Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

[050] Piko Tanganika

Tanganika, Malawi, Azja, Ameryka

Moderator: Administracja

Awatar użytkownika
cherry_ukasz
Posty: 3820
Rejestracja: 02 paź 2009, 11:31
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 70x45x40 - ReefTank
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: cherry_ukasz »

Ogólnie z tego co mnie uczyli na geologii ogólnej to kwarc sam w sobie to ciężko żeby był czarny...dlatego wg mnie wszystko, co jest opisane jako "czarny kwarc" albo w ogóle nie jest kwarcem albo jest kwarcem malowanym.

Pozdrawiam
Morskie klimaty 126 litrów - Cherryreef v.2.0

Obrazek
Awatar użytkownika
zdzislaw
Posty: 2997
Rejestracja: 21 paź 2010, 17:50
Imię: Zdzisław
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: RIO 180
Płeć:
Wiek: 76

Post autor: zdzislaw »

Arkadiusz,
cherry_ukasz pisze:Ogólnie z tego co mnie uczyli na geologii ogólnej to kwarc sam w sobie to ciężko żeby był czarny...dlatego wg mnie wszystko, co jest opisane jako "czarny kwarc" albo w ogóle nie jest kwarcem albo jest kwarcem malowanym.
no i masz informację czujnego eksperta i to z pierwszej ręki. Łukasz dzięki.

Z wyrazami szzacunku
P.S. Ten siwy, który znalazłem dzięki podpowiedzi kolegi jest z okolic Dunajca. A tak między nami to znalazłem w googlach i szary, i czarny i zielony na plażach Hawaii - wynoszenie zabronione! niestety.
Awatar użytkownika
Najcudowniejszy
Posty: 1309
Rejestracja: 07 lut 2010, 17:17
Imię: pawel
Lokalizacja: Krasne
Akwarium: 250,160,45
Płeć:
Wiek: 52

Post autor: Najcudowniejszy »

cherry_ukasz pisze:Ogólnie z tego co mnie uczyli na geologii ogólnej to kwarc sam w sobie to ciężko żeby był czarny...dlatego wg mnie wszystko, co jest opisane jako "czarny kwarc" albo w ogóle nie jest kwarcem albo jest kwarcem malowanym.
Dokładnie.Piasek kwarcowy barwiony jest używany w budownictwie np.do produkcji tynków mozaikowych.Piasek barwi się za pomocą barwników syntetycznych utrwalając je żywicami epoksydowymi.Prekursorem i liderem na polskim rynku jest rzeszowska firma Kwarcsystem.Myślę że chcąc kupować tego typu podłoże to najtaniej będzie u nich. ;) zdzislaw, Robert (Łoren) ma w swojej 450-tce ciemny żwir rzeczny ,widziałem że mu trochę zostało ,zapytaj na PW może akurat Ci przypasuje a kolega będzie na tyle miły że go odstąpi. :pani:
pawel
Awatar użytkownika
zdzislaw
Posty: 2997
Rejestracja: 21 paź 2010, 17:50
Imię: Zdzisław
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: RIO 180
Płeć:
Wiek: 76

Post autor: zdzislaw »

Paweł dzięki, przecież piaski i żwiry to w branży Roberta chleb powszedni.

Pozdrawiam
Łoren
Posty: 2110
Rejestracja: 16 lis 2009, 14:24
Imię: Robert
Lokalizacja: Rzeszów -Krasne
Akwarium: 50L 500l start
Płeć:
Wiek: 54
Kontakt:

Post autor: Łoren »

zdzislaw, jeśli to ma być ciemne grafitowe podłoże o małej granulacji to ja proponowałbym zasypkę bazaltowa którą sie używa do kostki granitowej - ma granulacje od 0-3mm ja niestety takiej nie mam na dzień, dzisiejszy ale najpewniej kupiłbyś taką na składzie kamienia który jest przed samym Łańcutem. Jeśli chcesz to mogę Ci wysłać na pw telefon do Mirka- właściciela składu i się dowiesz czy ma na placu. Zabawy by trochę z tym było...bo trzeba by odsiać i płukać ale moim zdaniem byłoby to fajne rozwiązanie.
Łoren akwarystyka to choroba postępująca:)
Awatar użytkownika
zdzislaw
Posty: 2997
Rejestracja: 21 paź 2010, 17:50
Imię: Zdzisław
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: RIO 180
Płeć:
Wiek: 76

Post autor: zdzislaw »

Robert dzięki - proszę Cię o telefon do Pana Mirka (na pw) - pojadę, ponegocjuję i może rzeczywiście to będzie to.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
jonybrawo
Mecenas
Posty: 548
Rejestracja: 12 sty 2010, 18:47
Imię: Piotr
Lokalizacja: Zaczernie
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: jonybrawo »

Zdzisław a ja tez zakładam muszlowce ale wiesz wezme z malawi piasek warstwe górna on jest szary i bedzie też ok a malawi zyska na wyglądzie
Awatar użytkownika
zdzislaw
Posty: 2997
Rejestracja: 21 paź 2010, 17:50
Imię: Zdzisław
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: RIO 180
Płeć:
Wiek: 76

Post autor: zdzislaw »

Piotr, gratuluję wyzwania. Masz świetny pomysł na podłoże. A które z nich będziesz miał - Neo czy Alto?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
jonybrawo
Mecenas
Posty: 548
Rejestracja: 12 sty 2010, 18:47
Imię: Piotr
Lokalizacja: Zaczernie
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: jonybrawo »

Zdzisław, juz kupiłem tanio po 4 zł w Lublinie Neolamprologus multifasciatus (pol.: muszlowiec wielopręgi) na razie siedzą w kotniku w malawi bo czekam na baniak od Tomka ma mi w pon dostarczyć, zobaczymy co z tego będzie.
Awatar użytkownika
kerim
Posty: 33
Rejestracja: 10 paź 2010, 17:02
Imię: Mirek
Lokalizacja: Stalowa Wola
Akwarium: 240 L - TANGANIKA
Płeć:
Wiek: 54

Post autor: kerim »

Witam
Jeżeli mogę coś podpowiedzieć to proponuje
zwykły piasek budowlany taki z "Castoramy"
świetnie sprawdza się z muszlowcami i nie jest idealnie biały
Dla naskalników ważne abyś stworzył dużo kryjówek skalnych
mogą sięgać aż po lustro wody, muszlowce jak nazwa mówi potrzebują muszli i drobnego
piasku (niesamowici "budowlańcy") kamieni znacznie mniej.
Jak na zbiornik 50 l - proponuje podjęcie decyzji para naskalników lub
muszlowce - te większe(Lamprologus ocellatus, L.ornatipinnis, Lepidiolamprologus boulengeri, Lepidiolamprologus hecquli(Meeli))para lub mniejsze (Lamprologus similis, L. multifasciatus) harem.
Awatar użytkownika
zdzislaw
Posty: 2997
Rejestracja: 21 paź 2010, 17:50
Imię: Zdzisław
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: RIO 180
Płeć:
Wiek: 76

Post autor: zdzislaw »

No cóż Piotrze, jesteś lepszy - już wybrałeś. Będziesz miał wdzięcznych współautorów aranżacji zbiornika.

Powodzenia
P.S. Nie mam pytań, bo na pewno szybko pojawi się nowy temat.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Akwaria Biotopowe”