Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

[360] nasze pierwsze pyszczaki

Tanganika, Malawi, Azja, Ameryka

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Sabina/Michał
Posty: 3
Rejestracja: 19 lis 2010, 12:17
Imię: Sabina i Michał
Lokalizacja: Tyczyn
Płeć:

[360] nasze pierwsze pyszczaki

Post autor: Sabina/Michał »

Witam,
chcielibyśmy przedstawić nasz nowy zbiorniczek,
po dość długiej przerwie wróciliśmy do hobby,
tym razem z malawi.

-Wymiary akwarium i litraż
120x50x60

-Filtracja
fluwal 405, w najbliższym czasie dojdzie dojdzie filtr wewnętrzny jako mechaniczny, a kubełek będzie robił już tylko za biologiczny

-Oświetlenie
belka 2x54W T5 - na ogół świeci tylko jedna świetlówka, akwarium ustawione jest stosunkowo blisko okna (a w zasadzie dwóch) i pada na nie sporo światła dziennego

-Ogrzewanie
jest :)

-Podłoże
piasek

-Nawożenie
brak

-Flora
brak

-Fauna
pyszczaki, również takie jakie nie powinny ze sobą pływać, no ale jak na razie wszystko jest ok, damy im trochę czasu na dotarcie się i zobaczymy co z tego wyniknie

Akwarium jest trzystronne
tło dodane jest tylko do zdjęć

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 19 lis 2010, 14:56 przez Sabina/Michał, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Artur___
Posty: 3564
Rejestracja: 23 lis 2009, 11:16
Imię: Artur
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 49

Post autor: Artur___ »

ja tylko napiszę, że akwarium w rzeczywistości wygląda dużo lepiej niż na zdjęciu,
niestety zgubiły się tu gdzieś rozmiary zbiornika
ogólne wrażenie bardzo dobre,
zaś co do obsady - to może się sprawdzi, czas pokaże ;)
-donio-
Posty: 2045
Rejestracja: 19 paź 2009, 18:06
Imię: ...
Lokalizacja: ..
Płeć:

Post autor: -donio- »

Nie przepadam za malawi i tanganiką (jakieś takie smutne mi się wydają) ale tan baniak jest zarąbisty :mrgreen:
Awatar użytkownika
sitek16
Posty: 374
Rejestracja: 31 maja 2010, 20:20
Imię: Kamil
Lokalizacja: Czarna Sędziszowska
Płeć:
Wiek: 31

Post autor: sitek16 »

a według mnie te kamienie nie pasują do siebie może na czarnym tle lepiej by wyglądały ale to jest tylko moje zdanie
Awatar użytkownika
Darek
Posty: 3831
Rejestracja: 29 mar 2010, 5:42
Imię: Darek
Lokalizacja: Okolice-Rzeszów
Akwarium: 200 Już zalane ,50
Płeć:

Post autor: Darek »

Zdjęcia prze ładne, rybcie kolorowe :P -donio- ma rację ;) Czekam na dalszy rozwój akwarium bo myślę że na tej aranżacji się nie skończy, zapowiada się ciekawie :P Jaki podział ról macie bo nie wiem jak się zwracać do Was :D Sabina czy Michał :D
Sabina pisze posty a Michał moczy ręce w akwarium ? czy jest odwrotnie ? ;)
Jak na razie może tak :D
Gdzie kupowaliście ten biały piasek? i w jakiej cenie ?
Awatar użytkownika
justfilied233
Posty: 4989
Rejestracja: 19 paź 2009, 14:39
Imię: Dominik
Lokalizacja: Sędziszów Młp.
Akwarium: 160l,126l,45l
Płeć:
Wiek: 31

Post autor: justfilied233 »

