Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

70 litrów pyszczaki

Tanganika, Malawi, Azja, Ameryka

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
rogalik
Posty: 166
Rejestracja: 08 lis 2009, 20:39
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 720 Vieja
Płeć:
Wiek: 43

70 litrów pyszczaki

Post autor: rogalik »

Zbiornik nowo postawiony. Najprawdopodobniej większość stwierdzi, że zdecydowanie za mały, ale jednak spróbuję. Szczególnie, że nie jestem jedynym szaleńcem jak zapewne wielu uzna.
Wymiary zbiornika: 70x28x35h
Filtr Fan 3 Plus z ceramiką w 1/3 objętości,
Grzałka 25 W
Podłoże żwirek koralowy gruby
Piaskowce 10 kg
Wapień
Martwy koral
Ryby:
3 saulosi
2 red red
2 demasoni
2 elongatus
3 auratus
2 maingano

i tanga
2 księżniczki z Burundi
2 naskalnik Regana
2 lelupi
Start jeszcze z małym filtrem :)
Obrazek

z innego ujęcia

Obrazek

Parametry wody pH 8 TWW 15, TWO 5, temp 25C
Tak wygląda zbiornik obecnie czyli po 7 dniach jakość zdjęć niezbyt, ale postaram się o lepsze
Obrazek

Obrazek


Jak na razie nie ma żadnych problemów najbardziej terytorialne wydają się być naskalniki, ale nie stanowią problemu dla reszty obsady.
Ostatnio zmieniony 24 gru 2010, 11:29 przez rogalik, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Artur___
Posty: 3564
Rejestracja: 23 lis 2009, 11:16
Imię: Artur
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 49

Post autor: Artur___ »

no to trochę krytyki :) :
zastanowiłbym się nad dobrem kamieni; wapień filipiński, piaskowiec i tufu to zdecydowanie za dużo - do tego ten piaskowiec taki jakiś za bardzo kształtny (jak cegiełki),
i na koniec pasowałoby popracować trochę nad ułożeniem kamieni (ale obawiam się, że właśnie ciężko coś będzie z nich wyciągnąć przy takim kształcie) :/
a o wielkości zbiornika to już sam pisałeś :) - chociaż na forum wcześniej pojawiały się chyba dwie 112 stki, a to już tuż, tuż :)
Awatar użytkownika
jonybrawo
Mecenas
Posty: 548
Rejestracja: 12 sty 2010, 18:47
Imię: Piotr
Lokalizacja: Zaczernie
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: jonybrawo »

Powiem tak zrobiłeś zupe i tyle pomieszałeś roślinożerców z mięsnymi grozi to chroba ale jak tam chcesz no i ilość ryb przy tak beznadziejnej filtracji. A dodatkowo poczytaj i nie przekręcaj nazw bo są naskalniki a nie naskalniaki.
Powodzenia dla mnie szkoda ryb, zrozumiał bym zeby było z 6 szt jedenego gatunku wtedy bedzie ok no i za dużo tych głazów wystarczą 4, dodatkowo zdecyduj sie albo wapień albo piaskowic.
Jest jeszcze wiele innych uwag ale szkoda pisać, zastanów sie jak one w tym koralowcu maja przekopywac podłoże czyli "piasek"
rogalik
Posty: 166
Rejestracja: 08 lis 2009, 20:39
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 720 Vieja
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: rogalik »

Johny z tego co wyczytałem, to sam hodujesz saulosi z naskalnikami a to chyba mięsożerne i roślinożercy?? Co do podłoża to to nie jest tak grube żeby nie mogły w nim kopać, szczególnie jak trochę podrosną, już teraz grzebią i przesypują podłoże i to znacznie. Zobaczymy jak będzie dalej, ale wydaje mi się, że zostanę tylko przy malawi jednak. Filtracja przy małych rybach powinna wystarczyć, to filtr do zbiornika znacznie większego, trochę ceramiki w niego weszło, przy częstych podmianach njie powinno być źle.
Awatar użytkownika
suplement
Mecenas
Posty: 262
Rejestracja: 01 sty 2010, 15:34
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Sędziszów Młp.
Płeć:
Wiek: 39
Kontakt:

Post autor: suplement »

Taki biotop jest ładny, ale fakt faktem jest, że ułożenie skał troszkę razi w oczy i mnie też przypominają swoim kształtem cegły ;)
30 litrów robaków
Awatar użytkownika
jonybrawo
Mecenas
Posty: 548
Rejestracja: 12 sty 2010, 18:47
Imię: Piotr
Lokalizacja: Zaczernie
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: jonybrawo »

rogalik pisze:Johny z tego co wyczytałem, to sam hodujesz saulosi z naskalnikami a to chyba mięsożerne i roślinożercy?? Co do podłoża to to nie jest tak grube żeby nie mogły w nim kopać, szczególnie jak trochę podrosną, już teraz grzebią i przesypują podłoże i to znacznie. Zobaczymy jak będzie dalej, ale wydaje mi się, że zostanę tylko przy malawi jednak. Filtracja przy małych rybach powinna wystarczyć, to filtr do zbiornika znacznie większego, trochę ceramiki w niego weszło, przy częstych podmianach njie powinno być źle.
naskalniki siedzą w kotniku i jedzą cyklopy a saulosi pływaja w toni i jedzą 1 raz w tygodniu cyklopa a co dziennie spiruline O.S.I. moja wypowiedz ma na celu ukierunkowania bo w takim akwa jak ty masz to można ładny klimat zrobic np z tangą albo z mniejszą malawi, działąj a będziesz miał duzo małych
rogalik
Posty: 166
Rejestracja: 08 lis 2009, 20:39
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 720 Vieja
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: rogalik »

Johny a które z malawi mógłbym zostawić z tych co mam żeby było w miare ok?? No i czy koniecznie wywalić tange?? No i czy rzeczywiscie takim zbiorniku nie wystarczy FAN 3 700l/h z ceramiką i koralem??
Awatar użytkownika
leszek_00
Posty: 110
Rejestracja: 12 sie 2010, 11:36
Imię: Marcin
Lokalizacja: Stalowa Wola
Płeć:

Post autor: leszek_00 »

akwarium malawi to minimum 112 litrów, to co ty masz jest zdecydowanie za małe

saulosi - minimum 112 litrów
red red - minimum 100 cm długości akwarium
demasoni - pojemność akwarium od 150 litrów
elongatus - jak wyżej
auratus - minimum 100 cm długości akwarium
maingano - jak wyżej
Awatar użytkownika
justfilied233
Posty: 4989
Rejestracja: 19 paź 2009, 14:39
Imię: Dominik
Lokalizacja: Sędziszów Młp.
Akwarium: 160l,126l,45l
Płeć:
Wiek: 31

Post autor: justfilied233 »

Zobaczyłem litraż pomyślałem: Jak wrzucił kilka saulosi to jeszcze jakoś przejdzie.
ale jak zobaczyłem obsadę to się przeraziłem bardzo.
Reszta została powiedziana
Tylko żywe zioło :D
kwadratos
Posty: 1101
Rejestracja: 11 paź 2009, 19:32
Imię: Michał
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 54 na nowo
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: kwadratos »

rogalik, zaglądnij do jakiegoś zoologa - najlepiej Pnos-Resgal i zobaczysz jak wyglądają dorosłe pyszczaki, zmienisz na pewno zdanie co do swojej obsady.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Akwaria Biotopowe”