Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

[6 x 140] wybór biotopów oraz obsady

Tanganika, Malawi, Azja, Ameryka

Moderator: Administracja

Awatar użytkownika
K2
Administracja
Posty: 3446
Rejestracja: 28 cze 2011, 7:53
Imię: Rafał
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 240Skalarium/40
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: K2 »

Pod regał daj płytę, to nie będziesz miał punktowego nacisku.
Cieszę się, że poszedłeś w stronę większych baniaków :D
Arit
Posty: 12
Rejestracja: 17 gru 2013, 18:02
Imię: Artur
Lokalizacja: Ksawerów
Płeć:

Post autor: Arit »

Ok
Po konsultacjach i ciężkich przemyśleniach ;) z powodu obciążenia podłogi ostatecznie rezygnuje z regału na rzecz pojedynczego zbiornika o wymiarach 160x60x60 dokładnie chodzi o ten zestaw:

http://www.allegromat.pl/aukcja150159

akwarium mają zamieszkiwać ryby z jeziora Malawi i ma ono swoim wystrojem być zbliżone do tego zbiornika:

http://www.youtube.com/watch?v=EF5q6Aw8o0M

Mam jeszcze tylko wahania co do filtra zew. skłaniał bym się do Eheim 2180 z wbudowaną grzałką ale jest drogi zastanawiam się czy jest wart swojej ceny? I czy posiadając go mógłbym zrezygnować z filtra wew. ? Czy deszczownica będzie wystarczająca jeśli chodzi o napowietrzanie?

Nie rezygnuje z posiadania kilku biotopowych zbiorników, powstaną później i będą umieszczone w innych miejscach domu.

P.S. Dopiero teraz zauważyłem że swój temat mieściłem w dziale Galeria, proszę administratora o przeniesienie do odpowiedniego działu, dziękuje i przepraszam.
Ostatnio zmieniony 02 sty 2014, 12:57 przez Arit, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
K2
Administracja
Posty: 3446
Rejestracja: 28 cze 2011, 7:53
Imię: Rafał
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 240Skalarium/40
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: K2 »

Archiwizuj aukcje allegro przez Allegromat.
Wydaje mi się, że podjąłeś trafną decyzję z tym baniakiem. Co do mieszkańców to nawet jestem pewien :mrgreen: Co do filtra, to cena tego który podałeś faktycznie spora. Szukał bym jakiejś używki, lub zainwestował w JBL-a. Przy tej długości filtr wewnętrzny raczej będzie potrzebny o przepływie ok 2000 l/h, żeby trochę ogarnął dno.
Awatar użytkownika
ziemian
Posty: 1545
Rejestracja: 30 paź 2011, 15:08
Imię: Marcin
Lokalizacja: Krosno
Akwarium: BW 200l, BW 100l
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: ziemian »

Tu masz ten Eheim 2180 używkę:

http://www.allegromat.pl/aukcja149520

Co do serii tych filtrów Eheima z grzałkami to uważam to za świetne rozwiązanie- sam mam taki tylko model Eheim 2128 ;)

Bardzo wygodne i super dokładne.

Ale bez wewnętrznego tak jak K2, pisze się nie obejdzie ;)
Awatar użytkownika
mariusz
Posty: 678
Rejestracja: 18 mar 2010, 17:46
Imię: MARIUSZ
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 360,70
Płeć:

Post autor: mariusz »

ja tam bym wolał 2x eheim 2228 nowe
niż ten z allegro
po dwóch stronach baniaka ustawic i nic nie
dokładać......a cena podobna....
Awatar użytkownika
ziemian
Posty: 1545
Rejestracja: 30 paź 2011, 15:08
Imię: Marcin
Lokalizacja: Krosno
Akwarium: BW 200l, BW 100l
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: ziemian »

Albo taka opcja- w sumie jeszcze lepsza bo większa pojemność na media ;)
Całość zasypać ceramiką i git.

Albo jak masz miejsce pod filtrem to zrób sumpa- to jest tańsza i 100 razy lepsza możliwość ;)
Sump przypuśćmy o pojemności ok. 80l i będzie cudo ;)
Arit
Posty: 12
Rejestracja: 17 gru 2013, 18:02
Imię: Artur
Lokalizacja: Ksawerów
Płeć:

Post autor: Arit »

mariusz,
2228 już nie produkują teraz to jest 2075 pojemność mediów to 6L. w 2080 jest 12L. chyba na jedno wychodzi.
ziemian,
Będzie standardowa szafka więc sump chyba się nie zmieści? No i jeszcze trzeba przekonać domowników, że ta woda to się nie wyleje na podłogę ;) A na poważnie to baniak traci na urodzie prze system przelewowy.
Wiec pewnie bedzie 2080 i grzałka przepływowa Hydor - wychodzi taniej niż eheim z wbudowaną grzałką. Do tego jakiś wew. filtr.

