Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

[22][Czarne Wody] Koniec

Tanganika, Malawi, Azja, Ameryka

Moderator: Administracja

Markiz

Post autor: Markiz »

Jak Kwadratos napisał i ja też ci pisałem na GG-parę pielęgniczek i mnożyć :P

A panowie na litość boską czy nad czarnymi wodami świeci inne słońce niż w afryce??
Oświetlenie normalne-to woda ma dać efekt półmroku a nie słabe oświetlenie :roll:
kwadratos
Posty: 1101
Rejestracja: 11 paź 2009, 19:32
Imię: Michał
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 54 na nowo
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: kwadratos »

Markiz,
BW = woda ma bardzo małą przejrzystość przez co do dna dociera bardzo mało światła, bańka to skrawek dna więc dlatego propozycje słabszego oświetlenia (szczególnie że kolega ptgorski, nie planuje roślinności)
Awatar użytkownika
keisaj
Mecenas
Posty: 156
Rejestracja: 21 paź 2009, 21:43
Imię: Janek
Lokalizacja: Rzeszów/Nowa Wieś
Płeć:
Wiek: 41

Post autor: keisaj »

no jak nie pasuje jak pasuje na apisto czytałem i taka obsada jest ok tylko do ilosci mozna sie przyczepić????
ptgorski może i na apisto.pl ktoś podał, że taka obsada jest ok., ale wątpię żeby polecali dla 22 litrów tylko co najmniej 60. W dodatku Twoje akwa jest „pomniejszone” pewnie o połowę przez korzenie, co przy większej powierzchni dna było by zaletą – duża ilość kryjówek.

Akwarium bardzo fajne, ale:
1. Na pielęgniczki moim zdaniem jest za małe, może jako tarliskowe by mogło być.
2. Ramirezy nie są mieszkańcami czarnych wód.

Jeśli jednak zdecydujesz się na Ramirezy to mimo wszystko (małego litrażu) przydały by się jakieś dodatkowe małe rybki, które są polecane celem ośmielenia pielęgniczek inaczej jest duże prawdopodobieństwo, że będziesz je rzadko widywał bo będą się chować w zakamarkach.
Awatar użytkownika
Mirro
Posty: 5715
Rejestracja: 02 paź 2009, 9:30
Imię: Mirosław
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 250L
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: Mirro »

keisaj pisze:2. Ramirezy nie są mieszkańcami czarnych wód.
Są są :D Poczytaj opis pielęgniczek ramireza.
Awatar użytkownika
keisaj
Mecenas
Posty: 156
Rejestracja: 21 paź 2009, 21:43
Imię: Janek
Lokalizacja: Rzeszów/Nowa Wieś
Płeć:
Wiek: 41

Post autor: keisaj »

MirosławB, czytałem o nich naprawdę dużo i raczej czarne wody to nie ich naturalne środowisko. A że w akwariach pływają w tym biotopie to już inna historia. Pierwsze lepsze opisy Ramirezek:
http://www.akwa-mania.mud.pl/archiwum/a ... t/2_2.html
http://info.biotopy.pl/artykuły/Pielęgniczka_Ramireza
No ale rybki lubią pływać więc i może do BW potrafią dopłynąć same lub podczas wylewów rzek ich zniesie. ;)
Markiz

Post autor: Markiz »

Ano są - tyle że czarnymi wodami nazywa się generalnie prawie wszystko co płynie w Ameryce południowej, Kwadratos-co do tego skrawka dna to głębokości czarnych wód wahają się od kilku cm do 4 m...


Jak by się czepił to optymalna wysokość akwa dla skalara top 2m :P bo tak akurat w naturze zazwyczaj dycha, a zielsko znów 30 - 40 cm wysokości akwa...


Ale ja się dalej uczę o tych wodach więc się nie znam :P czytając więcej wiem że nic nie wiem jednak-stare ale święta prawda :P
Awatar użytkownika
jonybrawo
Mecenas
Posty: 548
Rejestracja: 12 sty 2010, 18:47
Imię: Piotr
Lokalizacja: Zaczernie
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: jonybrawo »

dziasiaj dojechała grzałka aquanel 50w plastikowa i filtr aquaszut kaskada n500, w srode dojedzie oswietlenie 11w 6400k i bedziemy powoli dodawać rośliny, a rośliny dzisiaj też dojechały różyca i pistia i linobium, no i baniak zasiedlił 1 glonek 3cm testowy ziomek. Woda zrobiła się herbaciana przejrzysta ale ciemno czyli tak jak ma być wg mnie. Dodam nowe fotki jak będzie już swiatło.
Awatar użytkownika
keisaj
Mecenas
Posty: 156
Rejestracja: 21 paź 2009, 21:43
Imię: Janek
Lokalizacja: Rzeszów/Nowa Wieś
Płeć:
Wiek: 41

