Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

450L Azja

Tanganika, Malawi, Azja, Ameryka

Moderator: Administracja

Gurami
Posty: 20
Rejestracja: 02 mar 2016, 1:07
Imię: Pawel
Lokalizacja: Poznań
Płeć:

450L Azja

Post autor: Gurami »

Siemanko ;) posiadam akwarium o wymiarach 150x60x50h.
Bardzo mi się podobają Gurami całujące oraz kosiarki do czyszczenia akwarium z glonów są podobnież bardzo skuteczne i teraz pytanie jakie ryby do niego?
Po ile szt bym mógł mieć tych ryb z tego co czytałem to 6szt by było ok?. :)
I czy mogę dać krewetki filtrujące?
Jakie rośliny do niego czytałem że twarde i niesmaczne tzn to jakie są?
Jakie podłoże?
Czy muszę mieć pokrywę czy sama belka staczy?
2xgrzałki po 200W starcza?
PH wody posiadam 7,6

Z góry dziękuję za każdą udzieloną mi rade ;)
Proszę o wyrozumiałość ;)
Ostatnio zmieniony 02 mar 2016, 1:29 przez Gurami, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Sebastian1995
Mecenas
Posty: 545
Rejestracja: 02 lut 2010, 15:08
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Jarosław
Akwarium: 375L :)
Płeć:
Wiek: 28

Post autor: Sebastian1995 »

Hej, zacznę od grzałek, wszystko zależy jak ciepło będzie w pomieszczeniu gdzie akwarium będzie stało :) co do kosiarek to są pracowite za młodu , jak dorastają to glona nie skubają :D Co do klimatów Azji to może piskorki? na tej powierzchni dna 20szt mogłoby fajnie buszować :)
Awatar użytkownika
Greek
Posty: 1071
Rejestracja: 24 kwie 2015, 15:35
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Kraków
Akwarium: 450-112-56-25-13
Płeć:
Wiek: 29

Post autor: Greek »

Sebastian1995 pisze:Co do klimatów Azji to może piskorki?
... Piskorki przy pH 7,6? xd
Tak samo jeśli chodzi o kosiarki.

Twardości nie podajesz - a przydałoby się. KH też, bo może się okazać, że pH nie jest 7.6, a pod 8.
Gurami pisze:Czy muszę mieć pokrywę czy sama belka staczy?
Inne labirynty lubią sobie wyskoczyć, więc i tutaj bym był ostrożny.
Gurami pisze:Po ile szt bym mógł mieć tych ryb z tego co czytałem to 6szt by było ok?. :)
W tak małym akwarium poprzestałbym raczej na trzech sztukach gurami. Samce są względem siebie agresywne, a szkopuł w tym, że odróżnienie płci u tych ryb jest bardzo trudne (przy zakupie młodych - niemożliwe), więc nie można zaryzykować zbyt dużej ich ilości.
Gurami pisze:Jakie rośliny do niego czytałem że twarde i niesmaczne tzn to jakie są?
Epifity, czyli takie, które nie będą wyrwane z podłoża.

Ja bym w ogóle poszedł w mniejsze ryby, bo takie olbrzymy w tak niewielkim akwarium będą po prostu niezbyt ładnie wyglądać. Taki zbiornik byłby super np. na małą kolonię gurami mozaikowych lub dwuplamych :)
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę." ~ Antoine de Rivarol

Gatunki ryb do kiepskiej kranówy
Awatar użytkownika
wisłok
Posty: 2259
Rejestracja: 15 gru 2012, 16:20
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Bratkowice( Chiny ludowe)
Akwarium: 232l Chińskie Rio
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: wisłok »

Skoki skokami ale bez pokrywy gdy temperatura powietrza będzie niższa niż wody murowane będą problemy z zapaleniem błędnika.
Jak to ocenić... czy to wogóle możliwe? Jeśli mam wybierać między złem a złem wole nie wybierać wcale.
Gurami
Posty: 20
Rejestracja: 02 mar 2016, 1:07
Imię: Pawel
Lokalizacja: Poznań
Płeć:

