Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

[200] Peru Rio Maranon

Tanganika, Malawi, Azja, Ameryka

Moderator: Administracja

Awatar użytkownika
kfjat26
Posty: 580
Rejestracja: 11 cze 2010, 10:24
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Humniska
Płeć:
Wiek: 47

Post autor: kfjat26 »

Epipremnum złociste u mnie w domu stanowisko ma w kuchni 2 szt oraz w pokoju na poddaszu. Nikt się z nim nie cacka, „Płacz roślin” zaobserwowałem przed opadami deszczu lub jak się mu chlapnęło ciut za dużo wody do doniczki.
Kiedy jestem w parku i widzę imiona kochanków wyryte na drzewach wcale nie uważam tego za romantyczne... Po prostu dziwi mnie jak wiele osób przychodzi na romantyczne spotkania z nożem.
Obrazek
Awatar użytkownika
ziemian
Posty: 1545
Rejestracja: 30 paź 2011, 15:08
Imię: Marcin
Lokalizacja: Krosno
Akwarium: BW 200l, BW 100l
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: ziemian »

kfjat26, a to ciekawe zjawisko- przyznam że nie wiedziałem o tym ;)

Co do tego jak to mam posadzone to, odpowiedź brzmi- nie mam tego posadzonego, normalnie korzeń jest w wodzie i tyle, reszta rośliny jest opleciona wokół belki oświetleniowej.

Tak, kiedyś miałem pod wodą, ale nie tą roślinę tylko Philodendron scandens ;) Ale poszedł on do innego akwarium i nie jest całkiem pod wodą tylko jakieś 30% jest pod wodą, reszta nad ;)
Awatar użytkownika
wisłok
Posty: 2259
Rejestracja: 15 gru 2012, 16:20
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Bratkowice( Chiny ludowe)
Akwarium: 232l Chińskie Rio
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: wisłok »

Płacz roślin jest fizjologicznym zjawiskiem, gdy roślinka ma nadmiar wody po prostu zrzuca zbędny balast przez aparaty szparkowe. Zazwyczaj tego nie widać ponieważ powietrze ma zbyt niską wilgotność, w wyniku czego woda transpiruje i przez to nie da się gołym okiem tego zauważyć. Na niewielu rzeczach się znam ale przynajmniej wiem jak to działa. ;)
Jak to ocenić... czy to wogóle możliwe? Jeśli mam wybierać między złem a złem wole nie wybierać wcale.
Awatar użytkownika
ziemian
Posty: 1545
Rejestracja: 30 paź 2011, 15:08
Imię: Marcin
Lokalizacja: Krosno
Akwarium: BW 200l, BW 100l
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: ziemian »

Akwarium tydzień temu przestało istnieć, na jego miejscu od tygodnia stoi 360l :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Akwaria Biotopowe”