Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

[22][Czarne Wody] Koniec

Tanganika, Malawi, Azja, Ameryka

Moderator: Administracja

dori
Posty: 31
Rejestracja: 23 paź 2009, 12:10
Imię: Dorota i Marcin
Lokalizacja: Rzeszów/Wyżne

Post autor: dori »

justfilied233 pisze:
co do obsady z ramirezkami możesz spróbować, kryjówki są więc powinno być super
z neonkami też możesz spróbować ale nawet nie wiesz jak szybko się przekonasz że są za duże na to akwa...

glonka jak chcesz możesz również tam wrzucić ale tu podobna sytuacja co u neonów. Jak tylko podrośnie do tych 8-9 cm to twój aranż będzie się zmieniał z dnia na dzień, po jednej większej szarży
justfilied233 pisze:
2. Tyle żeśmy gadali na temat obsady ustaliliśmy, że parkę ramirezki to tak, tylko tylko do tego akwa, a ty najzwyczajniej masz to gdzieś i sobie dołożyłeś jeszcze kilka neonków (o których chyba mówiliśmy że akwa na nich jest za małe).

justfilied233 jakoś nie widać w Twoich wcześniejszych wypowiedziach tego odradzania i odradzania neonów, a co więcej, że może z nimi spróbować i dopiero sam się przekona. Więc może zastanów się na przyszłość co piszesz wcześniej nim zaczniesz ostro krytykować i pisać że ktoś ma coś gdzieś.
No i Ramirezy i glonka polecając do takiego litrażu to ...."wiedzę" masz ;)
Awatar użytkownika
justfilied233
Posty: 4989
Rejestracja: 19 paź 2009, 14:39
Imię: Dominik
Lokalizacja: Sędziszów Młp.
Akwarium: 160l,126l,45l
Płeć:
Wiek: 31

Post autor: justfilied233 »

dori, bez emocji :) jesteś na forum dość długo i mi to nie przeczytałaś jeszcze wielu tematów, bo jak byś przeczytała to w jednym temacie było o glonkach do 60l i mi się to nie podobało, w innym była rozmowa na temat właśnie tego akwa i ramirezek, doszliśmy do wniosku że kolega kupi pielęgniczki na "rozmnożek" a nie chować je tam wystawowo, bo również uważam że 22l to stanowczo za mało do tego gatunku.
Więc proszę o zapoznanie sie z tematem głębiej i pozdrawiam :)

SOry ale miałem zły dzień.
Tylko żywe zioło :D
dori
Posty: 31
Rejestracja: 23 paź 2009, 12:10
Imię: Dorota i Marcin
Lokalizacja: Rzeszów/Wyżne

Post autor: dori »

justfilied233, to było bez emocji.
Czy w poście powyżej było odniesienie do Twoich wypowiedzi z innych wątków?... A pisząc tak jak tu, a w innym znów całkiem co innego stajesz się po prostu mało wiarygodny.
na "rozmnożek"
– i trzymać w tak małym akwa cały czas. A jaka to różnica od tego trzymania wystawowo? Przecież one tam spędzą cały swój żywot a nie będą przekładane tylko na tarło. Bo, że będą mieć „rozmnóżek” codziennie to raczej jest nie możliwe
Awatar użytkownika
jonybrawo
Mecenas
Posty: 548
Rejestracja: 12 sty 2010, 18:47
Imię: Piotr
Lokalizacja: Zaczernie
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: jonybrawo »

Jak wczesniej pisałem to sa moje pierwsze czarne wody i na początku można wszystkiego spróbować, nikt przecież tego nie zabroni, ( a co z rybami w kuli????) ramirezy sie ładnie wybarwiły i sa zadowolone bo widac po ich zachowaniu, co do neonów po prostu ładnie wyglądają i jest ich 6 szt.
Powiem tak wszytko wg gustu. Zgodze sie że jest ich za dużo do 22l ale tak sie mi podoba no i co do zaciemnienia czyli cos podobniego do 1 zdjęć to już nie długo pracuje nad oświetleniem bo to ma 6200k i 11w i troszkę za mocno świeci ale za to rośliny zadowolone.
Pozdrawiam wszystkich, ale to przecież hobby wiec można eksperymentować.
Awatar użytkownika
justfilied233
Posty: 4989
Rejestracja: 19 paź 2009, 14:39
Imię: Dominik
Lokalizacja: Sędziszów Młp.
Akwarium: 160l,126l,45l
Płeć:
Wiek: 31

