Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

[031] - Łukasz

Akwaria w stylu: Holenderskim, Nature, Ryuboku, Iwagumi

Moderator: Administracja

Awatar użytkownika
cherry_ukasz
Posty: 3820
Rejestracja: 02 paź 2009, 11:31
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 70x45x40 - ReefTank
Płeć:
Wiek: 37

[031] - Łukasz

Post autor: cherry_ukasz »

A tutaj jest moja 31...baniaczek założony z myślą o konkursie...to jeszcze nie są zdjęcia z sesji finałowej...ale już się do niej zbliżam.
Szkło: 43x25x30
Filtr: FZN-2 <lol>
Ogrzewanie: AquaEl EasyHeather 25W
Oświetlenie: 2x13W Atman

Fauna: 10x Razbora klinowa
Flora: jak widać ;)

<miniaturka ciach - zulix>

A tu pełny rozmiar (ale na nim widać niedoskonałości z którymi już wygrałem :D )
Obrazek

Zarchiwizowano zdjęcie/a na serwerze forum - zulix
Ostatnio zmieniony 10 lis 2015, 19:12 przez cherry_ukasz, łącznie zmieniany 2 razy.
Morskie klimaty 126 litrów - Cherryreef v.2.0

Obrazek
dood94
Posty: 211
Rejestracja: 19 paź 2009, 18:42
Lokalizacja: Dąbrowa
Płeć:
Wiek: 29

Post autor: dood94 »

Hmm... akwarium fajne, ale mam pytanie na 1 jak i na 2 zdjęciu widać na "plaży" coś zielonego :przestraszony: i to mnie zastanawia czy to glony czy "cuś" tam zasadziłeś :wstyd:
P.S. Z flory to ja tu widzę micsrosorium i jakiś mech (albo Java albo nie wiem :wstyd: ), duży Heniu (chyba) i coś czerwone :niepewny:
Ale ogólnie jak już pisałem akwarium dobra, bardzo dobre na -5 jak nie będzie glonów an korzonkach i zarośnie trochę to może nawet 5+ :oczami:
kwadratos
Posty: 1101
Rejestracja: 11 paź 2009, 19:32
Imię: Michał
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 54 na nowo
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: kwadratos »

oj przenawoziło się ? :P widać glony widać
Bardzo fajny aranż jest na czym oko zawiesić :) ale co bym zmienił: tło na czarne lub białe i pozbył bym się fali z piasku na przodzie :P ew. uformował bym to tak żeby na samym środku było najniżej bokami wyżej

życze sukcesów konkursowych :P
Awatar użytkownika
cherry_ukasz
Posty: 3820
Rejestracja: 02 paź 2009, 11:31
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 70x45x40 - ReefTank
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: cherry_ukasz »

To "coś" zielonego, co widać w 2-3 miejscach to niedoczyszczona szyba. Nadmieniłem, że była inwazja glonu(nie tak duża i nie z mojej winy...mniejsza o to) i po prostu nie doczyściłem szyby. W środę, mimo, że zbiornik nie jest tak gotów jak chciałem, planuje sesję finałową (cóż, termin goni)
Z Flory, to mchy to taiwan a co czerwone to ludwigia po prawej i Alternanthera :) i jeszcze zosterifolia

Glonu się pozbyłem :), piasek chyba jednak tak zostanie jak jest - bardziej naturalnie :). Co do tła - czarne próbowałem i na pewno odpada. Zastanawiam się pomiędzy białym, niebieskim i tym pomarańczowym. Zobaczymy jak zdjęcia wyjdą ;)
Morskie klimaty 126 litrów - Cherryreef v.2.0

Obrazek
kwadratos
Posty: 1101
Rejestracja: 11 paź 2009, 19:32
Imię: Michał
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 54 na nowo
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: kwadratos »

a spróbuj podczas podmiany tak zrobić, prądy rzeczne wyrównują piasek i to jest naturalne ;] białe tło jak dasz papier to trzeba doświetlić z tyłu do zdjęcia bo będzie strasznie ciemne
Awatar użytkownika
cherry_ukasz
Posty: 3820
Rejestracja: 02 paź 2009, 11:31
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 70x45x40 - ReefTank
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: cherry_ukasz »

Tak Michale, wiem :) już trochę się męczyłem nad zrobieniem dobrego zdjęcia ;) Ale mimo wszystko dziękuję za rady :D
Morskie klimaty 126 litrów - Cherryreef v.2.0

Obrazek
dood94
Posty: 211
Rejestracja: 19 paź 2009, 18:42
Lokalizacja: Dąbrowa
Płeć:
Wiek: 29

