Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

[200 l] baniaczek rośłinny, eksperymentalny

Akwaria w stylu: Holenderskim, Nature, Ryuboku, Iwagumi

Moderator: Administracja

Awatar użytkownika
boggi
Posty: 4230
Rejestracja: 01 paź 2009, 21:09
Imię: Bogdan
Lokalizacja: Dębica
Płeć:
Wiek: 52

Post autor: boggi »

zulix pisze:Dysgrafia + lenistwo sprawia, że nie będę nigdy Amano ;)
Mi tam podobają się Twoje aranżacje , niby nieład , ale ... harmonia jest - to taki mały paradoks ;)

A jeśli chodzi o Amano , to może uda Ci się rozmnożyć ;)
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 59

Post autor: zulix »

Chyba czas na aktuala.
Obrazek
Moja łąka wygląda teraz jak prawdziwa łąka.
Glonów już prawie nie ma (jakieś resztki). Nawożenie, światło, grzanie bez zmian.
Kupiłem 6 furkatek a proporczykowce wyskoczyły po kilku dniach więc ich już nie ma. Poza tym nie ma zmian obsady zwierzęcej. Jak widać pojawiły się jakieś nowe rośliny - zobaczymy, czy się rozrosną:
- rotalia wspaniała od boggiego i aquatiki,
- jakiś wątrobowiec od boggiego, ale nazwy ja nie zapamiętał,
- alternanthera rubra (na razie emers) od aquatiki.
- jakieś od Łukasza, których nazw na razie nie znam.
Ostatnio zmieniony 30 paź 2015, 16:34 przez zulix, łącznie zmieniany 1 raz.
Jestem na etapie "wypalony". Niestety nie rozwijam kalkulatora, nie udzielam porad, nie angażuję się (poza wyjątkami).
Awatar użytkownika
boggi
Posty: 4230
Rejestracja: 01 paź 2009, 21:09
Imię: Bogdan
Lokalizacja: Dębica
Płeć:
Wiek: 52

Post autor: boggi »

Piękna ta łąka a wątrobowiec to subwerstang . U ciebie przy mocnym świetle to Rotala wspaniała będzie przepiękna . Pewnie kiedyś poproszę Cie o szczepki Rotalki po tuningu :)
Ostatnio zmieniony 15 lis 2009, 20:27 przez boggi, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
cherry_ukasz
Posty: 3820
Rejestracja: 02 paź 2009, 11:31
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 70x45x40 - ReefTank
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: cherry_ukasz »

Ta roślinka ode mnie co posadziłeś między blyxami to Hedyotis salzmanii. Ta druga to nie wiem, ale jak tylko znajdę nazwę to podam :) A podoba Ci się w ogóle ta druga roślinka??
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 59

Post autor: zulix »

Paprotnica jest fajna - bardzo podobna do różdżycy rutewkowej ale drobniejsza. Jak będzie tak samo rosnąć jak ona to niestety będę zmuszony się jej pozbyć - za dużo miejsca zabiera. Ale jak będzie mniej zaborcza to będzie ładnie zasłaniać osprzęt.
Co do drugiej roślinki to zaczęła dopiero rosnąć więc zobaczymy jak będzie się prezentować jak będzie większa. Na razie wygląda jak bakopa drobnolistna więc specjalnie nie wygląda na rarytas :)
Jestem na etapie "wypalony". Niestety nie rozwijam kalkulatora, nie udzielam porad, nie angażuję się (poza wyjątkami).
Awatar użytkownika
cherry_ukasz
Posty: 3820
Rejestracja: 02 paź 2009, 11:31
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 70x45x40 - ReefTank
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: cherry_ukasz »

zulix pisze:Na razie wygląda jak bakopa drobnolistna więc specjalnie nie wygląda na rarytas :)
Zgadza się - jak jest jej mało nie wygląda jak rarytas. Zobaczysz, jak będzie jej więcej, będzie gęsta i zacznie sama się formować w kulę - to jest super efekt :D. U mnie właśnie zaczęła się zagęszczać i robi na mnie wrażenie ;)
Awatar użytkownika
fikser
Posty: 17
Rejestracja: 17 lis 2009, 19:55
Imię: Patryk
Lokalizacja: Rzeszów/Mrowla
Płeć:
Wiek: 27

Post autor: fikser »

Mi też sie podoba to okwarium też to spróbuje xD :mrgreen:
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 59

Post autor: zulix »

Chciałem zrobić coś podobnego jak zabawka dla dzieci - taka luneta, która obracając się z różnymi koralikami poprzez układ luster pokazuje całkiem ciekawe kształty.
Nie udało mi się za bardzo, szczególnie dlatego, że mam dyfuzor CO2, który ładuje miliony pęcherzyków CO2. Na zdjęciu wyszły jako plamy (coś a'la glony na szybach - tych jednak nie ma). Na przyszłość trzeba będzie wyłączyć pompę przed pstrykaniem.
Ale i tak dołączę zdjęcie:
Obrazek
Ostatnio zmieniony 30 paź 2015, 16:34 przez zulix, łącznie zmieniany 1 raz.
Jestem na etapie "wypalony". Niestety nie rozwijam kalkulatora, nie udzielam porad, nie angażuję się (poza wyjątkami).
Awatar użytkownika
boggi
Posty: 4230
Rejestracja: 01 paź 2009, 21:09
Imię: Bogdan
Lokalizacja: Dębica
Płeć:
Wiek: 52

Post autor: boggi »

Zapewne chodzi o kalejdoskop , miałem taki jak byłem mały - mikołaj mi przyniósł.
A pomysł ze zdjęciem fajny :)
Awatar użytkownika
dvd
Posty: 136
Rejestracja: 21 lut 2016, 0:31
Imię: Dawid
Lokalizacja: Rymanów
Płeć:

Post autor: dvd »

Podoba mi się pomysł kamyczków dla kota. Jak to się zachowuje czy ryby zadowolone nie ma twardej skorupy?
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 59

Post autor: zulix »

Akwarium żyło około roku. Ze zwierzyną nie było żadnych problemów. Podłoże nie sprawiało żadnych problemów. Pamiętajmy, że taki żwirek dla kota to bentonit a więc w większości montmorylonit - tak oczekiwany przez niektórych hodowców. Taki żwirek jest po prostu w zastępstwie gliny. Kolega Markiz kiedyś usypał kilka cm tego typu podłoża pod żwirem i mu zdechło. Najpierw solidnie spuchło, potem zgniło.
U mnie nie było problemów z racji dodawanej ilości. jak widać na zdjęciach było tylko lekka posypka.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Akwaria Roślinne”