Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

[64l]Tanganika. Cmentarzysko ślimaków, okolice Cameron Bay.

Czyli jak nie należy zakładać akwarium. ;)

Tanganika, Malawi, Azja, Ameryka

Moderator: Administracja

Awatar użytkownika
wisłok
Posty: 2259
Rejestracja: 15 gru 2012, 16:20
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Bratkowice( Chiny ludowe)
Akwarium: 232l Chińskie Rio
Płeć:
Wiek: 34

[64l]Tanganika. Cmentarzysko ślimaków, okolice Cameron Bay.

Post autor: wisłok »

A więc;
-szkiełko 60x30x35cm
- grzałka AquanEl comfortzone 50w
- filtracja AquanEl cirkulator 550 na razie z gąbką, montuje już specjalne cóś. ;)
- podłoże piasek rzeczny
- aranżacja; muszle winniczka których przybędzie jutro na razie są 2 :P i otoczaki(mam gdzieś dobrze schowany zapas, ale za bardzo go schowałem). Za jakiś czas zamiast winniczków będą tak jak należy konhy.

Najważniejsze, czyli obsada 1+1 lamprologus sp. ornatopinnis cameron bay F1. :mrgreen:

A teraz pora wyjaśnić czemu taki podtytuł. Otóż rybki aklimatyzowałem do nowej wody i jednocześnie przygotowywałem akwarium. :wesoły: Nikt normalny tak nie robi, ale miałem wyjątkową okazję której nie mogłem przepuścić.
A teraz pora na fotki. ;)
Całe szkiełko.
Obrazek

I mali budowniczy.
Obrazek
Samczyk w pełnej krasie.
Obrazek
Jak to ocenić... czy to wogóle możliwe? Jeśli mam wybierać między złem a złem wole nie wybierać wcale.
Awatar użytkownika
motylek
Posty: 862
Rejestracja: 26 cze 2013, 7:06
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 10L
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: motylek »

Fajny klimacik.
Awatar użytkownika
wisłok
Posty: 2259
Rejestracja: 15 gru 2012, 16:20
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Bratkowice( Chiny ludowe)
Akwarium: 232l Chińskie Rio
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: wisłok »

motylek pisze:Fajny klimacik.
Nam się to podoba ale reszta społeczeństwa zapewne patrząc na te zdjęcia zachodzi w głowe co oni w tym widzą. Aranż surowy raczej taki sobie, ryby też mają dość specyficzną urodę. Powiem wprost to biotop dla wybranych. Przeciętny Nowak który chce mieć po prostu ładne szkło prędzej sięgnie po malawi. W tanganice są a i owszem piękne ryby ale mimo wszystko.
Jak to ocenić... czy to wogóle możliwe? Jeśli mam wybierać między złem a złem wole nie wybierać wcale.
Awatar użytkownika
motylek
Posty: 862
Rejestracja: 26 cze 2013, 7:06
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 10L
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: motylek »

Fakt, że Malawi jest bardziej "kolorowe" niż Tanganika co nie zmienia faktu, że oba te biotopy zaje...iście mi się podobają. Na Zoobotanice była fajna Tanga z Muszlowcami - dla mnie kapitalna.

[ Dodano: 2015-01-15, 14:20 ]
Masz chyba tą fotkę tamtego akwa, a jak nie to ja mam - mogę wrzucić ;)
Awatar użytkownika
wisłok
Posty: 2259
Rejestracja: 15 gru 2012, 16:20
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Bratkowice( Chiny ludowe)
Akwarium: 232l Chińskie Rio
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: wisłok »

Akwariów z muszlowcami było kilka nie wiem o którym piszesz z telmatochromis vitatus i lepidolamprologus boulongeri czy, n. caudapanctus a może z multikami? Fotki mam wszystkich inaczej bym to odchorował. Niemniej te akwaria były trochę pod publikę a nie takie jak należy.
Jak to ocenić... czy to wogóle możliwe? Jeśli mam wybierać między złem a złem wole nie wybierać wcale.
Awatar użytkownika
kszyszek
Posty: 50
Rejestracja: 17 gru 2011, 22:01
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Stalowa Wola
Akwarium: 250l CA, 50L Azja
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: kszyszek »

No i jestem chyba kolejnym zarażonym tym biotopem :P I jeżeli kolega uki wszystkich jeszcze nie sprzedał to pewnie zawitają i u mnie ;) Jak się u Ciebie spisują?? Jest szansa na połączenie ich z małymi Alto w akwarium 50x40x25?
Aha... jeżeli pozbywałbyś się muszli winniczka to potencjalny chętny jest ;)
Awatar użytkownika
wisłok
Posty: 2259
Rejestracja: 15 gru 2012, 16:20
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Bratkowice( Chiny ludowe)
Akwarium: 232l Chińskie Rio
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: wisłok »

