Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

[35] piko Malawi

Tanganika, Malawi, Azja, Ameryka

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
dnolek
Posty: 585
Rejestracja: 27 lis 2009, 18:05
Imię: Norbert
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 240,180, 60, 40
Płeć:
Wiek: 39
Kontakt:

[35] piko Malawi

Post autor: dnolek »

Juz od dlugiego czasu nachodzilo na pyszczako-land z uwagi na to ze na 42m2 mieszkam ja moja dziewczyna i niezle zoo w kilku baniakach we wszystkich pokojach. Trzeba bylo poprostu powstrzymac sie od likiwowania lazienki na rzecz nowego pomieszczenia ze zbiornikami i poprostu zrobic zbiornik z Malawi mniejszy...

A wiec co z tego wyszlo

Pojemnosc okolo 35L
Wymiary 22 x 50 x 32
Filtr - AQUASHUT TURBO 750/h
Oświetlenie - belka oswietleniowa 1x13 W - 6000k
Podłoże - piasek bialy dolomitowy okolo 5 -6 kg
Skałki - to 10 kg serpentynitu


Rybcie

- 9 sztuk Yellowkow
- 10 sztuk pseudotropheus saulosi

Rybcie sa jeszcze bardzo male wiec ilosc samcow i samic jest dla mnie zagadką :?:

W niedalekiej przyszlości z uwagi na niewielkie rozmiary zbiornika planuje zamontowac filtr przelewowy i umieścic drogi zbiornik z wkladami filtracyjnymi oraz cala pompa wlasnie w tam w tym drogim zbiorniku aby ten z pyszczaczkami mogl byc ogladany bez tego slicznego filtra na srodku baniaka :)

Dodatkowo zostanie zamontowane oswietlenie LED niebiesko- biale dla przyciemnienia delikatnie zbiornika oraz na tylnia sciane poleci prawdopodobnie dekoracja z kolejnych 10 - 15 kg serpentynitu ale to juz nie do ale za akwarium. No a wszystko oczywiscie na samym koncu czarna lub ciemno niebieska folia zostanie pokryte.

Prace beda trwac...

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
cactus
Mecenas
Posty: 84
Rejestracja: 20 paź 2010, 22:56
Imię: Hubert
Lokalizacja: Muszyna
Akwarium: Malawi 450L
Płeć:

Post autor: cactus »

Tak patrze i nie wiem czy to żart czy ???
To akwarium jest ZA MAŁE nawet na kotnik dla pyszczaków, to nie molinezje tylko ryby terytorialne, dla dobra ryb zmień akwarium na większe albo poszukaj im innego domu.

To jest obsada do 240L a nie do 35 :|
Pozbądź się tych ryb. Poczytaj o pyszczakach, ich wymaganiach, skompletuj sprzęt, zamknij cykl azotowy, i dopiero kup ryby.

Pffffffffff.........
M.sp.zebra chilumba Maison Reef, Ps.demasoni, Ps.acei, L.trewavasae
Obrazek
Zenonzlasu

Post autor: Zenonzlasu »

OMG :|
Awatar użytkownika
Artur___
Posty: 3564
Rejestracja: 23 lis 2009, 11:16
Imię: Artur
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 49

Post autor: Artur___ »

ja również niestety przyłączę się do poprzedników - to nie jest szkło na malawi :/

na plus oczywiście wygląd akwarium, gdyby to były ryby dorosłe i akwa by tak wyglądało do było by super :) - tylko, że miało by wtedy 240l ;)
Awatar użytkownika
dnolek
Posty: 585
Rejestracja: 27 lis 2009, 18:05
Imię: Norbert
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 240,180, 60, 40
Płeć:
Wiek: 39
Kontakt:

Post autor: dnolek »

Z czasem akwarium bedzie wieksze. Nikt nie bedzie trzymal tych ryb tam miesiacami. Gabarytowo narazie maja dosc miejsca do plywania i dosc kryjowek do chowania sie.

Wszyscy widzac wymiar akwarium odrazu lapia sie za glowe a nikt nie policzy sobie wymiarow ryb w stosunku do miejsca w zbiorniku. Przeciez to male osobniki ktore pewnie jeszcze z 3-4 miesiace zajmie zanim zwieksza swoja wielkosc 2x. A do tego czasu to juz akwarium nowe stanie znajac mnie.
Awatar użytkownika
Artur___
Posty: 3564
Rejestracja: 23 lis 2009, 11:16
Imię: Artur
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 49

Post autor: Artur___ »

na dzień dzisiejszy z tymi gabarytami ryb akwa wygląda lux :)
Awatar użytkownika
cactus
Mecenas
Posty: 84
Rejestracja: 20 paź 2010, 22:56
Imię: Hubert
Lokalizacja: Muszyna
Akwarium: Malawi 450L
Płeć:

Post autor: cactus »

Już u 3/4 cm ryb ujawni się terytorializm który w tym akwarium zbierze żniwo, a do tego rozmiaru dobrze karmione dojadą jeszcze w grudniu, więc śpiesz się, śpiesz.

