Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

[500][Czarne wody] Alai - Czarne Wody z Dyskowcami

Tanganika, Malawi, Azja, Ameryka

Moderator: Administracja

Awatar użytkownika
Alai
Mecenas
Posty: 433
Rejestracja: 22 mar 2010, 19:55
Imię: Paweł
Lokalizacja: Szczecin
Akwarium: Dyskowce: 1100+500
Płeć:
Wiek: 39
Kontakt:

[500][Czarne wody] Alai - Czarne Wody z Dyskowcami

Post autor: Alai »

[500] Alai - Czarne Wody z Dyskowcami
Akwarium: 500l - 200x50x50 szyba 12mm

Filtracja: filtr zewnętrzny kubełkowy o pojemności 12l, 1400l/h, 8 Filo
Oświetlenie: 2x 18W Żarówki energooszczędne o barwie 2700K
Nawożenie: Brak (bez tego filodendrony rosną jak głupie)
Ozdoby: korzenie, gałęzie drzew liściastych, liście dębowe, szyszki olchy.
Flora w akwarium: anubiasy, źabienice, microsorium
Flora na akwarium: Monstera deliciosa x8
Fauna: Paletki (9 sztuk), 3x Hypostomus plecostomus, 16x Corydoras sterbai, 40x Corydoras aeneus (z własnego chowu)

Przepraszam za jakość zdjęć ale bardzo ciężko jest jednocześnie oddać klimat oświetlenia i zrobić dobre, ostre, bez ziarna fotki.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Czekam na komentarze :)
Ostatnio zmieniony 22 mar 2010, 21:26 przez Alai, łącznie zmieniany 1 raz.
Zachodniopomorskie Forum Akwarystyczne
www.akwa.szczecin.pl
-donio-
Posty: 2045
Rejestracja: 19 paź 2009, 18:06
Imię: ...
Lokalizacja: ..
Płeć:

Post autor: -donio- »

Świetne akwa :D Już nie moge się doczekać kiedy dodasz kolejne baniaki ;)

skaczący dobra robota, takiego akwarysty wszędzie potrzeba :D
Awatar użytkownika
matiaudio
Posty: 18
Rejestracja: 24 lut 2010, 19:57
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Tyczyn
Akwarium: Plan 160-240L.
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: matiaudio »

Jestem zaskoczony, ciekawie..

Podziwiam... ścianę zbiorników na ostatnim zdjęciu.
-donio-
Posty: 2045
Rejestracja: 19 paź 2009, 18:06
Imię: ...
Lokalizacja: ..
Płeć:

Post autor: -donio- »

Dobrze widze? korzenie tych roślin są w akwa?
Awatar użytkownika
skaczacy
Posty: 1439
Rejestracja: 25 sty 2010, 19:50
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ~1000l, 160l, 27l
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: skaczacy »

w końcu ktoś podwyższy poziom akwarystyki u nas :), ja już znalazłem dla siebie wzór do naśladowania ...
"Dla mnie też niezbyt łaskawy był dzień"
Awatar użytkownika
Alai
Mecenas
Posty: 433
Rejestracja: 22 mar 2010, 19:55
Imię: Paweł
Lokalizacja: Szczecin
Akwarium: Dyskowce: 1100+500
Płeć:
Wiek: 39
Kontakt:

Post autor: Alai »

Tak, korzenie są w wodzie - przecież to Monstera deliciosa - czyli roślina, która uwielbia wodę
Zachodniopomorskie Forum Akwarystyczne
www.akwa.szczecin.pl
Awatar użytkownika
krzysiekb4
Posty: 2672
Rejestracja: 11 paź 2009, 22:08
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: krzysiekb4 »

Paleciaki bardzo fajne. Ale mi szczena opadła jak zobaczyłem ten twój pokój..... to jest chyba niespełnione marzenie każdego akwarysty (widać są wyjątki które to realizują) mieć pokój z baniakami dookoła. Jestem ciekaw jakie są rachunki utrzymania takiej masy zbiorników. Pewnie hodowla paletek równoważy koszty utrzymania ale jestem ciekaw ile tak miesięcznie cię wychodzi jeżeli oczywiście możesz powiedzieć.
arus113
Posty: 71
Rejestracja: 20 paź 2009, 16:02
Imię: Arek
Lokalizacja: Okolice Rzeszowa
Płeć:
Wiek: 28

Post autor: arus113 »

Bardzo fajnie urządzone akwarium.Marzenie każdego akwarysty żeby mieć tyle zbiorników co ty i o takiej wielkości.Ogólnie podziw.
yankees
Posty: 237
Rejestracja: 22 paź 2009, 19:36
Imię: stev
Lokalizacja: rz
Płeć:

Post autor: yankees »

nie ma co tu dużo gadać :D kozackie i tyle :P
Awatar użytkownika
leszcz25
Posty: 629
Rejestracja: 10 paź 2009, 13:53
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Szczepanów
Akwarium: 300, 27, 27
Płeć:
Wiek: 43
Kontakt:

Post autor: leszcz25 »

Do takiego czegoś właśnie zmierzam. ;)
Jeśli możesz to napisz jakiego podłoża użyłeś i z jakich drzew gałęzi używasz ??
Prawdziwy facet nie je miodu !... Prawdziwy facet żuje pszczoły! ! !
I pamiętaj....Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Dieslem.


