Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

[1300 L] Black River

Tanganika, Malawi, Azja, Ameryka

Moderator: Administracja

shadow2525
Posty: 109
Rejestracja: 07 lis 2010, 22:10
Imię: Alek
Lokalizacja: Uraz
Akwarium: 1300 L
Płeć:
Wiek: 42

Post autor: shadow2525 »

Super :) A powiedz trzymałeś z innymi rybami czy tylko Uaru . Chodzi mi o to jak sobie radzą z ochroną potomstwa ......
Wiadomo ze w pierwszych dniach narybek karmiony jest przez rodziców ale potem będę chciał je odłowić i coś odchować :) Jak się uda to pomyślę o jakimś dobrym pokarmie
jogi_18
Posty: 326
Rejestracja: 27 sty 2010, 21:18
Imię: Artur
Lokalizacja: Harasiuki
Akwarium: 240l
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: jogi_18 »

No była tylko para Uaru bo zatłukły parę skalarów jak szykowały się do tarła :( Był tez zbrojnik ale go przenosiły jak kamienia jakiegoś w pysk i na drugi koniec akwarium. Moje 240l było stanowczo za małe na parę tych ryb bo miały ponad 20cm. Tarło odbywało się wiele razy ale dopiero za 5 albo 6 razem im się udało odchować narybek. Potem musiałem akwarium znieść do piwnicy i tam już nie było to :( Zanim im znalazłem nowy dom co zajęło mi 2 miesiące to nie było już tarła. A młode bardzo pocieszne i ogólnie to nie podobne do rodziców :D Pierwsze tarło i tak będzie nie udane bo albo same zjedzą ikrę albo nie dopilnują jej przed innymi rybami. Tak czy siak jak będzie narybek to wrzucaj foty i filmy. Takie rzeczy zawsze cieszą :mrgreen:
Pozdrawiam Artur
shadow2525
Posty: 109
Rejestracja: 07 lis 2010, 22:10
Imię: Alek
Lokalizacja: Uraz
Akwarium: 1300 L
Płeć:
Wiek: 42

Post autor: shadow2525 »

Nie uprzedzajmy faktów - Zobaczymy co się wydarzy w moim akwarium. Póki co dół wykopany przez Uaru jest coraz większy ....
Filmik nakręcony wczoraj wieczorem ......Tak obecnie wygląda zbiornik Po lewej Jego stronie widoczne dzieło Pary Uaru

http://www.youtube.com/watch?v=gNNij60jRZo
polak.krk
Posty: 1181
Rejestracja: 13 lut 2012, 22:08
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Kraków - Tas-Sliema
Płeć:

Post autor: polak.krk »

Witaj shadow, fajne pielegnice. Moglbys wrzucic swoje "akwa" na cichlidae.pl . Polskie forum o pielegnicach, znajdziesz na nim duzo info o swoich rybach oraz ludzi ktorzy je mieli/maja. :) Pozdrawiam
carpe diem ;]
ToryBcia
Posty: 2465
Rejestracja: 12 paź 2009, 17:19
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 375 L
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: ToryBcia »

Akwarium rewelacyjne... ryby fajnych rozmiarów...Pięknie
Zapraszam do mnie :) http://podforak.rzeszow.pl/viewtopic.php?t=15668
Pozdrawiam
Tomek
Awatar użytkownika
Witek Miszczak
Firma
Posty: 287
Rejestracja: 18 kwie 2012, 15:15
Imię: Witek?
Lokalizacja: Brzustów/Będków
Płeć:
Wiek: 57

Post autor: Witek Miszczak »

Miałem kiedyś 1200, więc wiem, że zabawa z wystrojem czasami nie jest zabawna - a to łapy za krótkie, a to woda się wciągnie w spodnie...
Wystrój spójny, tak bardzo biotopowy, że... aż nudny. Może coś okrasić. Może ryby barwne? Może mniej torfu? Może jakaś roślinność?
shadow2525
Posty: 109
Rejestracja: 07 lis 2010, 22:10
Imię: Alek
Lokalizacja: Uraz
Akwarium: 1300 L
Płeć:
Wiek: 42

Post autor: shadow2525 »

polak.krk pisze:Witaj shadow, fajne pielegnice. Moglbys wrzucic swoje "akwa" na cichlidae.pl
Zaglądam tam czasem jako Gość i przeglądam sobie forum . Nie wiem czy jest sens w tym aby na kolejnym forum zakładać temat który chyba i tak jest większości zainteresowanych dobrze znany ale pomyśle o Tym. Dziękuje za zaproszenie