Post autor: dood94 »

Wiesz pomarańczowe wygląda fajnie ale, ale może białe lub szare ale wpadające w białe. A może jeszcze an sesji spróbujesz jakoś razborki zwabić na środek??
Awatar użytkownika
crusta
Posty: 7056
Rejestracja: 01 paź 2009, 20:52
Imię: Konrad
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 12 x 43l - krewetki
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: crusta »

nie słuchaj twoje tło (czy może ściana) ma bardzo fajny kolorek i napewno jest oryginalne, ładnie to wyglada w połaczeniu z twoimi roślinkami i nadaje jakiegoś uroku temu zbiornikowi.
Ważne są dni których jeszcze nie znamy....

caridina.pl

[>500l] Krewetkaria - Mój swiat i moja odskocznia
Krystian
Posty: 540
Rejestracja: 23 paź 2009, 18:04
Imię: Krystian
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 30

Post autor: Krystian »

Świetne, szczególnie podobają mi się te korzenie.
Do czego są przyczepione te mchy, jakaś lawa, czy zwykłe kamulce?
Tło do zdjęcia postarał bym się by wyglądało jak zachód słońca, trochę trudne do wykonania, ale za to jaki efekt ;)
Awatar użytkownika
cherry_ukasz
Posty: 3820
Rejestracja: 02 paź 2009, 11:31
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 70x45x40 - ReefTank
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: cherry_ukasz »

No to tu jeszcze dwa z innym tłem: Głosujcie, które najlepsze :D

Obrazek

Obrazek

Zarchiwizowano zdjęcie/a na serwerze forum - zulix
Ostatnio zmieniony 10 lis 2015, 19:13 przez cherry_ukasz, łącznie zmieniany 1 raz.
Morskie klimaty 126 litrów - Cherryreef v.2.0

Obrazek
Awatar użytkownika
crusta
Posty: 7056
Rejestracja: 01 paź 2009, 20:52
Imię: Konrad
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 12 x 43l - krewetki
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: crusta »

nie iwem jak imnnym ale ja osobiście wybrałbym to pomarańczowe tło. Mozę troche oryginalne ale przez to jakoś sprawia ze to akwarium staje sie takieinne, wyróżnia sie spośród innych.
widze że rozborki zaczeły ci pozowac...
Atak właściwie to peyałes je które tło najbardziej im odpowiada? :P
Ważne są dni których jeszcze nie znamy....

caridina.pl

[>500l] Krewetkaria - Mój swiat i moja odskocznia
Awatar użytkownika
cherry_ukasz
Posty: 3820
Rejestracja: 02 paź 2009, 11:31
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 70x45x40 - ReefTank
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: cherry_ukasz »

No właśnie najszybciej ustawiają się przy niebieskim :P później przy pomarańczowym, a przy białym to nie bardzo :/ także ich zdanie już znam :P
Morskie klimaty 126 litrów - Cherryreef v.2.0

Obrazek
Markiz

Post autor: Markiz »

Ja jednak po porównaniu jestem za tym pomarańczem-nadaje wraz z tą zielenią takiej soczystości a zarazem radości....no coś piknego :D
kwadratos
Posty: 1101
Rejestracja: 11 paź 2009, 19:32
Imię: Michał
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 54 na nowo
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: kwadratos »

krewetka1989, przy pomarańczowym zauważ że nie wybarwiają się tak razbory i czerwone roślinki,
białe najładniejsze dla mnie ;] jednak do zdjęcia bym się pokusił o jakieś doświetlenie baniaka jak i tła w miarę możliwości
Awatar użytkownika
cherry_ukasz
Posty: 3820
Rejestracja: 02 paź 2009, 11:31
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 70x45x40 - ReefTank
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: cherry_ukasz »

Spoko Michał, jutro będą 2 halogeny na stelażu do doświetlenia :D Tutuj tylko przykład, nawet wstydziłbym się wysłać na konkurs(patrz np widoczne zacieki na szybach po bokach, "coś" tonącego w tafli od góry...do zdjęć używałem standardowego oświetlenia), to są tylko zdjęcia poglądowe ze względu na tło...
To mój pierwszy konkurs, mimo, że baniak nie wygląda jakbym chciał to wysyłam zdjęcie. Nic mnie to nie kosztuje a od czegoś trzeba zacząć :) IAPLC 2010 dopiero się wybieram :D
Morskie klimaty 126 litrów - Cherryreef v.2.0

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Akwaria Roślinne”