Pozdrawiam
Andrzej L.
Krystian
Posty: 540
Rejestracja: 23 paź 2009, 18:04
Imię: Krystian
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 30

Post autor: Krystian »

Szczena opada. Uwielbiam akwaria w stylu "black waters" najlepiej imitują środowisko w jakim żyją ryby z tego rejonu. Mam małe akwarium w którym staram się urządzić podobny klimat, ale brakuje mi takich cienkich gałęzi. Podłącze się tu to pytania leszcz25. Jakie utrzymujesz parametry w akwarium? I jakie wkłady masz w filtrze?
Awatar użytkownika
MariooT
Posty: 1037
Rejestracja: 16 paź 2009, 21:59
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 250L Amazonia
Płeć:
Wiek: 44

Post autor: MariooT »

Ta ściana z akwariami znana jest mi z innego forum. Taki litraż 200X50X50 to już ogromniaste baniaki i dużo ciekawych rzeczy można z nimi zrobić? Ja mam pytanie czy akwaria i akwarystyka jest jakoś związana w Twoją pracą czy to czysta pasja?
Awatar użytkownika
Pyszczak
Posty: 1407
Rejestracja: 15 lut 2010, 7:47
Imię: Dominik
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 30l ; 40l
Płeć:
Wiek: 27
Kontakt:

Post autor: Pyszczak »

Chlopie szacun...widac z akwarystuka stiu u ciebie na 1 miejscu xD
Awatar użytkownika
Alai
Mecenas
Posty: 433
Rejestracja: 22 mar 2010, 19:55
Imię: Paweł
Lokalizacja: Szczecin
Akwarium: Dyskowce: 1100+500
Płeć:
Wiek: 39
Kontakt:

Post autor: Alai »

leszcz25 pisze:Do takiego czegoś właśnie zmierzam. ;)
Jeśli możesz to napisz jakiego podłoża użyłeś i z jakich drzew gałęzi używasz ??
Podłoże to Aquasubstrate II+ Black - zbija twardość czyli porządany efekt.
Gałęzie - nawet nie do końca wiem co to jest :) Po prostu, przeszedłem się na spacer za ogród, tam sobie rosło pełno drzew tzw "dziczek" i powybierałem te gałęzie które mi się podobały. Robiłem to podczas przymrozków więc miałem pewność, że nie przeniosą ze sobą żadnego dziadostwa. Docelowo gałęzie wyjdą z akwarium, a ich miejsce zajmą rozrośnięte korzenie filodendronów.
Krystian pisze:Szczena opada. Uwielbiam akwaria w stylu "black waters" najlepiej imitują środowisko w jakim żyją ryby z tego rejonu. Mam małe akwarium w którym staram się urządzić podobny klimat, ale brakuje mi takich cienkich gałęzi. Podłącze się tu to pytania leszcz25. Jakie utrzymujesz parametry w akwarium? I jakie wkłady masz w filtrze?
Może to nie profesjonalne ale...nie badam parametrów wody, bo i po co? Od tego mam ryby - wystarczy się im przyjrzeć i wiadomo kiedy NO3 jest zbyt wysokie, kiedy PH spadło albo kiedy jest coś nie tak z wodą. Są moim najlepszym i najdokładniejszym testem. Jedyne co badam i kontroluje to temperatura - 30'C. Co do wkładów to...gąbka + ceramika :)
MariooT pisze:Ta ściana z akwariami znana jest mi z innego forum. Taki litraż 200X50X50 to już ogromniaste baniaki i dużo ciekawych rzeczy można z nimi zrobić? Ja mam pytanie czy akwaria i akwarystyka jest jakoś związana w Twoją pracą czy to czysta pasja?
Spokojnie 200x50x50 wcale nie robi na mnie jakiegoś wielkiego wrażenia, te baniaki co mam nie są moimi docelowymi szklankami. Za jakiś (bliżej nie sprecyzowany czas) chcę wstawić jeden zbiornik zastępujący inne - 400x100x100 z przednią ścianą w OW i możę zostawię jakąś popierdółkę (375) na odchów młodych.
Nie, akwarystyka ma się nijak do mojej pracy. Na codzień zajmuję się "informatyką" i zarządzaniem sieciami LAN/WAN. Akwarystyka to po prostu jedno z moich zainteresowań, którym się poświęcam. Zajmowanie się tylko i wyłącznie akwarystyką byłoby dla mnie nudne, czasami potrzebuję odskoku do np. krótkofalarstwa czy też po prostu majsterkowania.
Pyszczak pisze:Chlopie szacun...widac z akwarystuka stiu u ciebie na 1 miejscu xD
To nie tak, na 1 miejscu jest mój synek, akwarystyka jest gdzieś w środku listy.
Zachodniopomorskie Forum Akwarystyczne
www.akwa.szczecin.pl
Awatar użytkownika
MariooT
Posty: 1037
Rejestracja: 16 paź 2009, 21:59
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 250L Amazonia
Płeć:
Wiek: 44

Post autor: MariooT »

He to w nad morzem lepiej płacą informatykom niż w Rzeszowie. Jak ja zarzadzałem siecią informatyczną i to wcale nie małej firmie w Rzeszowie to na utzymanie takich baniaków bym nie zarobił. Chyba, zę one utrzymują się same tzn. sprzedaż nadwyzek ryb i roślin ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Akwaria Biotopowe”