jak napisałem zmienia się wraz z wielkością rybek.fajnie-to już możesz zmieniać - nie podałes nawet wymiarów a na moje oko akwarium na dzień dobry jest za niskie dla skalarów

Parametry wody są koło 5,5-7,5 testy do wymiany nie pokazują już dokładnie.Temperatura na dolnej granicy 24-25*C.skala barw żółty do niebieski przy podanych pH-czyli po co podawać skoro kolor szary

Podłoże moim zdanie odpowiednie (lepsze niż piasek kwarcowy i inne jasne podłoża)a tu się nie czepiam-"jeden lubi pomarańcze drugi jak mu skarpety śmierdzą"
Ogólnie wrażenie sadzawki w której małe dziecko wrzuciło kilka żyjątek i moczy kijki...
Zdjęcie po podpisem "całość nie zachwyca(jeszcze) przypomina mi obrazki z Książki pana Frey'a jak wygląda nieestetyczne i niebezpieczne akwarium.
Proponuje przeczytać: http://akwariat.pl/moje-akwarium-hans-frey/
stare ale wciąż aktualne-ba w większości metod pielęgnacyjnych wróciłem własnie do tej książki i sprawdza się fenomenalnie.
A potem na dokładkę jeszcze to: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/49464/sl ... -akwariowe i bedzie cacy-obie książki przeciętnemu czytelnikowi powinny zająć nie więcej jak 7-14 dni :)
Ostatnio zmieniony 22 lut 2013, 13:18 przez Markiz, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ziemian
Posty: 1545
Rejestracja: 30 paź 2011, 15:08
Imię: Marcin
Lokalizacja: Krosno
Akwarium: BW 200l, BW 100l
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: ziemian »

To co napisał Markiz to nic dodać nic ująć, wszystko co wyszczególnił w cytacie. Także proponuję się wziąć za lekturę bo na razie to nie masz zielonego pojęcia o tym biotopie i w ogóle o akwarystyce ;)
Awatar użytkownika
b@ndziork@
Posty: 4197
Rejestracja: 17 lip 2010, 13:25
Imię: Marta
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 160l roślinne
Płeć:
Wiek: 47

Post autor: b@ndziork@ »

Zabol, popraw proszę tytuł , nie potrzebne są w nim nawiasy w nazwie zbiornika.
Pozdrawiam
Marta
ODPOWIEDZ

Wróć do „Akwaria Biotopowe”