Witek Miszczak,

Tak to prawda urządzanie takiego zbiornika nie jest łatwe Raz ze człowiek cały mokry do tego cała podłoga i wszystko dookoła . Korzenie w wodzie sa lekkie ale przy wyciąganiu robią się strasznie ciężkie. Trzeba bardzo uważać na szkło . Właśnie z tych powodów moje akwarium nie przechodzi zmian co kilka miesięcy . Ale cały czas korci żeby jeszcze coś zmienić ........

Co do wystroju - Mi osobiści się podoba ta biotopowość . Mało tego , jeszcze do prawdziwego biotopu brakuje .
Rośliny odpadają bo akwarium nie jest oświetlone w dzień . Jedynie nad hydroponiką świeci świetlówka dla roślin w niej rosnących . Światło główne zapalam tylko kiedy jestem przy akwarium .
Torfu nie używam od bardzo dawna - Woda ma taki kolor od korzeni . Im rzadziej podmieniem wodę tym kolor jest bardziej intensywny. Staram się aby nie było zbyt ciemno

Barwniejsze ryby ?? Moim skromnym zdaniem A.Heckelii to jedne z barwniejszych ryb Czarnych Wód . To samo Heros sp. Rotkeil.
Niestety kto ma akwarium Typu BW. doskonale wie jak taka woda ujmuje rybom ich naturalnym pięknym kolorom . Te same ryby widziane w CW wyglądają o niebo lepiej
Dla przykładu

http://junkpile.deviantart.com/art/Acar ... -109642660
Wiadomo krystaliczna woda odpowiednie światło i wyciągamy to co najlepsze . W moim akwarium niestety to by się kłóciło z pierwotnym założeniem .
Musze też dodać ze w realu wszystko wygląda tez znacznie lepiej . Film jest kręcony aparatem cyfrowym i nie oddaje wszystkiego dokładnie .
Nie ukrywam ze ubolewam nad tym ze ryby tracą na atrakcyjnym wyglądzie ale zastanawiam się właśnie nad Kupieniem Belki oświetleniowej 2X150 HQI + 2x80 T5. Taka belka ma 180 cm długości i daje spore możliwości manipulowania jakością - rodzajem światła Niestety cena to 2 tysiące złoty :( Dużo zwłaszcza jak się ma inne wydatki . Myślę ze przy takim oświetleni nawet przy zabarwionej wodzie ryby nabrałyby innego wymiaru .
Do obsady dołączą niebawem S.Daemon
Ostatnio zmieniony 01 lis 2012, 10:53 przez shadow2525, łącznie zmieniany 2 razy.
polak.krk
Posty: 1181
Rejestracja: 13 lut 2012, 22:08
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Kraków - Tas-Sliema
Płeć:

Post autor: polak.krk »

To zdjecie co dales jest podciagniete imho. Sa tu specjalisci to jeszcze to ocenia. ;)
carpe diem ;]
shadow2525
Posty: 109
Rejestracja: 07 lis 2010, 22:10
Imię: Alek
Lokalizacja: Uraz
Akwarium: 1300 L
Płeć:
Wiek: 42

Post autor: shadow2525 »

Możliwe, ale tak czy tak nie ma o Czym dyskutować . Ryby w CW i przy odpowiednim oświetleniu podkreślającym barwy wyglądają zwyczajnie mówiąc bardziej atrakcyjnie .
Nad moim akwarium świecą 3 zwykłe żarówki - niestety tym światłem za wiele nie zwojuje jeśli chodzi o ubarwienie :P Ale póki co pasuje mi to światło do Klimatu zbiornika :)

http://www.youtube.com/watch?v=J1Qcbur- ... e=youtu.be
Awatar użytkownika
Bartt85
Posty: 232
Rejestracja: 18 lut 2013, 3:00
Imię: Bartek
Lokalizacja: Holandia
Akwarium: 240litrów, 700litrów
Płeć:

Post autor: Bartt85 »

Piękny zbiornik ! super relacja :) Gdybym ja miał taką możliwość zaplanować wszystko od początku przy wykończeniu domu :) Pokusiłbym się o coś jeszcze większego heheh
ODPOWIEDZ

Wróć do „Akwaria Biotopowe”