Fajnie tu widać głębokośc zbiornika wydaje się większa jak w wymiarach podanych wyżej. Akwa by mi się podobało gdyby była jednolita skała, bo ta koralowa??? to mnie po prostu dobija jak ją widzę w Malawi pośród wapienia ;) I koniecznie dodajcie więcej skały do góry.
Tylko żywe zioło :D
deddman1
Posty: 250
Rejestracja: 29 wrz 2010, 16:40
Imię: Bartek
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 112RedRed160Saulosi
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: deddman1 »

akurat w tyczynie trzeba wapien dac bo woda duzo "gorsza" niz w rzeszowie. A nie kazdy sypie sol.
Obsada poki mloda nie bedzie problemow, ale pozniej ;/. Yelowki z saulosi Nie problem -uwazac tylko na karmienie i luzik.
Ten koral to chyba tuf??- chyba tak sie to pisze. Dorabia na boku z mikrobiologa- osobiscie go nie lubie bo delikatnie zabarwia wode- i za bardzo jaskrawy jest
Fajnie wyglada serpenit w swietlowce sylwani zamiast zielonego jest delikatnie niebieski- a po zgaszeniu ziemnozielony.
Zdecydowanie doloz mechanika osady na piasku znikna :)- . Jak dla mnie jest troche za
malo piachu do kopania, ale moze mi sie wydawac.
jedna swietlowka 30W tez by wystarczyla
Rybcie ladniotkie :D
DIY elektronika elektryka przezwajanie silników czyli zabawa drutami :D
Sabina/Michał
Posty: 3
Rejestracja: 19 lis 2010, 12:17
Imię: Sabina i Michał
Lokalizacja: Tyczyn
Płeć:

Post autor: Sabina/Michał »

Darek pisze:Sabina czy Michał :D
Sabina pisze posty a Michał moczy ręce w akwarium ? czy jest odwrotnie ? ;)
jakiś podział obowiązków w małżeństwie musi być ;)
Darek pisze:Gdzie kupowaliście ten biały piasek? i w jakiej cenie ?
galeria "nova" na baranówce, co do ceny to nie pamiętam bo były to zakupy prawie całego sprzętu na jeden raz
deddman1 pisze:akurat w tyczynie trzeba wapien dac bo woda duzo "gorsza" niz w rzeszowie
woda jest z wodociągów rzeszowskich bo ta z Tyczyna faktycznie nie bardzo się nadaje
Awatar użytkownika
Renata/Marcin
Posty: 121
Rejestracja: 25 sty 2010, 21:34
Imię: Renata/Marcin
Lokalizacja: Warszawa/Krosno/Stalowa W
Akwarium: 600,375,112,65
Płeć:
Wiek: 47

Post autor: Renata/Marcin »

Rażą mnie te kamienie niczym nie przypominające kamieni występujących w warunkach naturalnych w jeziorze (gnejs, granit, kwarcyt) a dostępne również w Polsce. Mają one taki sam wpływ na twardość wody. Niektórzy wleją wodę, wsypią piasek, dorzucą wapień filipiński i co mają? Napewno nie Malawi. Gdzie Filipiny, gdzie Malawi?

Tło pasuje czarne. Jezioro jest jednym z najgłębszych na Ziemii i panuje tam raczej mrok. U Was jest zbyt jasno.

W jesiorach afrykańskich w zależności od strefy są różne rodzaje podłoża, skał a i roślinność nie pomijając różnych odmian rybek.

Jak parametry wody? Czy nie macie problemu z NO3?

http://www.malawi.org.pl/?view1=rosliny
Akwarystyka jest jak alkoholizm (nie ważne drogo czy nie aby do szkła) a co gorsze wszystko to robisz świadomie...Nowy początek starego ogólnego 375l...
Awatar użytkownika
jonybrawo
Mecenas
Posty: 548
Rejestracja: 12 sty 2010, 18:47
Imię: Piotr
Lokalizacja: Zaczernie
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: jonybrawo »

witam

dla mnie ok kiedyś tak też zaczynałem z pyszczakami, ale widze po obsadzie że bedzie wojna w akwa, pomieszaliście ryby bardziej roślinożerne z mięsożernymi np venustus taki jak panterka zielony to on dorasta do 20cm i wpierdziela mięcho dodatkowo macie bardzo agresywnego 3 fota bedzie atakował wszystko co sie rusza i napewno wam sie nie dotrą prędzej powybijają tak było u mnie teraz mam tylko saulosi i jest cisza i harmonia w akwa.