Post autor: Gurami »

Dobrze to rozumie że pokrywa musi być i 3 gurami mogą być w takim akwarium tak wiec jeszcze jakie ryby do nich dac? ;)
Slucham jeszcze innych propozycji ja po prostu nie chce ryb miec w akwarium które są oklepane jak gupiki czy neony chce jakieś inne co by pasowały do stylu ryuboku :D
PS. Małe akwarium? To duze to ile? 1000litrow :D
Awatar użytkownika
Greek
Posty: 1071
Rejestracja: 24 kwie 2015, 15:35
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Kraków
Akwarium: 450-112-56-25-13
Płeć:
Wiek: 29

Post autor: Greek »

Hmm, to może wyjaśnijmy sobie parę rzeczy :)
Założyłeś temat w dziale "Akwaria Biotopowe" (już pomijam fakt, że w naddziale Galeria, który służy do prezentacji - nie w tym rzecz), co sugerowałoby, że chcesz akwarium biotopowe. Niemniej teraz piszesz:
Gurami pisze:ryuboku :D
... co nijak się ma do akwarium biotopowego. Więc tutaj przydałaby się jakaś decyzja, bo nie wiadomo czego tak naprawdę szukamy.

Druga rzecz - naprawdę przydałoby się info nt. tej twardości wody i KH :)

Trzecia sprawa - przydałoby się, żebyś sam napisał co Cię interesuje, bo samo wykluczenie gupików i neonów nie za bardzo zawęża kręgu poszukiwań :> Strzelanie obsadami nie ma w ogóle sensu, bo albo skończy się tak, że w akwarium będzie pływała nie Twoja obsada, tylko czyjaś, albo po prostu nie dojdzie się do żadnego konsensusu.
Zerknij na temat, który mam podlinkowany w podpisie - tam znajdziesz odpowiednie gatunki, z których możesz wybierać z grubsza do takiej wody.
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę." ~ Antoine de Rivarol

Gatunki ryb do kiepskiej kranówy
Gurami
Posty: 20
Rejestracja: 02 mar 2016, 1:07
Imię: Pawel
Lokalizacja: Poznań
Płeć:

Post autor: Gurami »

Dobra tak więc pozostanmy przy Gurami Calujacy co dalej?
GH moge podac 200mg KH niestety nie podam gdyz kolega nie wiedzial a testu aktualnie nie mam w domu :P
Awatar użytkownika
Greek
Posty: 1071
Rejestracja: 24 kwie 2015, 15:35
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Kraków
Akwarium: 450-112-56-25-13
Płeć:
Wiek: 29

Post autor: Greek »

Nie rozumiem, wciąż nie sprecyzowałeś co chcesz tam mieć:
Greek pisze:Biotopowe
czy
Gurami pisze:ryuboku :D
;)

To by chociaż pozwoliło cokolwiek postrzelać, niemniej tak jak pisałem:
przydałoby się, żebyś sam napisał co Cię interesuje,
[...]
Strzelanie obsadami nie ma w ogóle sensu, bo albo skończy się tak, że w akwarium będzie pływała nie Twoja obsada, tylko czyjaś, albo po prostu nie dojdzie się do żadnego konsensusu.
Zerknij na temat, który mam podlinkowany w podpisie - tam znajdziesz odpowiednie gatunki, z których możesz wybierać z grubsza do takiej wody.
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę." ~ Antoine de Rivarol

Gatunki ryb do kiepskiej kranówy
Gurami
Posty: 20
Rejestracja: 02 mar 2016, 1:07
Imię: Pawel
Lokalizacja: Poznań
Płeć:

