Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

[200][Roślinne] Zielsko bez kontroli

Akwaria w stylu: Holenderskim, Nature, Ryuboku, Iwagumi

Moderator: Administracja

Awatar użytkownika
boggi
Posty: 4230
Rejestracja: 01 paź 2009, 21:09
Imię: Bogdan
Lokalizacja: Dębica
Płeć:
Wiek: 52

Post autor: boggi »

Widzę większa przycinka , pewnie z obawy jak sąsiad zawiedzie , ciekawe jakie będzie widok po urlopie :) może się okazać faktycznie bez kontroli ;)
Baniaczek bardzo ładny , niby bez kontroli a tak jakby wszystko było zaplanowane .
Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 59

Post autor: zulix »

Krystian pisze:blyksa moim zdaniem za wysoka jak na trawniczek...
Miałem glosię i trawkę brazylijską + trawniczek z przycinanego dużego heńka. niestety akwarium jest dla mnie za wąskie. brak tej głębi. Stąd ten "niziutki trawniczek" mi się kompletnie nie podobał ;)

[ Dodano: 2009-07-20, 22:09 ]
kowal2012 pisze:...dodasz zdjęcia po powrocie z urlopu i zobaczymy jak sie rozrośnie :D
Służę uprzejmie ;-)
Obrazek

[ Dodano: 2009-07-23, 19:46 ]
Pierwszy z baniaczków po wycince pourlopowej. Jak widać była totalna demolka, ale punkty główne (tj. 2 kryptokoryny) zostały mniej więcej w tym samym miejscu. Na szczęście nie znalazłem nitek i innego ścierwa.
Na razie roślinki niskie więc się nie prezentuje. Poza tym z przodu prawej strony zostawiłem jeszcze roślinki od Kasandry, które reanimowałem a po zarośnięciu wcale im się nie poprawiło. Poczekam jeszcze chwilkę zanim je wywalę. Przed wyjazdem zaczęły odbijać, ale zielsko je przytłamsiło. Wiem, że pojedyncze rośliny wyrastają ponad to wszystko, ale byłem już wczoraj dosyć zmęczony. Jak troszkę zielska odbije to skoryguję.
Jak się wam podoba trawniczek z blyksy? Już nie ma parawanu, bo z każdej roślinki miałem po kilka szczepków.
Obrazek

[ Dodano: 2009-09-08, 21:03 ]
Akwarium obecnie. Blyksa zarosło wszystko co się dało. Oddałem już kilkanaście sadzonek (ostatnio 3 - stąd te dziury w trawniczku) i dalej widać, że brakuje jej miejsca na wzrost.
Zdjęcie oczywiście po przycince.
Obrazek
Ostatnio zmieniony 30 paź 2015, 16:26 przez zulix, łącznie zmieniany 1 raz.
Jestem na etapie "wypalony". Niestety nie rozwijam kalkulatora, nie udzielam porad, nie angażuję się (poza wyjątkami).
Awatar użytkownika
Mirro
Posty: 5715
Rejestracja: 02 paź 2009, 9:30
Imię: Mirosław
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 250L
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: Mirro »

Co to jest to duże brunatne po lewej?
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 59

Post autor: zulix »

Kryptokoryna. Chyba decyduję się ją wywalić, podobnie jak tę w centrum. Zabierają za dużo miejsca. Tylko szkoda mi je dawać za bezcen - prawie rok się hodowały i stąd jeszcze są. ;)
Jestem na etapie "wypalony". Niestety nie rozwijam kalkulatora, nie udzielam porad, nie angażuję się (poza wyjątkami).
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 59

Post autor: zulix »

Zbiorniczek właśnie dokonał żywota. Znudził mi się bo większych kłopotów z nim nie było. A ja lubię eksperymenty, bo można się dzięki temu coś nauczyć. Jak akwa za długo jest w dobrym stanie to muszę coś zrobić (aby się nie nudzić).
Głównie chodzi o te kryptokoryny bo zajmowały za dużo miejsca a wiedziałem, że jak je wydrę to z połową dna. I tak się stało ("czarne wody").
Jak się uporam to przygotuję jakąś drobną fotorelację z "zielska bez kontroli 2". Bo aranż pewnie specjalnie się nie zmieni.

Tak więc nie proście o aktualizację :rabbit: .
Ostatnio zmieniony 05 sty 2010, 9:25 przez zulix, łącznie zmieniany 1 raz.
Jestem na etapie "wypalony". Niestety nie rozwijam kalkulatora, nie udzielam porad, nie angażuję się (poza wyjątkami).
Awatar użytkownika
boggi
Posty: 4230
Rejestracja: 01 paź 2009, 21:09
Imię: Bogdan
Lokalizacja: Dębica
Płeć:
Wiek: 52

Post autor: boggi »

No to życzę powodzenia , szkoda , że nie zrobiłeś fotki finiszowej , jednak myślę , że zrobiłeś na pamiątkę . A z restartem , zgadza się, zastanawiamy się , jak to zielsko mogło się zmieścić :)
Awatar użytkownika
crusta
Posty: 7056
Rejestracja: 01 paź 2009, 20:52
Imię: Konrad
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 12 x 43l - krewetki
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: crusta »

nie tylko fotka finiszowa by sie nam przydała ale i zdjęcia z demolki byłyby ciekawe
Ważne są dni których jeszcze nie znamy....

caridina.pl

[>500l] Krewetkaria - Mój swiat i moja odskocznia
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 59

Post autor: zulix »

Myślałem nawet aby zrobić zdjęcie "czarnej wody", ale ponieważ kiedyś dałem już zdjęcie "akwarium w nocy" stwierdziłem, że to stary pomysł :D .
Jestem na etapie "wypalony". Niestety nie rozwijam kalkulatora, nie udzielam porad, nie angażuję się (poza wyjątkami).
Awatar użytkownika
Mirro
Posty: 5715
Rejestracja: 02 paź 2009, 9:30
Imię: Mirosław
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 250L
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: Mirro »

zulix, Poszukaj inspiracji w baniakach z konkursów międzynarodowych. Jak będziesz twierdził, że nie zrobisz nigdy fobrego aranżu, to rzeczywiście tak będzie. Spróbuj przynajmniej Jak nie wyjdzie teraz, to za drugim razem będziesz wiedział co źle zrobiłeś. A poza tym, akwarium do tej pory wyglądało całkiem dobrze ;)
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 59

Post autor: zulix »

Masz rację. Dojrzewam do tego, aby zmienić obsadę roślinną z szybkorosnących na średnio-szybko. Wtedy wysiłek w robienie aranżu się opłaci. A jak co tydzień - dwa wycinka to wyszukany aranż nie ma sensu.
Jestem na etapie "wypalony". Niestety nie rozwijam kalkulatora, nie udzielam porad, nie angażuję się (poza wyjątkami).
ODPOWIEDZ

Wróć do „Akwaria Roślinne”