Jeśli chodzi ci o altolamprologus compromiceps "shel" bo tak rozumiem twoje zapytanie to chyba nie bardzo. Moje rybki jeszcze nie czują się zbyt pewnie i nieśmiało puki co pływają po akwarium ale z tego co wiem od Ukiego i chłopaków z KMT to gatunek ten jest równie agresywny, jak nie bardziej od ocellatusa. Obawiam się że to za małe szkiełko. Sam rozważam połączenie tych dwóch gatunków ale w 160l.
Jak chcesz muszli mogę ci nazbierać do woli. Ale rzadziej ostatnio bywam w Rzeszowie więc odbiór odbył by się pewnie dopiero na spotkaniu.
Jak to ocenić... czy to wogóle możliwe? Jeśli mam wybierać między złem a złem wole nie wybierać wcale.
Awatar użytkownika
kszyszek
Posty: 50
Rejestracja: 17 gru 2011, 22:01
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Stalowa Wola
Akwarium: 250l CA, 50L Azja
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: kszyszek »

Tak, tak dokładnie o nie mi chodziło. No ale cóż... w jednogatunkowym myślę, że też będzie ciekawie;) Czekam tylko na odpowiedź czy Uki ma coś jeszcze do sprzedania.
Jak nigdzie u siebie w okolicy nie znajdę tych muszli to na pewno się odezwę ;)
Awatar użytkownika
wisłok
Posty: 2259
Rejestracja: 15 gru 2012, 16:20
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Bratkowice( Chiny ludowe)
Akwarium: 232l Chińskie Rio
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: wisłok »

Powinnien mieć, u nas na Podkarpaciu wątpie by szybko rozeszły się takie rybki tymbardziej że tanie to nie jest, chyba że będzie sprzedawał wysyłkowo mogą szybko znikać.
Jak to ocenić... czy to wogóle możliwe? Jeśli mam wybierać między złem a złem wole nie wybierać wcale.
jogi_18
Posty: 326
Rejestracja: 27 sty 2010, 21:18
Imię: Artur
Lokalizacja: Harasiuki
Akwarium: 240l
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: jogi_18 »

Oj kusisz na postawienie takiego zbiorniczka.
Jaka jest minimalna powierzchnia dna?
Mam eheima 2213 i by mi to filtrację załatwiło myślę. ewentualnie mam jeszcze jakąś kaskadę :)

I jaki koszt parki?
Awatar użytkownika
wisłok
Posty: 2259
Rejestracja: 15 gru 2012, 16:20
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Bratkowice( Chiny ludowe)
Akwarium: 232l Chińskie Rio
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: wisłok »

Minimum to pi razy drzwi moje akwarium czyli 60x30cm dla tego gatunku, ale niektóre zmieszczą się w akwarium 40x25cm.

Nie wiem ile kosztują, ja dostałem je w zamian za niegdysiejszą przysługę. Za dzikusy możliwe że trzeba będzie zapłacić nawet około 100 zł/sztuka a może i nieco więcej. Dla przykładu w którym jestem lepiej poinformowany dzikie naskalniki wężogłowe kosztują 270zł/szt. w Tropheusie Tanganika. To ceny sklepowe, Uki ma ryby z wymienionej firmy, oczywiście f1 będzie raczej tańsze.
Jak to ocenić... czy to wogóle możliwe? Jeśli mam wybierać między złem a złem wole nie wybierać wcale.
Awatar użytkownika
motylek
Posty: 862
Rejestracja: 26 cze 2013, 7:06
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 10L
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: motylek »

Jutro będę w domku to przejżę fotki i powiem o które akwa mi chodzi, ale chyba aż tak pod publikę to nie było.
Awatar użytkownika
wisłok
Posty: 2259
Rejestracja: 15 gru 2012, 16:20
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Bratkowice( Chiny ludowe)
Akwarium: 232l Chińskie Rio
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: wisłok »

No i wersja ostateczna aranżu. ;)
Obrazek
Jak to ocenić... czy to wogóle możliwe? Jeśli mam wybierać między złem a złem wole nie wybierać wcale.
Awatar użytkownika
motylek
Posty: 862
Rejestracja: 26 cze 2013, 7:06
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 10L
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: motylek »

Ten wcześniejszy bardziej mi się podobał ;) Ale muszelki są wporzo :)
Awatar użytkownika
wisłok
Posty: 2259
Rejestracja: 15 gru 2012, 16:20
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Bratkowice( Chiny ludowe)
Akwarium: 232l Chińskie Rio
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: wisłok »

Nie ważne jest dla mnie czy się podoba, ważne jest by rybki się dobrze czuły i by akwarium miało charakter taki jak dno w danym miejscu na globie. ;)
Jak to ocenić... czy to wogóle możliwe? Jeśli mam wybierać między złem a złem wole nie wybierać wcale.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Akwaria Biotopowe”