Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

360l Ameryki Południowej

Tanganika, Malawi, Azja, Ameryka

Moderator: Administracja

Kadafix
Posty: 96
Rejestracja: 06 mar 2013, 21:39
Imię: Przemek
Lokalizacja: Żnin
Akwarium: 360l
Płeć:
Wiek: 28

Post autor: Kadafix »

Podejrzewam, że jakieś larwy albo jaja zachowały się w korzeniach,które leżakowały przez rok w wannie z wodą i trafiły tu bez żadnego gotowania itd.
Gdy ci smutno, gdy ci źle, weź w akwarium popatrz se :)
Awatar użytkownika
kali555
Posty: 577
Rejestracja: 02 sie 2011, 5:18
Imię: Bartek
Lokalizacja: Łańcut
Akwarium: 126l.
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: kali555 »

Jest klimat. Super
Kadafix
Posty: 96
Rejestracja: 06 mar 2013, 21:39
Imię: Przemek
Lokalizacja: Żnin
Akwarium: 360l
Płeć:
Wiek: 28

Post autor: Kadafix »

Z powodu mojego zaniedbania i nie sprawdzenia piasku z Castoramy, czekał mnie restart i wymiana podłoża. Z wody RO o pH 7.4 robiła się w akwarium woda o pH 8.6-8.8 :oops: Tak więc święta minęły, dzieci poszły spać, a ja działam. Godzina 22, a w pokoju wygląda tak

Obrazek
Gdy ci smutno, gdy ci źle, weź w akwarium popatrz se :)
Awatar użytkownika
K2
Administracja
Posty: 3437
Rejestracja: 28 cze 2011, 7:53
Imię: Rafał
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 240Skalarium/40
Płeć:
Wiek: 42

Post autor: K2 »

Wanienka robi robotę ;) pokaż efekt końcowy.
Awatar użytkownika
T.M.K.
Posty: 44
Rejestracja: 08 lip 2019, 11:19
Imię: Tomek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 60

Post autor: T.M.K. »

Wielka szkoda. Dużo pracy i trochę pieniędzy poszło na marne.
Nadal jednak trzymamy kciuki.
70/30/35
Akwarium środowiskowe - Azja
Kadafix
Posty: 96
Rejestracja: 06 mar 2013, 21:39
Imię: Przemek
Lokalizacja: Żnin
Akwarium: 360l
Płeć:
Wiek: 28

Post autor: Kadafix »

Mała aktualizacja w trochę innej formię.
Akwarium podoba mi się baaaardzo, ale nie daję mi się sobą w pełni cieszyć :oops: Do aranżacji nie mam zastrzeżeń, lecz ciąży nade mną jakieś akwarystyczne fatum. Na początku, pomimo stosowania wody ro i wywarów z szyszek i liści dębu, pH utrzymywało się na poziomie 8.6. Jak się później okazało, winę miał piasek do piaskownic z Castoramy. Podłoże więc wymienione na piach firmy Retne (który po sprawdzeniu nie zmieniał parametrów :D ). Lecz po owym restarcie, dolaniu wywaru z szyszek sprawdziłem pH, znów doznałem niemiłej niespodzianki. Po badaniu wyszło mi pH 7.8. Po lekturze internetów okazało się, że prawdopodobnie winien jest wkład biologiczny sera siporax, który to rzekomo podnosi odczyn wody.
Ale nie to okazało się najgorsze. Dużo większym problemem okazały się zmiany na neonkach. Dwa z nich dostały jakieś dziwne krosty w okół pyska. Pisaliście, żeby obserwować dalej, czy to czasami nie jest choroba neonowa. Niby oprócz zmian na pysku nic złego się nie działo. Trochę mnie to uspokoiło, ale do czasu. Sobotnia podmianka, wywar z szyszek wlany, szyby przetarte, mission completed. Lecz następnego dnia zauważyłem, że jeden z neonów pływa przy powierzchni wody głową do góry wykonując energiczne ,,podskoki". Parę godzin później znalazłem go martwego. I teraz nie wiem, czy może spowodowane to zmianą pH po wlaniu wywaru, gdyż dopiero zaczynam naukę z ową ,,czarną magią", czy to objaw owej choroby (gdzieś znalazłem informację, że to objaw tej choroby, chociaż nie był wykrzywiony ani nie miał zmian koloru). Tak więc na chwilę obecną nic nie zmieniam, nic nie kombinuję, tylko obserwuję, co z resztą ryb, bo trochę mnie przeraża rozpruwanie tego wszystkiego, dezynfekcja i zaczynanie od nowa.

