Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

450L Azja

Tanganika, Malawi, Azja, Ameryka

Moderator: Administracja

Gurami
Posty: 20
Rejestracja: 02 mar 2016, 1:07
Imię: Pawel
Lokalizacja: Poznań
Płeć:

Post autor: Gurami »

to tak mysle zrobic 2 haremy 2samce 4 samice :) czy przy 450l przy tych raczkach musze czeste podmianki wody robic?
Czyli ile mam tak
8xgurami mozaikowe(2x samiec 6x samica)
9x mieczyki (3 samce 6 samic)
10x ampularii
6x raczkow CPO (2 samce 4 samice)
jakie jeszcze ryby ? ;)
może pielegniczka boliwijska? może tęczanki?
Awatar użytkownika
Greek
Posty: 1071
Rejestracja: 24 kwie 2015, 15:35
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Kraków
Akwarium: 450-112-56-25-13
Płeć:
Wiek: 29

Post autor: Greek »

Panowie, specjalnie tak palnąłem jak najdroższym Eheimem, żeby uświadomić Koledze, że jeżeli chce rad to musi sam napisać czego oczekuje (chociażby tak prozaiczna kwestia jak budżet!), a nie rzucać hasłami ;)

Pielęgniczka boliwijska to wcale niezła opcja do kiepskiej wody, ale u Ciebie trzeba się liczyć z pH pod 8, przy KH=10n, więc odpada. Tęczanki to rzeczywiście dobry wybór, doskonale zastąpią brzanki. Proponuję Boesemana, trifasciatę lub M. praceox. W przypadku tych pierwszych 15 sztuk, ostatnich 20. Tyle, że w przypadku boesemanek i trifek temperatura 26-27 stopni będzie optymalna dla obsady, z kolei dla M. praecox już te 27-29 stopni byłoby optymalne - mieczyków nie grzałbym w takiej temperaturze.
No i pytanie do ekspertów od raczków: jakie dla nich temperatury są optymalne?
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę." ~ Antoine de Rivarol

Gatunki ryb do kiepskiej kranówy
Gurami
Posty: 20
Rejestracja: 02 mar 2016, 1:07
Imię: Pawel
Lokalizacja: Poznań
Płeć:

Post autor: Gurami »

mysle nad teczanka bosemana 25 stopni tez mozna jej dac co wynika z strony ryby akwariowe eu ;) teraz pytanie ile szt?
to co teraz zamiast mieczykow? :P jakies inne teczanki ? czy beda sie krzyzowaly? wolalbym jednak jakies urozmaicenie jeszcze :)
a budzet 400zl a nawet moze troche wiekszy (na ryby) :)
to ampu przy 25 by mogly byc?
Moze zmienniak plamisty? albo zoltaczek indyjski??
Ostatnio zmieniony 03 mar 2016, 22:02 przez Gurami, łącznie zmieniany 6 razy.
Awatar użytkownika
wisłok
Posty: 2259
Rejestracja: 15 gru 2012, 16:20
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Bratkowice( Chiny ludowe)
Akwarium: 232l Chińskie Rio
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: wisłok »

A racja umkneło mi to. Maks 25C. 8-)
Jak to ocenić... czy to wogóle możliwe? Jeśli mam wybierać między złem a złem wole nie wybierać wcale.
Gurami
Posty: 20
Rejestracja: 02 mar 2016, 1:07
Imię: Pawel
Lokalizacja: Poznań
Płeć:

Post autor: Gurami »

Co wy na to ?
Awatar użytkownika
Greek
Posty: 1071
Rejestracja: 24 kwie 2015, 15:35
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Kraków
Akwarium: 450-112-56-25-13
Płeć:
Wiek: 29

Post autor: Greek »

wisłok pisze:A racja umkneło mi to. Maks 25C. 8-)
wisłok, mówisz o raczkach? Jeśli tak to faktycznie odpadają :/
Gurami pisze:to co teraz zamiast mieczykow?
Ale dlaczego z nich rezygnować? Pisałem tylko, że w przypadku jednej z tęczanek by odpadły - nie w przypadku Boesemana ;) Może niejasno to napisałem - jeżeli tak to przepraszam.
Gurami pisze:mysle nad teczanka bosemana 25 stopni tez mozna jej dac co wynika z strony ryby akwariowe eu ;)
Oj oj oj, dodaj sobie tę stronę do blokowanych/czarnej listy/kontroli rodzicielskiej ( :P ) czy coś w ten deseń, bo posiłkowanie się nią jeśli chodzi o wymagania ryb prowadzi do dużych błędów.
Temperatura w naturalnym środowisku tych ryb to 26-27 Celsjuszów i do takiej należy dążyć. Będzie to również ok dla ampularii.

Co do filtra to bym Ci polecił serię Aqua Nova, jaki model dokładnie to się dobierze znając obsadę.

I naprawdę ze szczerego serca Ci radzę, żebyś założył temat w dziale Rośliny, nakreślił tam co chcesz zrobić i zapytał forumowych ekspertów jak to osiągnąć. Wierz mi - jak najpierw dobierzesz obsadę to potem się okaże, że albo musisz ją zmieniać, albo nie osiągniesz efektu jeśli chodzi o akwarium. Naprawdę dajmy spokój z tym tematem na trochę czasu, a w tym czasie wywiedź się jak zbudować swoje wymarzone akwarium ;)
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę." ~ Antoine de Rivarol

Gatunki ryb do kiepskiej kranówy
Gurami
Posty: 20
Rejestracja: 02 mar 2016, 1:07
Imię: Pawel
Lokalizacja: Poznań
Płeć:

Post autor: Gurami »

Ok posłucham sie Twojej rady :) niedługo poprowadzimy dalsza konwersacje ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Akwaria Biotopowe”