Teraz tak patrze na tego używanego Eheima i widzę te rurki ADA które kosztują po 500 zł, pewnie ceramika też jest kozacka, chyba się jednak skusze.
Awatar użytkownika
ziemian
Posty: 1545
Rejestracja: 30 paź 2011, 15:08
Imię: Marcin
Lokalizacja: Krosno
Akwarium: BW 200l, BW 100l
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: ziemian »

Wizualnie filterek wygląda całkiem nieźle, jak nówka w sumie ;)

Tylko przed kupnem zadzwoń sobie do tej babki i o wszystko dokładnie popytaj, kiedy kupiony, czy pierwszy właściciel itp. itd ;) Bo to już jednak konkretna kaska i żeby przypału nie było potem ... ;)
Awatar użytkownika
mariusz
Posty: 678
Rejestracja: 18 mar 2010, 17:46
Imię: MARIUSZ
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 360,70
Płeć:

Post autor: mariusz »

Filtrów 2228 eheim zaprzestał produkcji bo były nie do zdarcia a te z nowej serii to już takie nie są niestety.....wiem to na wet po sobie .....
Arit
Posty: 12
Rejestracja: 17 gru 2013, 18:02
Imię: Artur
Lokalizacja: Ksawerów
Płeć:

Post autor: Arit »

Robię mały up. W sumie dzięki Wam pozmieniałem swoje pomysły więc należy wam się sprawozdanie z dokonanych postępów :) Zamiast 6 zbiorników około 130 l. powstało w tym miejscu 600 litrowe akwarium z Malawi Mbuna. Sama klasyka: P.Acei, M.Estheare Red, C. Afra, P. Saulosi, M. Cyaneorhabdos. Filtr kupiłem dokładnie ten który pokazał mi ziemian, używany Eheim 2180, jestem bardzo zadowolony, oświetlenie to power led, sterowane zegarem z funkcja zmierzchu i świtu, kamienie otoczaki, piach castorama, a wygląda to mniej więcej tak:
<Usunięto nieaktywnego linka - zulix>
Gdzieś około maja zaczęło mnie się nudzić bo akwa było skończone i wykopałem z piwnicy swój bardzo stary regał, na dwa akwa po około 80 litrów, okazało się że na styk mieszczą się na nim standardowe zbiorniki 112l ( trochę trzeba było przyciąć kontowniki z szerokości na dole żeby wcisnąć dolne akwa 8) ale efekt jest taki jak by szyba była wklejona). I tak ostatecznie po kilku godzinach szlifowania i malowania, zakładania świateł, obudowywania ze spienionego PCV i kilkakrotnie przekroczonym budżecie, powstał taki projekt:
<Usunięto nieaktywnego linka - zulix>
Miejsce na regał znalazło się bez problemów :)
Dół to wariacja na temat Ameryki południowej, to znaczy ryba to Amazonka a rośliny nie koniecznie :)
<Usunięto nieaktywnego linka - zulix>
<Usunięto nieaktywnego linka - zulix>
<Usunięto nieaktywnego linka - zulix>
Bardzo lubię ten klimacik woda jest ciemna od korzeni, jest miękka bo zalane było 50/50 kranowita z RO - KH=4- światło to cztery T5 18W, na spodzie akwa jest ziemia przysypana żwirem takie LT Amazonia.
Góra to morskie, które w sumie jakoś tak psim swędem się pojawiło, chyba dlatego, że otworzyli duży sklep w Pabianicach i tak jakoś wstąpiłem od niechcenia i zapadła decyzja :). Morskie jest bez sumpa i bez panela, więc jest dość zagracone sprzętem na razie akwa dojrzewa ma już trzy tygodnie, parametry są ok bo wszystko było startowane na żywej wodzie, skale i piachu. Wtej chwili jest tam jedna Euphyllia i dużo zielonych glonów.
<Usunięto nieaktywnego linka - zulix>
<Usunięto nieaktywnego linka - zulix>
<Usunięto nieaktywnego linka - zulix>

Obok jest jeszcze miejsce na akwa 200l. będzie tam Tanganika, naskalniaki, szczelinowce, muszlowce lub Księżniczki, jeszcze nie zdecydowałem i ogólnie to jeszcze tajemnica bo moja kobieta puka się już w czoło przy tych trzech zbiornikach a mnie ciągle chodzi po głowie czwarty a nawet piąty :)
To na razie tyle jestem ciekaw waszych opinii, ale jedno musicie mi przyznać nie wyszedłem na goło słownego miało być 6 zbiorników i docelowo pewnie będzie :).
Ostatnio zmieniony 07 lis 2015, 21:26 przez Arit, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Akwaria Biotopowe”