Post autor: Gurami »

ryuboku :) sory ze nie sprecyzowalem :)
ryby co mnie interesuja:
Gurami calujacy
sumik szklisty
gurami mozaikowy
giceps
moze do tego jakas bocja wspaniala
dodatki
krewetki filtrujace wraz z slimakami :)
Ostatnio zmieniony 02 mar 2016, 22:16 przez Gurami, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Greek
Posty: 1071
Rejestracja: 24 kwie 2015, 15:35
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Kraków
Akwarium: 450-112-56-25-13
Płeć:
Wiek: 29

Post autor: Greek »

Echh, no ale reszty jakoś nie zauważyłeś? :? Ale okej, Twoja strata xd
No to
3x gurami całujący
20x brzanka odeska
7-8 mieczyków z przewagą samic

Nie wiem do końca jak to jest z niszczeniem roślin przez całuski, jakoś nie widziałem tych ryb, ani ich zdjęć w towarzystwie bujnych i ładnych roślin, ale może się uda - nie wiem. W każdym razie z tego co się orientuję to ryuboku również często gęsto znajdują miejsce delikatne gatunki roślin, jakieś trawniki, te sprawy. Nie wnikam.
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę." ~ Antoine de Rivarol

Gatunki ryb do kiepskiej kranówy
Gurami
Posty: 20
Rejestracja: 02 mar 2016, 1:07
Imię: Pawel
Lokalizacja: Poznań
Płeć:

Post autor: Gurami »

juz dopisalem reszte jak cos :) bo bylem w pracy i tak na szybko tu wchodzilem :P
Awatar użytkownika
Gdl
Mecenas
Posty: 199
Rejestracja: 09 gru 2012, 18:07
Imię: Marcin
Lokalizacja: okolice Leżajska
Akwarium: 300l+250l+112l+54l
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: Gdl »

Ja tylko wtrącę w sprawie całusków, posiadam ich kilka - jeszcze nie dorosłe, małe sztuki (max 8cm). Z lubością jeżdżą po wszystkim w akwarium otworem gębowym xd ale jakichś ubytków w roślinach nie zauważyłem, wygląda to tak jakby obgryzały z wierzchu jakiś nalot glonów czy czegoś podobnego :)
Gurami
Posty: 20
Rejestracja: 02 mar 2016, 1:07
Imię: Pawel
Lokalizacja: Poznań
Płeć:

Post autor: Gurami »

a szybko rosną? raczej towrzyskie ryby? z jakimi rybami je 3masz? ;)
Awatar użytkownika
Greek
Posty: 1071
Rejestracja: 24 kwie 2015, 15:35
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Kraków
Akwarium: 450-112-56-25-13
Płeć:
Wiek: 29

Post autor: Greek »

To ja też dopisuję:
Sumiki szkliste nie pod tę wodę.
Gibiceps nie do takiego akwarium.
Bocje jak sumiki.
Gurami mozaikowy - pisałem o tym wyżej. Moim zdaniem super rozwiązanie do takiego akwarium, tyle że mam wątpliwości co do łączenia z całusami. Niby to nawet nie jest jedna rodzina, ale i to i to labirynty i obawiałbym się ewentualnej agresji. Tu musiałby się wypowiedzieć ktoś kto miał takie połączenie, w co wątpię żeby ktoś takie miał.
Krewetki filtrujące powinny być okej, ślimaki też zawsze pasują.

To może pisz dalej jak już będziesz po pracy, bo szkoda czasu zarówno Twojego jak i mojego na słabą komunikację ;)

EDIT: Gdl, napisz proszę co sądzisz o ich połączeniu z mozaikowym :) Choć pewnie skoro są młode to wiele się na razie nie da powiedzieć.
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę." ~ Antoine de Rivarol

Gatunki ryb do kiepskiej kranówy
Gurami
Posty: 20
Rejestracja: 02 mar 2016, 1:07
Imię: Pawel
Lokalizacja: Poznań
Płeć:

Post autor: Gurami »

spoczko nie ma problemu :) a jakie slimaki proponujesz zeby szybko sie nie rozmazaly chce kontrolowac ich populacje,moze apularie (pomacea diffusa)?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Akwaria Biotopowe”