Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

[62l] Tanganickie Nano Cube 60

Tanganika, Malawi, Azja, Ameryka

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kd__
Posty: 21
Rejestracja: 30 gru 2013, 1:16
Imię: Kamil
Lokalizacja: Jarosław
Płeć:
Wiek: 34

[62l] Tanganickie Nano Cube 60

Post autor: kd__ »

Cześć, podzielę się z Wami zdjęciami akwariów, które założyłem kilkanaście dni temu.
Jakiś czas temu zrodził się w mojej głowie pomysł na założenie większej kostki, tzn. lampki w pokoju lub kuchni. W pierwotnym planie miało to być akwarium OptiWhite 40x40, ale od początku dysponowałem darmową szafką 38,5x38,5, w dodatku, zbiornik Dennerle tak mi się spodobał, że nie było wyjścia.
Mam w tej chwili dwa akwaria - azjatyckiego roślinniaka i tanganikę z muszlowcami, dlatego tutaj chciałem czegoś innego. Myślałem o gupikach lub naprawdę małych kąsaczowtych i wystających korzeniach z tafli, ale ostatecznie padło na coś, co już znam, ale w innym wydaniu. Zbiornik z takimi skałami bardziej by się nadawał pod muszlowce fakultatywne, ale myślę, że brevisy też nie będę miały najgorzej. Ciężko mi się przekonać do akwarium bez akcentów roślinnych, dlatego tutaj również nie może zabraknąć zieleni.
Trochę suchych danych:
  • Akwarium Dennerle Nano Cube, 62 litry (38x38x43)
    Filtr Seachem Tidal 35 + tymczasowo Aquael Fan 1
    Grzałka Aquael Comfort Zone Fix 50W
    Oświetlenie Fluval Plant Nano 15W

    3 skały, razem ważą około 15 kg.
    10 kg bardzo drobnego piasku AQUA DELLA Sand Brown
    Vallisneria spiralis i malusia Pistia, której tutaj raczej nie dostrzeżecie. :)
    Detale: garść AQUA DELLA Gravel British Brown
    Kilka tanganickich muszli Neutheuma sp.

    Obsada to w tej chwili trzy sztuki Neolamprologus brevis Chimba F1. Podrośnięta samica i prawdopodobnie dwa (o wiele mniejsze) samce.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Więcej zdjęć w lepszej jakości:

Kod: Zaznacz cały

https://imgur.com/a/8yrwUWe
...
milo
Posty: 120
Rejestracja: 05 wrz 2012, 15:19
Imię: Miłosz
Lokalizacja: Straszydle
Akwarium: 20L 60L 200L
Płeć:
Wiek: 48

Post autor: milo »

Bardzo ładne, trzymam kciuki aby wszystko było ok
Awatar użytkownika
T.M.K.
Posty: 44
Rejestracja: 08 lip 2019, 11:19
Imię: Tomek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 60

Post autor: T.M.K. »

Skromnie, ale gustownie. Podoba mi się.
Jaką masz wodę (ph, twardość)?
70/30/35
Akwarium środowiskowe - Azja
Awatar użytkownika
kd__
Posty: 21
Rejestracja: 30 gru 2013, 1:16
Imię: Kamil
Lokalizacja: Jarosław
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: kd__ »

Oby został jak najdłużej taki minimalizm. :lol:
GH i KH w kranie to około 18°, a w akwarium jest 12°. Magia, sam nie wiem jakim cudem się to wytrąca, w końcu nie mam podłoża aktywnego, a PO4 jest na niewykrywalnym poziomie.
W wodzie z kranu pH u mnie to około 7,6, więc postanowiłem nieco to skorygować dla Tanganiki. W akwarium jest 8,0 pH. Chociaż, tak naprawdę, Bevisy raczej nie miałyby problemów z aklimatyzacją do wody z mojej kranówki. Wcześniej były wychowywane na 7,7-7,8 pH.
...
Awatar użytkownika
kd__
Posty: 21
Rejestracja: 30 gru 2013, 1:16
Imię: Kamil
Lokalizacja: Jarosław
Płeć:
Wiek: 34

Re: [62l] Tanganickie Nano Cube 60

Post autor: kd__ »

Obrazek

Roczny update. Vallisneria została zastąpiona Microsorum pteropus Narrow oraz Microsorum minor, a na górze Erect moss. Ślimaki to Melanoides tuberculata i Clithon corona.

BTW, jeśli zależy Wam na naturlanym wyglądzie w zbiorniku to zdecydowanie Clithon nie jest ślimakiem dla Was. Zdjęcia dla kontrastu, chociaż to tylko kilka dni różnicy: https://imgur.com/njELbLm
...
Awatar użytkownika
T.M.K.
Posty: 44
Rejestracja: 08 lip 2019, 11:19
Imię: Tomek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 60

Re: [62l] Tanganickie Nano Cube 60

Post autor: T.M.K. »

Dawno mnie tu nie było, a dzisiaj wyświetliło mi się Forum przypadkowo. Postanowiłem wrzucić try grosze.
Taż tak mam że jak czegoś od czasu do czasu nie zmienię to mi się nudzi. Myślę jednak że z nurzańcem było bardziej naturalnie. Rozumiem że czasem jest trudno nad nim zapanować.
Co do parametrów wody to mam podobne doświadczenia. Kiedy używałem do podmian i dolewek surowej kranówki dziwiło mnie że twardość wody w akwarium nie rośnie, a czasem wręcz spada. Zaskoczyło mnie ile piasku wytrącało się w baniaku który używałem do odgazowania wody.
70/30/35
Akwarium środowiskowe - Azja
ODPOWIEDZ

Wróć do „Akwaria Biotopowe”