Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

[160] może "Biale Wody"

Tanganika, Malawi, Azja, Ameryka

Moderator: Administracja

Agent 007 sumek

[160] może "Biale Wody"

Post autor: Agent 007 sumek »

Krótki opis:

akwarium: 100x45x35
filtracja: kubełek AQUA NOVA 1000
ogrzewanie: brak
oświetlenie: 1 x30 watt

podłoże: piasek zwykły
roślinność: nurzaniec, anubias, kryptokoryna, żabienica
obsada: neon inessa 25x
skalar 5x
kirysek pstry 5x
kiryśnik 3x


tak to wygląda na chwilę obecną :

Obrazek

woda jeszcze trochę mętna ale w końcu się ustoi szukam jeszcze liści dęby i szyszek olchy jeżeli ma ktoś na zbyciu czekam na pw
Ostatnio zmieniony 18 lip 2013, 0:55 przez Agent 007 sumek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
jonybrawo
Mecenas
Posty: 548
Rejestracja: 12 sty 2010, 18:47
Imię: Piotr
Lokalizacja: Zaczernie
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: jonybrawo »

To raczej białe wody
Markiz

Post autor: Markiz »

Sławciu - anubias i zwartka to nie ta bajka...
żabienice, staurogyne, strzałka, kabomba a najlepiej nic prócz butwy i niepreparowanych korzeni chyba że to mają być faktycznie białe wody.
lekki falstart ale jak znam ciebie to dopracujesz
Awatar użytkownika
ziemian
Posty: 1545
Rejestracja: 30 paź 2011, 15:08
Imię: Marcin
Lokalizacja: Krosno
Akwarium: BW 200l, BW 100l
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: ziemian »

Patrząc na temat ucieszyłem się bo dawno nikt bańki biotopowej z SA nie postawił- przynajmniej na tym forum.

Ale, ale:

1. Podaj parametry wody i raczej bez ogrzewania bańka długo nie pociągnie...
2. Jeżeli Skalar chodź każdy to wie że przy wysokości zbiornika 35cm do tego dochodzi ok. 5cm piasku to masz 28cm wysokości słupa wody do pływania- sam wyciąg wnioski nawet jeżeli skalarki są jeszcze młode ;)
Druga sprawa jeżeli chodzi o obsadę- jeżeli skalar którego nie powinno tu być to nie Neon Innesa(zmień nazwę bo masz błąd - potem inni początkujący będą to powielać ;) )
Z prostych względów- jeżeli Neon Innesa to temperatura wody w granicach 23-24 stopnie i w tym przypadku 24 to max ;) Powie Ci to każdy kto chodź trochę czai temat i nie chodzi tu o to że ktoś powie że jemu w 28 żyją czy przeżyły w 30 stopniach tylko te ryby mając wyższą temperaturę nie zachowują się normalnie- można to porównać do silnika- jadą na maksymalnych obrotach jeżeli chodzi o przemianę materii ;))

Przede wszystkim zmierz parametry wody bo chyba wiesz o tym że BW (którego tu nie widać bardziej tak jak koledzy napisali białe wody) to nie tylko aranż tylko również, a raczej przede wszystkim parametry wody.

Co do roślin to już kwestia gustu- chodź wiadomo że w BW nie występują inne rośliny niż pływające: pistia, hiacynt i na brzegach jakieś żabienice itp itd :D

I dalej jakoś samo pójdzie- chodź jeżeli chcesz akwarium biotopowe z prawdziwego zdarzenia, a nie jedynie pseudo to filtr RO lub bardzo miękka woda są nieodzowne no i coś żeby tą wodę zakwasić może być armatka torfowa do podmian ;)
Awatar użytkownika
wisienka
Mecenas
Posty: 241
Rejestracja: 25 cze 2011, 10:50
Imię: Beti
Lokalizacja: Jarosław
Akwarium: 300L Tanganika
Płeć:

Post autor: wisienka »

Ładne akwarium Sławku mnie się bardzo podoba.Trochę czaję bazę bo kiedyś przerabiałam ten biotop i jeżeli chcesz z tego zrobić Black Water a nie Clear Water bedziesz sie musiał nieco bardziej postarać i trochę nasmiecić liscmi dębu szyszkami olchy które posiadaja w sobie odpowiednie do tego barwniki i garbniki zakwaszajace i barwiace wodę .Co do filtra RO to akurat w tym biotopie jest on raczej elementem bardzo przydatnym rzekła bym nawet niezbednym chyba ze masz jakis inny sposób na zrobienie miekkiej wody.Skalary z tego co wiem lubia raczej wysokie zbiorniki nie niskie.Ogolnie wystrój wnetrza mnie sie podoba woda sie wyklaruje i bedzie git.Juz nic tam nie zmieniaj popracuj teraz tylko nad parametrami i zacznij z tego clear robic black :) powodzonka
Cyprichromis Leptosoma Kigoma
Telmatochromis Vittatus
exLamprologus Ocellatus Gold
Altolamprologus Calvus Black
Neolamprologus Leleupi