Myśle że to nie był odpowiedni moment na prezentacje akwarium (po odjęciu dekoracji masz ok 1 lita na rybe) o zgrozo.

BTW, jak ta wypowiedź ma się do deklaracji o zmianie akwa na większe?
"W niedalekiej przyszlości z uwagi na niewielkie rozmiary zbiornika planuje zamontowac filtr przelewowy i umieścic drogi zbiornik z wkladami filtracyjnymi oraz cala pompa wlasnie w tam w tym drogim zbiorniku aby ten z pyszczaczkami mogl byc ogladany bez tego slicznego filtra na srodku baniaka

Dodatkowo zostanie zamontowane oswietlenie LED niebiesko- biale dla przyciemnienia delikatnie zbiornika oraz na tylnia sciane poleci prawdopodobnie dekoracja z kolejnych 10 - 15 kg serpentynitu ale to juz nie do ale za akwarium. No a wszystko oczywiscie na samym koncu czarna lub ciemno niebieska folia zostanie pokryte."
M.sp.zebra chilumba Maison Reef, Ps.demasoni, Ps.acei, L.trewavasae
Obrazek
Awatar użytkownika
dnolek
Posty: 585
Rejestracja: 27 lis 2009, 18:05
Imię: Norbert
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 240,180, 60, 40
Płeć:
Wiek: 39
Kontakt:

Post autor: dnolek »

cactus, Tak moim celem jest trzymanie 20 sztuk 14 cm ryb w 50 L baniaku. Ida swieta, karpie mi nie smakuja przenosze sie na pyszczaki.

Od blisko miesiaca trzymam juz pyszczaczki u siebie i do tej pory przynajmniej ten twoj terytorializm nie zbiera zadnego zniwa. Dziekuje za twoje opinie. Wszystkie deklaracje przesle ci w formie pisemnej z pieczatka sadu i wlasnorecznym podpisem zebys mial dowod na wrzucenie kolejnego niepochlebnego postu na forum.

tak przy okazji jeszcze jezeli dobrze licze to twoje rybki maja okolo 2 L na sztuke ?
Awatar użytkownika
cactus
Mecenas
Posty: 84
Rejestracja: 20 paź 2010, 22:56
Imię: Hubert
Lokalizacja: Muszyna
Akwarium: Malawi 450L
Płeć:

Post autor: cactus »

Sory, może za ostro, myślałem że może jakiś dzieciak bez pojęcia szuka wrażeń. Dopiero teraz zauważyłem że swoje lata już masz i że kilka akwariów stoi. Mój błąd bo nie doczytałem. Przykro mi że tak to odebrałeś, ale teraz tak bez emocji... trzeba było się jeszcze troszke wstrzymać z prezentacją. Na nieprzychylne opinie chyba byłeś przygotowany ;) Nie będe Ci już zaśmiecał wątku skoro wiesz co dalej zrobić... trzymam kciuki aby to większe stanęło jak najszybciej, pozdr.

[ Dodano: 2010-12-05, 20:57 ]
dnolek pisze:tak przy okazji jeszcze jezeli dobrze licze to twoje rybki maja okolo 2 L na sztuke ?
Nie wiem jak się tego doliczyłeś ;) odjęta zapewne została przestrzeń od lustra wody do górnej krawędzi 150cm x 50cm x 3cm = 22litry, piasku weszło 35L, można się domyśleć, że 180kg kamienia nie układałem na szkle tylko na styropianie o grubości 1cm, kawałek 140cm x 35cm styropianu zajął niecałe 5litrów, to też zapewne odjąłeś, a jeśli chodzi o kamień wystarczyło sprawdzić w necie gęstość objętościową serpentynitu (2,64g/cm3) i wyszło by Ci że moje 180kg wyprze 68L wody, dodajmy 2 litry na zanurzony w akwarium osprzęt i pozostaje netto ponad 320litrów.
Obsada:
Pseudotropheus Demasoni: 1+3
Pseudotropheus Acei "White Tail": 2+6
Metriaclima sp. "Membe Deep": 1+5
Labeotropheus Trewavasae "Thumbi West": 1+5

24 ryby, na jedną przypada ponad 13L, nie twierdze że dużo, ale nie 2litry...

Nie zaczepiajmy się już, jeśli chcesz, niech admin wyczyści moje posty.
M.sp.zebra chilumba Maison Reef, Ps.demasoni, Ps.acei, L.trewavasae
Obrazek
Agent 007 sumek

Post autor: Agent 007 sumek »

masz racje ja też założyłem malawi w 60 mam w nim siedem młodych pyszczków ale już dostałem opinie że będą walki na razie są małe więc mogą być w takim a potem się zobaczy co dalej ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Akwaria Biotopowe”