Post autor: justfilied233 »

dori pisze:Czy w poście powyżej było odniesienie do Twoich wypowiedzi z innych wątków?... A pisząc tak jak tu, a w innym znów całkiem co innego stajesz się po prostu mało wiarygodny.
nie rozumiem o co ci chodzi, napisałem przecież że w innych wątkach była dyskusja na te tematy i napisałem tutaj jakie (w tych innych wątkach) było moje zdanie.
dori pisze:– i trzymać w tak małym akwa cały czas. A jaka to różnica od tego trzymania wystawowo?[...]
nie chciałem tego pisać bo po co dodatkowe dyskusje wprowadzać, ale jednak muszę,
wg mnie to tylko przykrywka (oszukiwanie samego siebie)

ptgorski, to twoje akwarium i wsadzisz sobie tam jak będziesz chciał nawet skalary, ale pomyśl przez chwilę, że te ryby się tam gniotą i jest im najzwyczajniej źle, a poza tym nie wiem czy z czasem jak ramirezy zaczną rosnąć to nie będzie konfliktów między nimi a neonkami o terytorium.
Pisałeś wyżej o 3 szt. a teraz się zrobiło 6 ktoś tu coś kręci ;)
ptgorski pisze:( a co z rybami w kuli????)
nie wiem jaki to ma związek ze sprawą ale tak na marginesie nikt nigdy nie potwierdził naukowo że ryby się źle czują w kuli, to że nie mają się gdzie schować i że im się wzrok psuje to tylko wymyślone bajki przez różnych akwarystów :)
Tylko żywe zioło :D
Awatar użytkownika
boggi
Posty: 4230
Rejestracja: 01 paź 2009, 21:09
Imię: Bogdan
Lokalizacja: Dębica
Płeć:
Wiek: 52

Post autor: boggi »

Proponuję trochę spuścić z tonu - boggi
-donio-
Posty: 2045
Rejestracja: 19 paź 2009, 18:06
Imię: ...
Lokalizacja: ..
Płeć:

Post autor: -donio- »

justfilied233 pisze: że im się wzrok psuje to tylko wymyślone bajki przez różnych akwarystów
Jak chcesz to potwierdzić to ubierz okulary + na miesiąc i zobaczymy czy ci się wzrok popsuje.

Sorry ale ta dyskusja do niczego nie przowadzi :| niech just i dori pokłucą się na pw lub przy kawie a niech nie zaśmiecają forum :?

Od tego momentu, wszystkie posty nie związane z opiniowaniem akwarium kolegi ptgorski bęędę usuwał - MirosławB
Ostatnio zmieniony 12 lut 2010, 21:49 przez -donio-, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
jonybrawo
Mecenas
Posty: 548
Rejestracja: 12 sty 2010, 18:47
Imię: Piotr
Lokalizacja: Zaczernie
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: jonybrawo »

Dzięki MirosławB, widzę że chłopaki sa młodzi i pełni energi.
Awatar użytkownika
jonybrawo
Mecenas
Posty: 548
Rejestracja: 12 sty 2010, 18:47
Imię: Piotr
Lokalizacja: Zaczernie
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: jonybrawo »

Mam dobrą wiadomość, ramirezy sie wytarły, zobaczymy co bedzie dalej.
Krystian
Posty: 540
Rejestracja: 23 paź 2009, 18:04
Imię: Krystian
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 30

Post autor: Krystian »

Jak miałem parkę w 100L to wytarły mi się na drugi dzień po zakupie, a po jednym dniu cała ikra zniknęła, więc nie liczył bym na 100% pochówek, (jednakże trzymam kciuki :) gdyż są to piękne ryby i warto poświęcić im czas ;) ) udało mi się odchować 3 jaja w "inkubatorze", ale nie miałem wtedy odpowiedniej wiedzy czym je karmić i pozdychały. Bardzo fajne akwarium i jak dla mnie obsada super, jednak zbiorniczek trochę za mały, ale ja bym nic nie zmieniał skoro ryby się ładnie wybarwiają i są twoim zdaniem zadowolone :)
Bunio112
Posty: 71
Rejestracja: 13 sty 2010, 15:00
Imię: STASZEK
Lokalizacja: Stalowa Wola
Akwarium: 60L 160L
Płeć:

Post autor: Bunio112 »

Witam stalowo-wolczyka ;) Akwarium fajne ;)) ale za małe na tyle rybek ;p Choć sam i tak nie przestrzegam zasady przerobienia;(
Awatar użytkownika
jonybrawo
Mecenas
Posty: 548
Rejestracja: 12 sty 2010, 18:47
Imię: Piotr
Lokalizacja: Zaczernie
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: jonybrawo »

czesc Bunio112 powiem tam witam, kolege ze stalówki, zasada przerybienia to najtrudniejsza z zasad akwarystyki. Dodam że te ramirezki wybarwiły sie cudownie.
Bunio112
Posty: 71
Rejestracja: 13 sty 2010, 15:00
Imię: STASZEK
Lokalizacja: Stalowa Wola
Akwarium: 60L 160L
Płeć:

Post autor: Bunio112 »

no właśnie;(
Awatar użytkownika
jonybrawo
Mecenas
Posty: 548
Rejestracja: 12 sty 2010, 18:47
Imię: Piotr
Lokalizacja: Zaczernie
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: jonybrawo »

Koniec Aranżu, dziękuje za opinie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Akwaria Biotopowe”