Lake Tanganyika vol.3 Tarło Cyprichromisów:
http://www.youtube.com/watch?v=gzFiuX__ ... e=youtu.be
Awatar użytkownika
Sero
Posty: 562
Rejestracja: 17 wrz 2010, 8:57
Imię: Jacek
Lokalizacja: Straszęcin
Akwarium: 550l
Płeć:
Wiek: 47

Post autor: Sero »

Wystarczy zmienić nazwę i już nikt się nie bedzie czepiał :P Będzie fajne jak zarośnie.
ziemian pisze:żeby tą wodę zakwasić może być armatka torfowa
Ja jadę na kwasie solnym, u mnie z 300l wody tygodniowo idzie. No i wymiarów które podałeś wyszło mi 140 lirów ;)
550 DiscusTank
Pozdrawiam Jacek.
Awatar użytkownika
ziemian
Posty: 1545
Rejestracja: 30 paź 2011, 15:08
Imię: Marcin
Lokalizacja: Krosno
Akwarium: BW 200l, BW 100l
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: ziemian »

Sero, o wymiarach miałem napisać, ale z tego wszystkiego mi z głowy wypadło bo też mi coś nie spasowało :D

Jeżeli Ci tyle wody idzie to nie ma się co dziwić, u mnie idzie 100l tygodniowo także spokojnie daje radę armatą zwłaszcza że mam dość wydajną :)
Agent 007 sumek

Post autor: Agent 007 sumek »

Skoro tak mówicie to zmieniam nazwę a w wymiarach się pomyliłem już poprawiam
Awatar użytkownika
ziemian
Posty: 1545
Rejestracja: 30 paź 2011, 15:08
Imię: Marcin
Lokalizacja: Krosno
Akwarium: BW 200l, BW 100l
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: ziemian »

Stary jak dojdziesz z parametrami to masz bańkę jak w pysk strzelił na pielęgniczki- marzenie :D
Awatar użytkownika
wisienka
Mecenas
Posty: 241
Rejestracja: 25 cze 2011, 10:50
Imię: Beti
Lokalizacja: Jarosław
Akwarium: 300L Tanganika
Płeć:

Post autor: wisienka »

ziemian pisze:Stary jak dojdziesz z parametrami to masz bańkę jak w pysk strzelił na pielęgniczki- marzenie :D
No to racja.Na pielęgniczki to bańka marzenie.Bardzo ładnie mu ten wystrój wyszedł.
Cyprichromis Leptosoma Kigoma
Telmatochromis Vittatus
exLamprologus Ocellatus Gold
Altolamprologus Calvus Black
Neolamprologus Leleupi

Lake Tanganyika vol.3 Tarło Cyprichromisów:
http://www.youtube.com/watch?v=gzFiuX__ ... e=youtu.be
Agent 007 sumek

Post autor: Agent 007 sumek »

Woda się ustała zmieniłem oświetlenie próbnie na fluore ale nie wielki efekt muszę zmienić światło na słabsze tak to wygląda teraz :

Obrazek

czekam na dalsze sugestie :mrgreen:
Awatar użytkownika
ziemian
Posty: 1545
Rejestracja: 30 paź 2011, 15:08
Imię: Marcin
Lokalizacja: Krosno
Akwarium: BW 200l, BW 100l
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: ziemian »

Podaj parametry wody ;)
Agent 007 sumek

Post autor: Agent 007 sumek »

no i bez większych zmian akwarium ma się tak:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

i to na tyle co sądzicie????
Awatar użytkownika
ziemian
Posty: 1545
Rejestracja: 30 paź 2011, 15:08
Imię: Marcin
Lokalizacja: Krosno
Akwarium: BW 200l, BW 100l
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: ziemian »

Mi się podoba chociaż bardziej mi to Azją trąci- chodzi mi o aranż ;) :)
Agent 007 sumek

Post autor: Agent 007 sumek »

No i kolejna aktualizacja:

Obrazek
Obrazek
Obrazek


woda nabrała koloru herbaty tak jak chciałem :mrgreen:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Akwaria Biotopowe”