Post autor: keisaj »

Ale ja się dalej uczę o tych wodach więc się nie znam czytając więcej wiem że nic nie wiem jednak-stare ale święta prawda
Markiz, masz racje, dokładnie tak jest, że im więcej się czyta tym mniej się wie bo więcej sprzecznych informacji. A może, ktoś się pokusie o założenie jakiegoś biotopu w porze suchej ;) bo w deszczowej to już kiedyś miałem ...na podłodze :mrgreen:
Awatar użytkownika
jonybrawo
Mecenas
Posty: 548
Rejestracja: 12 sty 2010, 18:47
Imię: Piotr
Lokalizacja: Zaczernie
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: jonybrawo »

Nowe Fotki.
Obrazek

Obrazek

Zarchiwizowano zdjęcie/a na serwerze forum - zulix
Ostatnio zmieniony 30 paź 2015, 18:22 przez jonybrawo, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
justfilied233
Posty: 4989
Rejestracja: 19 paź 2009, 14:39
Imię: Dominik
Lokalizacja: Sędziszów Młp.
Akwarium: 160l,126l,45l
Płeć:
Wiek: 31

Post autor: justfilied233 »

No nie będzie dobrej oceny :?

1.Wcześniej akwa dużo lepiej wyglądało teraz to już nie czarne wody bo jest strasznie jasno nie ma tego "półmroku"

2. Tyle żeśmy gadali na temat obsady ustaliliśmy, że parkę ramirezki to tak, tylko tylko do tego akwa, a ty najzwyczajniej masz to gdzieś i sobie dołożyłeś jeszcze kilka neonków (o których chyba mówiliśmy że akwa na nich jest za małe).
Awatar użytkownika
jonybrawo
Mecenas
Posty: 548
Rejestracja: 12 sty 2010, 18:47
Imię: Piotr
Lokalizacja: Zaczernie
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: jonybrawo »

półmrok będzie trzeba poczekac jak rośliny zarosną, aparat troszke rozjaśnia wiec w rzeczywistości nie jest tak jasno, co do neonów jest ich 3 wiec mysle ze nie bedzie tragedii zreszta parametry sa idealne
Awatar użytkownika
justfilied233
Posty: 4989
Rejestracja: 19 paź 2009, 14:39
Imię: Dominik
Lokalizacja: Sędziszów Młp.
Akwarium: 160l,126l,45l
Płeć:
Wiek: 31

Post autor: justfilied233 »

co mają parametry do za małego akwa na dane ryby???
Tragedia właśnie będzie bo po pierwsze 3 sztuki to nie ławica w której żyją neonki i to akwa jest dla nich za małe.

Wycięta "emocjonalna" część wypowiedzi. Wszystkie tego typu wypowiedzi będę skutecznie i sukcesywnie usuwał. To, co ktoś zrobi w swoim akwarium, to jego sprawa - MirosławB
Ostatnio zmieniony 11 lut 2010, 21:37 przez justfilied233, łącznie zmieniany 1 raz.
Zaku
Posty: 1581
Rejestracja: 11 paź 2009, 19:39
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Post autor: Zaku »

justfilied233, w TV reklamują presen forte może warto spróbować :P 8)
Skubi
Posty: 706
Rejestracja: 16 lis 2009, 13:38
Imię: Kuba
Lokalizacja: Łańcut / Rzeszów
Akwarium: 18, 25, 200
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: Skubi »

Ja tam uważam, że ma racje... nie wiem co pisał bo już jest wycięte przez Mirka, ale no ile można tłuc wszędzie, że raz akwa dla neonek o tej pojemności jest za małe, a dwa - 3 neonki... zrozumiałbym jakby kolega był początkującym akwarystą i miał 12 lat i trzymal je bo mu się po prostu podobają i tak! ...
Awatar użytkownika
Mirro
Posty: 5715
Rejestracja: 02 paź 2009, 9:30
Imię: Mirosław
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 250L
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: Mirro »

Skubi pisze:Ja tam uważam, że ma racje... nie wiem co pisał bo już jest wycięte przez Mirka, ale no ile można tłuc wszędzie, że raz akwa dla neonek o tej pojemności jest za małe, a dwa - 3 neonki... zrozumiałbym jakby kolega był początkującym akwarystą i miał 12 lat i trzymal je bo mu się po prostu podobają i tak! ...
Nie neguję, że Just nie ma racji. Również uważam, że 22 litry to stanowczo za mało dla rybek. Ale apeluję aby swoje zdanie wyrazić spokojnie i bez emocji. Jak widać na przykładzie kolegi Skubi'iego da się to zrobić ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Akwaria Biotopowe”