Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

[22][Czarne Wody] Koniec

Tanganika, Malawi, Azja, Ameryka

Moderator: Administracja

Awatar użytkownika
jonybrawo
Mecenas
Posty: 548
Rejestracja: 12 sty 2010, 18:47
Imię: Piotr
Lokalizacja: Zaczernie
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: jonybrawo »

ToryBcia pisze:Ładny klimacik akwa. Lepiej by tam pasoway kakadu jakoś.
Mirku a neon zielony jaką ma wielkość ? Pytam bo dorosła ramireza... jest zadziorna
mi sie bardziej kakadu podobaja ale sa wieksze o ramirezki wiec sam nie wiem
Markiz

Post autor: Markiz »

Ładnie wyszło Piotrze-nie powiem, nad obsadą dyskutowaliśmy, nad pojemnością też ale nie spodziewałem się że do takiego litrażu będziesz taką ilość chciał wepchnąć...
Jak by na to nie zerkać będzie zupka rybna.
Sugerowałem ci jakąś parkę pielęgniczek i dalej będę bronił tej opcji...
Awatar użytkownika
jonybrawo
Mecenas
Posty: 548
Rejestracja: 12 sty 2010, 18:47
Imię: Piotr
Lokalizacja: Zaczernie
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: jonybrawo »

Markiz pisze:Ładnie wyszło Piotrze-nie powiem, nad obsadą dyskutowaliśmy, nad pojemnością też ale nie spodziewałem się że do takiego litrażu będziesz taką ilość chciał wepchnąć...
Jak by na to nie zerkać będzie zupka rybna.
Sugerowałem ci jakąś parkę pielęgniczek i dalej będę bronił tej opcji...
bede sie musiał posłuchać co do obsady wybiore te ramirezy 2 szt i wsio zobaczymy jak to bedzie
ToryBcia
Posty: 2465
Rejestracja: 12 paź 2009, 17:19
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 375 L
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: ToryBcia »

ptgorski pisze:mi sie bardziej kakadu podobaja ale sa wieksze o ramirezki wiec sam nie wiem
Ja wiem czy kakadu jest aż tak strasznie większa :roll:
Może samiec tak ale samica jest mała i może wyjść na to samo
Zapraszam do mnie :) http://podforak.rzeszow.pl/viewtopic.php?t=15668
Pozdrawiam
Tomek
Awatar użytkownika
jonybrawo
Mecenas
Posty: 548
Rejestracja: 12 sty 2010, 18:47
Imię: Piotr
Lokalizacja: Zaczernie
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: jonybrawo »

a powiedzcie mi gdzie najlepiej kupic te pielegnice w rzeszowie
Markiz

Post autor: Markiz »

RCMB polecam-największy wybór (prawda Kwadratos??)
ToryBcia
Posty: 2465
Rejestracja: 12 paź 2009, 17:19
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 375 L
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: ToryBcia »

Markiz pisze:RCMB polecam-największy wybór (prawda Kwadratos??)
Obecnie Majster dawna nazwa to RMCB
Markiz

Post autor: Markiz »

Tomek ja i tak nadal zakupy robię w REDUCIE :P
Awatar użytkownika
justfilied233
Posty: 4989
Rejestracja: 19 paź 2009, 14:39
Imię: Dominik
Lokalizacja: Sędziszów Młp.
Akwarium: 160l,126l,45l
Płeć:
Wiek: 31

Post autor: justfilied233 »

No z trzech twoich akwariów, pod względem biotopu to akwa rządzi :brawo: jak byś litrażu nie podał to ja bym mu dał tak na szybko 60l :)

co do obsady z ramirezkami możesz spróbować, kryjówki są więc powinno być super
z neonkami też możesz spróbować ale nawet nie wiesz jak szybko się przekonasz że są za duże na to akwa, ja tak miałem u siebie 2 tyg wytrzymałem i nie mogłem już dłużej patrzeć jak się gniotą ( najlepiej się nauczysz metodą prób i błędów)