p.s. Renata/Marcin mam na zbyciu 2 samce saulosi po ok 7-9cm zainteresowani???
aquatika
Firma
Posty: 222
Rejestracja: 13 paź 2009, 19:53
Imię: Michał
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 43
Kontakt:

Post autor: aquatika »

jonybrawoo pisze:
, ale widze po obsadzie że bedzie wojna w akwa,
Z pyszczakami reguły nie ma, wiele już widziałem w swoich zbiornikach. Ale jak mogę coś doradzić to dobrze przerybić zbiornik wtedy agresja dominat się rozkłada i nikomu krzywdy nie zrobi. No i zdecydować się na roślinożerne lub mięsożerne paszczaki.

Podoba mi się pomysł wymieszania białego wapienia z rudym tufem. Takie Malawi ala morskie.
Sklep ON-Line www.aquatika.pl
Sklep ON-Line www.karpiekoi.eu - oczko wodne
Stacjonarnie na Reymonta 12 w Rzeszowie
Czynne: Pn-Pt 9.00-17.30
Sob. 10.00-14.00
Sabina/Michał
Posty: 3
Rejestracja: 19 lis 2010, 12:17
Imię: Sabina i Michał
Lokalizacja: Tyczyn
Płeć:

Post autor: Sabina/Michał »

wszystkie były kupowane jako roślinożerne :/
coś ta obsługa w naszych sklepach czasem szwankuje :)

to nasze pierwsze pyszczaki i znaczną część wiedzy na ich temat czerpiemy od sprzedawców
Awatar użytkownika
Renata/Marcin
Posty: 121
Rejestracja: 25 sty 2010, 21:34
Imię: Renata/Marcin
Lokalizacja: Warszawa/Krosno/Stalowa W
Akwarium: 600,375,112,65
Płeć:
Wiek: 47

Post autor: Renata/Marcin »

Sabina/Michał pisze:to nasze pierwsze pyszczaki i znaczną część wiedzy na ich temat czerpiemy od sprzedawców
Sprzedawcy naogół nie chodzi o doradzenie a o sprzedanie tego co ma na sklepie (Oprócz Aquatiki-wie dobrze co ma na sklepie i potrafi doradzić). Kupiliśmy tam trochę rybek do naszego malawi i jest spokój (piękne venustusy, maigano, saulosi, aulonocary, crabo i inne) wszyscy w zgodzie ale mają sporo swoich zakamarków i nikt nikomu do kryjówki się nie pcha). Przed zakupem jednak dobrze jest poczytać sobie o gatunku jaki nas interesuje-podoba się.
Akwarystyka jest jak alkoholizm (nie ważne drogo czy nie aby do szkła) a co gorsze wszystko to robisz świadomie...Nowy początek starego ogólnego 375l...
aquatika
Firma
Posty: 222
Rejestracja: 13 paź 2009, 19:53
Imię: Michał
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 43
Kontakt:

Post autor: aquatika »

Sabina/Michał pisze:wszystkie były kupowane jako roślinożerne :/
coś ta obsługa w naszych sklepach czasem szwankuje :)

to nasze pierwsze pyszczaki i znaczną część wiedzy na ich temat czerpiemy od sprzedawców
Właściwie nie nie jest to faktycznie grupa Mbuma z Malawi ale ten wspomniany Venustus i nie wspomniany wcześniej H. obliquidens są rybami wszystkożernymi i z przewagą na pokarm mięsny jednak jak pojadą na roślinnej karmie to po prostu będą wolniej rosły. Natomiast jak będziecie karmić także pokarmami mięsnymi to może być poważny problem z tropheusami, które łapią często taka przypadłość jak BLOAT który jest spowodowany miedz innymi przez pokarmy mięsne.
Sklep ON-Line www.aquatika.pl
Sklep ON-Line www.karpiekoi.eu - oczko wodne
Stacjonarnie na Reymonta 12 w Rzeszowie
Czynne: Pn-Pt 9.00-17.30
Sob. 10.00-14.00
ODPOWIEDZ

Wróć do „Akwaria Biotopowe”