Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Mój azjatycki leśny strumień

Tanganika, Malawi, Azja, Ameryka

Moderator: Administracja

Awatar użytkownika
T.M.K.
Posty: 44
Rejestracja: 08 lip 2019, 11:19
Imię: Tomek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 60

Post autor: T.M.K. »

Maciek, pewnie masz rację. Teraz tnę co tydzień.
Po przycinaniu gęstnieje. Zastanawiam się już czy go nie zacząć przerzedzać od podłoża. Chciałby kiedyś sprawdzić jak by wyglądał nieprzycinany stosunkowo rzadko posadzony. Trzeba by jednak akwarium wysokie na co najmniej 60 cm, bo tak wysoko podobno rośnie.
70/30/35
Akwarium środowiskowe - Azja
Awatar użytkownika
mazmaciek
Mecenas
Posty: 977
Rejestracja: 20 mar 2018, 1:00
Imię: Maciek
Lokalizacja: okolice Leżajska
Akwarium: 180+75+3
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: mazmaciek »

Ja kiedyś dość mocno go przeciąłem i padł. Nie wolno przesadzić
Awatar użytkownika
T.M.K.
Posty: 44
Rejestracja: 08 lip 2019, 11:19
Imię: Tomek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 60

Post autor: T.M.K. »

Sądziłem że jest niezniszczalny. To co widać na zdjęciach wyrosło z dziesięciocentymetrowego kawałka łodygi prawie całkiem pozbawionego liści. Ani gość od którego to dostałem, ani ja nie wiedzieliśmy co to jest. Nawet nie byłem pewien czy przypadkiem nie sadzę go do góry "nogami". :roll: Jednak eksperyment się udał.
70/30/35
Akwarium środowiskowe - Azja
Awatar użytkownika
T.M.K.
Posty: 44
Rejestracja: 08 lip 2019, 11:19
Imię: Tomek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 60

Post autor: T.M.K. »

Obrazek
Jest pierwsze gniazdko Skrzeczyków karłowatych. Niestety pewnie na odchowanie choćby kilku sztuk nie ma szans w ogólnym akwarium.
70/30/35
Akwarium środowiskowe - Azja
debrzyna
Posty: 2931
Rejestracja: 11 mar 2011, 18:18
Imię: Janusz
Lokalizacja: Puszcza Sandomierska
Akwarium: 350, 250
Płeć:
Wiek: 73
Kontakt:

Post autor: debrzyna »

Trzymamy kciuki
Awatar użytkownika
T.M.K.
Posty: 44
Rejestracja: 08 lip 2019, 11:19
Imię: Tomek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 60

Re: Mój azjatycki leśny strumień

Post autor: T.M.K. »

Od mojej ostatniej tutaj wizyty trochę się zmieniło. Nic nie wyszło z próby odchowania przychówku Skrzeczyków. Samiec dzielnie bronił młode blisko trzy tygodnie, ale w końcu odpuścił. Trudno. Z resztą nie zakładałem że w akwarium ogólnym to się uda. Przed tygodniem trochę przebudowałem aranżację. Zbiornik optycznie się wydłużył optycznie się. Dorzucony do niego kawałek kory wiśni spowodował że woda zyskała nieco złotawy kolorek. Bardzo mi się to podoba. przybyły nowe rośliny. Z tyłu próbuje przebijać się Nużaniec, ale kryptokoryny kompletnie go tłumią. Pięknie rośnie Wąkrotka trójdzielna. Z czymś przyniosłem coś co podobno nazywa się Subwassertang rośnie powoli, ale mam nadzieję że doczekam się słusznej plechy bo wygląda toto bardzo atrakcyjnie.
P.S.
Po "strumieniu" śladu nie ma :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Filmy nadal wychodzą mi lepsze :) :
https://www.youtube.com/watch?v=8L-s8b6K8Eg
70/30/35
Akwarium środowiskowe - Azja
ODPOWIEDZ

Wróć do „Akwaria Biotopowe”