kakadu w tym litrażu to żarcik ToryBcia, no nie :) może jedna samica mogła by być ale jak wiesz trzyma się je w haremach częściej, a w tym zbiorniczku samczyk by je zmieszał z błotem :P

glonka jak chcesz możesz również tam wrzucić ale tu podobna sytuacja co u neonów. Jak tylko podrośnie do tych 8-9 cm to twój aranż będzie się zmieniał z dnia na dzień, po jednej większej szarży (a wierz mi one to lubią ale chyba sam wiesz bo masz ) :) jeszcze raz graty za ten zbiornik :D
kwadratos
Posty: 1101
Rejestracja: 11 paź 2009, 19:32
Imię: Michał
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 54 na nowo
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: kwadratos »

a ja przypomnę że agresja pomiędzy samcem a samicą także występuje, np. akara paskowana samica atakuje samca po złożeniu ikry, w przypadku kakadu jest tak samo - samica broni swojego terytorium.
ramirezy to moim zdaniem pielęgniczki tylko z nazwy są łagodne brzydkie i w ogóle :P (moje zdanie wyrobione w czasie pół roku trzymania tych rybek w ogólniaku)

ps. jeżeli Ci samica złoży ikrę w 20l to reszta obsady (neonki, glonojady) będzie miała bardzo mało miejsca do swobodnego pływania, więc po co stresować rybcie??

ps2. co nie zmienia faktu że to akwa było by idealne jako tarliskowe dla pielęgniczek
Awatar użytkownika
jonybrawo
Mecenas
Posty: 548
Rejestracja: 12 sty 2010, 18:47
Imię: Piotr
Lokalizacja: Zaczernie
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: jonybrawo »

Dzięki za docenienie, wreszcie sie cos udaje po tylu latach.

Doradźcie mi jeszcze jakie swiatełko dać do tego baniaczka myslałem nad 9w lub 11w 6500k lub 10000k???
kwadratos
Posty: 1101
Rejestracja: 11 paź 2009, 19:32
Imię: Michał
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 54 na nowo
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: kwadratos »

żeby zachować mroczny klimat nie dawał bym więcej niż 9W 4000K +kilka fajnych żabienic
Ostatnio zmieniony 24 sty 2010, 20:46 przez kwadratos, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
krzysiekb4
Posty: 2672
Rejestracja: 11 paź 2009, 22:08
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: krzysiekb4 »

Czarne wody to chyba im mniej tym lepiej. Ma być taki półmrok a nie jasność :) więc 9 W jeżeli wybierasz z tych 2 tylko :)
Awatar użytkownika
jonybrawo
Mecenas
Posty: 548
Rejestracja: 12 sty 2010, 18:47
Imię: Piotr
Lokalizacja: Zaczernie
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: jonybrawo »

moja ortodoksja, nie przewiduje roślin jedynie pływające pistia, linobium, rzesa i tylko tyle cos co ma ładne korzonki a co do oswietlenia wybiore 11 i tak na dno mało co bedzie wpadać
Awatar użytkownika
Mirro
Posty: 5715
Rejestracja: 02 paź 2009, 9:30
Imię: Mirosław
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 250L
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: Mirro »

ToryBcia pisze:Mirku a neon zielony jaką ma wielkość ? Pytam bo dorosła ramireza... jest zadziorna
Spokojnie. Nie zje ;) Ma wielkość mniej więcej taką jak dorosła krewetka czyli ok. 2,5 (max. 3) cm.Myślę, że ramirez go nie zje.

ptgorski, Z tym "zbrudzeniem" piachu może być różnie, bo może się pobrudzić, ale nie tak jak byś chciał ;) Tzn. mogą się na nim "zakocić" sinice i inne świństwo lub osiądzie detryt a nie o to chodzi. Akwa nie jest duże więc myślę, że zmiana podłoża na tym etapie przebiegła by "bezboleśnie". Krzemionkę możesz kupić w każdym sklepie. Wiem, że 10zł za 5kg piachu to przesada, ale z drugiej strony hurtowo nie ma co kupować do takiego litrażu. Myślę, że po zmianie podłoża akwarium nabrało by pełnego klimatu ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Akwaria Biotopowe”