P.S Widzę, że moja kamerka nie daję sobie zbytnio rady z światłem i ostrością w takim akwarium.

https://youtu.be/WNyUAzLmPtI
Gdy ci smutno, gdy ci źle, weź w akwarium popatrz se :)
Awatar użytkownika
duch amazonski
Posty: 1932
Rejestracja: 03 wrz 2014, 19:44
Imię: Darek
Lokalizacja: LUBLIN
Płeć:
Wiek: 49

Post autor: duch amazonski »

Wszelkie szybkie zmiany warunków, tym bardziej na te odbiegajace od "naturalnych" to stres dla zwierzęcia. Stres jest przyczyną oslabienia organizmu. Wszelkie patogeny które są w zbiorniku czy w organizmie atakują ze zdwojoną siła. Oczywiście pierwsze stadia zmian są mało widoczne, z czasem sie nasilają i jest za późno.
Prawdziwy mężczyzna płacze tylko wtedy, gdy szampon szczypie w oczka.
Awatar użytkownika
pawprz
Posty: 2006
Rejestracja: 24 mar 2015, 9:40
Imię: Paweł
Lokalizacja: Mielec/Wola Mielecka
Akwarium: 112L, 20L, 20L
Płeć:
Wiek: 45

Post autor: pawprz »

Kadafix
Posty: 96
Rejestracja: 06 mar 2013, 21:39
Imię: Przemek
Lokalizacja: Żnin
Akwarium: 360l
Płeć:
Wiek: 28

Post autor: Kadafix »

A może faktycznie to przez ten restart i stres. Jak narazie nic złego się nie dzieję, żadnych objawów choroby nie widać. W tym miesiącu nie zamierzam już nic grzebać oprócz podmianek i obserwować. I skorzysta z rady Pawprz i zakupie owy preparat, aby je trochę wzmocnić.
Gdy ci smutno, gdy ci źle, weź w akwarium popatrz se :)
Awatar użytkownika
pawprz
Posty: 2006
Rejestracja: 24 mar 2015, 9:40
Imię: Paweł
Lokalizacja: Mielec/Wola Mielecka
Akwarium: 112L, 20L, 20L
Płeć:
Wiek: 45

Post autor: pawprz »

Mi polecono preparat przez hodowce striusom na wyleczenie ran i otarć L201 po nieudanych tarłach. Otarcia znikają o wiele szybciej
adams2121
Posty: 262
Rejestracja: 28 sie 2015, 12:17
Imię: Tomasz
Lokalizacja: white stok
Płeć:

Post autor: adams2121 »

Otarcia i rany w normalnym środowisku same się goją - nie potrzebują pomocy.
Awatar użytkownika
duch amazonski
Posty: 1932
Rejestracja: 03 wrz 2014, 19:44
Imię: Darek
Lokalizacja: LUBLIN
Płeć:
Wiek: 49

Post autor: duch amazonski »

adams2121 pisze:Otarcia i rany w normalnym środowisku same się goją - nie potrzebują pomocy.
Katar leczony trwa 7dni, a nieleczony tydzień. ;)
Awatar użytkownika
pawprz
Posty: 2006
Rejestracja: 24 mar 2015, 9:40
Imię: Paweł
Lokalizacja: Mielec/Wola Mielecka
Akwarium: 112L, 20L, 20L
Płeć:
Wiek: 45

Post autor: pawprz »

adams2121 pisze:Otarcia i rany w normalnym środowisku same się goją - nie potrzebują pomocy.

Czasami warto pomóc. W naturze oczywiście wszystko leczy się samo albo po prostu zdycha.
Kadafix
Posty: 96
Rejestracja: 06 mar 2013, 21:39
Imię: Przemek
Lokalizacja: Żnin
Akwarium: 360l
Płeć:
Wiek: 28

Post autor: Kadafix »

Z jednej strony można pomóc, ale z drugiej strony kolejna ,,chemia'' lana do zbiornika. Plusy i minusy

Dziś do zbiornika trafiły moje dwie samiczki L104 z poprzedniego akwarium :lol: Pora poszukać mu kawalera :mrgreen:

Obrazek
Obrazek
Gdy ci smutno, gdy ci źle, weź w akwarium popatrz se :)
Kadafix
Posty: 96
Rejestracja: 06 mar 2013, 21:39
Imię: Przemek
Lokalizacja: Żnin
Akwarium: 360l
Płeć:
Wiek: 28

Post autor: Kadafix »

Akwarium sobie spokojnie żyję. Choroba neonowa okazała się na szczęście fałszywym alarmem. Tak więc postanowiłem ożywić akwarium i dokupić 15 sztuk kiryska pandy (niestety jedna postanowiła sprawdzić swoje umiejętności w lataniu, co nie skończyło się dla niej szczęśliwie). Naprawdę świetne ryby, zwłaszcza gdy płyną w grupie ;D
Tak więc mały fotospam (zacząłem się bawić aparatem, chociaż średnio mi to wychodzi :P )

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Gdy ci smutno, gdy ci źle, weź w akwarium popatrz se :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Akwaria Biotopowe”