Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

[050] Piko Tanganika

Tanganika, Malawi, Azja, Ameryka

Moderator: Administracja

Awatar użytkownika
zdzislaw
Posty: 2997
Rejestracja: 21 paź 2010, 17:50
Imię: Zdzisław
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: RIO 180
Płeć:
Wiek: 76

Post autor: zdzislaw »

Piotr, dostaję od Ciebie merytorycznie super wsparcie. Dzięki. Z tym czyszczeniem filtrów nie jest u mnie aż tak źle - ja je tylko przepłukuję w akwariowej wodzie - no włókninę to już pod kranem (albo wymieniam). Mam trochę przerybienia w roślinniaku. Stosuję się do zasady akwarystów, że "nie wolno czyścić filtrów na śmierć". Bardzo chcę kupić od Ciebie ten egzemplarz czasopisma o naskalnikach a nie wiem jak to logistycznie zrealizować. Chcę także uszanować Twoją wolę wsparcia Forum. Proszę o pomoc jak wejść w posiadanie tej pozycji Ada Koningsa.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
jonybrawo
Mecenas
Posty: 548
Rejestracja: 12 sty 2010, 18:47
Imię: Piotr
Lokalizacja: Zaczernie
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: jonybrawo »

Zdzisław czekam na aktualizacje tematu, a i mam na zbyciu 2 księżniczki z burundi i jednego regana
Awatar użytkownika
Bozi
Posty: 359
Rejestracja: 24 lis 2010, 22:42
Imię: Bożena
Lokalizacja: Warszawa
Akwarium: 126, 45, 10
Płeć:
Wiek: 62

Post autor: Bozi »

Zdzisławie, widzę że bakcyl akwarystyczny u ciebie szaleje. Ciężko będzie zrealizować ten projekt ze względu na dużą liczbę kryjówek która potrzebują ryby. No i terytorializm. Rozumiem że w grę wchodzi harem.
Awatar użytkownika
zdzislaw
Posty: 2997
Rejestracja: 21 paź 2010, 17:50
Imię: Zdzisław
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: RIO 180
Płeć:
Wiek: 76

Post autor: zdzislaw »

Piotr, na dziś mam już kamienie SEIRYU (te z nagrody + jeden piekny z Iguany. Jeszcze tylko wizyta u kamieniarza w celu rozdrobnienia dwóch sztuk. Próbowałem rozbić młotkiem ale tylko młotek straciłem - twarde jak granit. W przyszłym tygodniu będę wyklejał tło - czarne matowe. Filtry "zaklepane" (chyba) AC50 i AC30. Szukam grzałki 25W (z termostatem), którą będę chciał zmieścić w kaskadzie AC50. Wciąż uczę się Tanganiki co do obsady, głównie na Forum Marty i Klubie.

Pozdrawiam
P.S. Szkoda, że Twoja oferta rybek nie dla mnie - nie ten zbiornik

[ Dodano: 2011-01-06, 11:49 ]
Bożeno, rzeczywiście to jest wyzwanie - ale nie żałuję. Roślinne a może nawet nature już dawno jakieś bym postawił. Kryjówki jakieś sobie już wyobrażam, ale ten terytorializm nawet u 5-7 cm rybek z Tanganiki to jest rzeczywiście ogromny problem. Jak zgłaszałem temat, to już mi się wydawało, że prawie wiem jakie będę miał ryby, a teraz im więcej o nich wiem, tym jest coraz trudniej o dobrą decyzję. Chyba dojrzewam do zmiany zgłoszonej obsady, ale tak by mieć przynajmniej dwie pary w zbiorniku. Może TELMATOCHROMIS VITTATUS Sshell + N.ORNATIPINNIS Cameron Bay?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
jonybrawo
Mecenas
Posty: 548
Rejestracja: 12 sty 2010, 18:47
Imię: Piotr
Lokalizacja: Zaczernie
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: jonybrawo »

zdzislaw pisze: Szukam grzałki 25W (z termostatem
będzie ciężko można to jednak rowiązać w taki sposób:

2 x http://www.allegromat.pl/aukcja72975
do kaskady
i termostat z rozdzielaczem heheh
http://www.allegromat.pl/aukcja72976

a i nie kupuj tego bo to nic nie warte sa małe ale lipne
http://www.allegromat.pl/aukcja72977
Ostatnio zmieniony 06 mar 2011, 12:02 przez jonybrawo, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
jonybrawo
Mecenas
Posty: 548
Rejestracja: 12 sty 2010, 18:47
Imię: Piotr
Lokalizacja: Zaczernie
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: jonybrawo »

Co z tematem czekam na aktualizacje
Awatar użytkownika
zdzislaw
Posty: 2997
Rejestracja: 21 paź 2010, 17:50
Imię: Zdzisław
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: RIO 180
Płeć:
Wiek: 76

Post autor: zdzislaw »

Piotr, walczę z "domem" o lokalizację. Tło czarne jest, Aquacleary 50 x 2 czekają, szukam ciemnego (szarego, grafitowego) naturalnego piasku 0,8-1,4. Oczywiście uczę się Tangi.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
jonybrawo
Mecenas
Posty: 548
Rejestracja: 12 sty 2010, 18:47
Imię: Piotr
Lokalizacja: Zaczernie
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: jonybrawo »

A dlaczego chcesz grafitowy piasek
Awatar użytkownika
zdzislaw
Posty: 2997
Rejestracja: 21 paź 2010, 17:50
Imię: Zdzisław
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: RIO 180
Płeć:
Wiek: 76

Post autor: zdzislaw »

Piotr, chciałbym na na takim ciemnym podłożu jak dno Tanganiki bardziej wyeksponować urodę muszlowców. Wiem z wędkarskiego doświadczenia, że ryby ze żwirowni np są blade, mało barwne a łowione z jezior są wybarwione pięknie - szczupak, okoń a nawet karp. Ja to sobie tłumaczę zdolnościami akomodacyjnymi ryb do podłoża i otoczenia. Obserwuję też wybarwienie ryb w sklepach akwarystycznych a widzę potem je już po dwóch dniach o wiele barwniejsze w akwarium.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
cactus
Mecenas
Posty: 84
Rejestracja: 20 paź 2010, 22:56
Imię: Hubert
Lokalizacja: Muszyna
Akwarium: Malawi 450L
Płeć:

Post autor: cactus »

Fakt, niektóre gatunki mając pod sobą nienaturalnie jasne podłoże (jak u mnie) w połączeniu z intensywnym światłem (co u mnie nie występuje ;)), wydają się być bardziej zestresowane i przez to nie eksponują swych walorów tak jak wówczas gdy ciemne podłoże doda im poczucia bezpieczeństwa. Tak ja to widze ;)
M.sp.zebra chilumba Maison Reef, Ps.demasoni, Ps.acei, L.trewavasae
Obrazek
Awatar użytkownika
zdzislaw
Posty: 2997
Rejestracja: 21 paź 2010, 17:50
Imię: Zdzisław
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: RIO 180
Płeć:
Wiek: 76

Post autor: zdzislaw »

Hubert, dzięki za wsparcie. Dobrze si stało, że Piotr pociągnął mnie za język i się wreszcie wychyliłem z tym piaskiem. Szukam, googluję ale na razie bezskutecznie - naturalnych brak a "malowanych" nie chcę np. oferty "naturalny ciemny (czarny) piasek kwarcowy".

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
cactus
Mecenas
Posty: 84
Rejestracja: 20 paź 2010, 22:56
Imię: Hubert
Lokalizacja: Muszyna
Akwarium: Malawi 450L
Płeć:

Post autor: cactus »

Jeśli chodzi Ci o całkowicie czarny to chłopaki w malawi używają czarny grys bazaltowy. Jeśli nie musi być całkowicie czarny to weź zwykły budowlany siwy piach ;)
M.sp.zebra chilumba Maison Reef, Ps.demasoni, Ps.acei, L.trewavasae
Obrazek
Awatar użytkownika
cherry_ukasz
Posty: 3820
Rejestracja: 02 paź 2009, 11:31
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 70x45x40 - ReefTank
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: cherry_ukasz »

Zdzisław jedyne co mi przychodzi do głowy, to czarny piach....do akwarium morskiego. Tylko takie coś mi przychodzi do głowy tylko...cena Cie chyba odstraszy :( bo to tzw " live sand" i ceni się drogo...ale akwaria na nim (przynajmniej te morskie) prezentują się świetnie!

Pozdrawiam i czekam na odpalenie tego malca ;)
Morskie klimaty 126 litrów - Cherryreef v.2.0

Obrazek
Awatar użytkownika
zdzislaw
Posty: 2997
Rejestracja: 21 paź 2010, 17:50
Imię: Zdzisław
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: RIO 180
Płeć:
Wiek: 76

Post autor: zdzislaw »

Hubert, chyba mi pomogłeś! Na hasło "siwy piasek" znalazłem ofertę! Granulacja 0-2 tylko przesiać. Nie chcę bazaltu dla kopiących muszlowców.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
st.ark
Posty: 57
Rejestracja: 08 sty 2011, 17:13
Imię: Arkadiusz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 160l, 25l
Płeć:
Wiek: 49
Kontakt:

Post autor: st.ark »

zdzislaw pisze:Szukam, googluję ale na razie bezskutecznie - naturalnych brak a "malowanych" nie chcę np. oferty "naturalny ciemny (czarny) piasek kwarcowy".
jak to jest z tym malowaniem? Bo ja dla siebie kupiłem "PIASEK KWARCOWY AKWARYSTYCZNY CZARNY" i choć ostatecznie go nie użyłem w akwarium, to planowałem teraz odsprzedać albo wsypać do jaszczurek.. A Ty tutaj piszesz o jakimś malowaniu piasku :o
Ostatnio zmieniony 29 sty 2011, 22:32 przez st.ark, łącznie zmieniany 1 raz.
zdravim Vás!
st.ark

[moje 160l 'Malawi']
[Tysiącletnia wskazówka i... w 25l]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Akwaria Biotopowe”