Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

[060] Takie tam zarośla

Akwaria w stylu: Holenderskim, Nature, Ryuboku, Iwagumi

Moderator: Administracja

Krystian
Posty: 540
Rejestracja: 23 paź 2009, 18:04
Imię: Krystian
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 30

Post autor: Krystian »

Niestety nie da się. On jest dość długi i już jest dosunięty do końca.
Jak to się nie da piłka w rękę i tniemy :rotfl:
Awatar użytkownika
crusta
Posty: 7056
Rejestracja: 01 paź 2009, 20:52
Imię: Konrad
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 12 x 43l - krewetki
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: crusta »

No właśnie, niczego sie nie czepiajcie bo nie ma czego :oczami: , akwarium jest bardzo ładne i już ;) a pozatym to jak sie jeszcze troche rozrośnie to bedzie palce lizać :hyhy: , a patrząc z perspektuwy rybekto nawet i płetwy :P
Ważne są dni których jeszcze nie znamy....

caridina.pl

[>500l] Krewetkaria - Mój swiat i moja odskocznia
Awatar użytkownika
Mirro
Posty: 5715
Rejestracja: 02 paź 2009, 9:30
Imię: Mirosław
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 250L
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: Mirro »

Kolejne fotki. Było kilka przycinek i zmian.
Z nowości:
- pogostemon
- rotala macrandra

Dobra!! Koniec gadania. Oglądać!!!

Przód
Obrazek

Z prawej
Obrazek

Z lewej
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pogi ;)
Obrazek

Didiplis i ramirez, który bez przerwy pchał się w kadr :kwasny:
Obrazek

Aromatica (PPPietrucha rules :P )
Obrazek

No i model. Myśli, że fotogeniczny :P sie pchał to go pokaże :D
Obrazek
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 59

Post autor: zulix »

Miód po oczach :roll: .
Jestem na etapie "wypalony". Niestety nie rozwijam kalkulatora, nie udzielam porad, nie angażuję się (poza wyjątkami).
Awatar użytkownika
Sewer
Posty: 82
Rejestracja: 19 paź 2009, 17:30
Lokalizacja: Kamyszyn
Płeć:
Wiek: 48

Post autor: Sewer »

Zielsko ślicznota :ok: Ale mam pytanko, jak długo uprawiasz alternanthere reinecki, rotale mardcandre?? Bo widzę, że przy tak małej ilości światła dobrze się mają szczególnie ta pierwsza. Z mardcandrą, a miałem odmianę zieloną, generalnie miałem same problemy. Z własnych doświadczeń wywnioskować mogę, że ziele to strasznie nie znosi zacienienia, nawet minimalnego a uwielbia duże ilości światła. U mnie w akwa rosła w kierunku świetlówek Aquarelle, pewnie pasiło jej widmo. A tak na marginesie, planujesz zwiększyć ilość światła?? Bo widzę że Twoje akwa ma spory potencjał.
Pozdrawiam Sewer
Krystian
Posty: 540
Rejestracja: 23 paź 2009, 18:04
Imię: Krystian
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 30

Post autor: Krystian »

*******te :) Ramirezki się ładnie prezentują (moje ulubione rybcie, kiedyś doczekałem się nawet potomstwa), roślinki także jest na czym oko zawiesić. Gratuluje :zdrowko: . Pogostemona to jednak dużo dostałeś :D liczę na jakieś zaszczepki, bo by się przydał koło kamyczków u mnie :]
Awatar użytkownika
Mirro
Posty: 5715
Rejestracja: 02 paź 2009, 9:30
Imię: Mirosław
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 250L
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: Mirro »

Krystian pisze:*******te :) Ramirezki
Niestety, ale należy użyć tu liczby pojedynczej :( Ramirez owdowiał jakieś trzy tygodnie temu. Jeszcze mnie nie zebrało na poszukiwania partnerki dla niego. Teraz chyba umieszczę ogłoszenie w dziale giełda.
Krystian pisze:liczę na jakieś zaszczepki
nrazie mam go tydzień czasu. Nie wiem jeszcze co z niego będzie, ale jak coś będzie, to jesteś pierwszy w kolejce :)
sewer pisze:długo uprawiasz alternanthere reinecki
Co do tej rośliny, to moim zdaniem opisy, że "trudno i ciężko" są mocno przesadzone. Uprawiam ją ok. 5 m-cy. Roślina ogólnie lubi światło, ale jak widzisz moje jej pasuje, a bardzo dużo go nie mam (0,5w/l - minimum przy roślinnym). Raczej zaryzykowałbym stwierdzenie, że ona potrzebuje żyzne podłoże i odpowiednio zbilansowane nawożenie makro (tzn. stężenia pierwiastków w "normatywnych" ilościach).
sewer pisze:rotale mardcandre
Raczej ciężko mi cokolwiek w tej kwestii powiedzieć. Hoduje ją od niedawna - jakieś niecałe 2 tygodnie. Światła moim zdaniem mam trochę mało jak dla niej, bo liście nie mogą osiągnąć soczystej czerwieni. Oczytałem się o niej (tak samo jak o reinicki), że "trudno i ciężko", ale jak na razie nie jest źle. Muszę ją jednak przesadzić bardziej na środek, tam gdzie jest więcej światła. Nie chce się przechwalać, bo nie jestem guru w tej dziedzinie, ale wydaje mi się, że to też sprawa nawozów, a właściwie stężeń pierwiastków na poziomach mieszczących się w normie.
sewer pisze:planujesz zwiększyć ilość światła??
Nie planuję. Choć przyznam, że myślałem o dorzuceniu 8W na przód, ale po pierwsze ciężko by się karmiło rybki, a po drugie upchnięcie dodatkowego układu startowego na tej pokrywie wyglądałby jak rodem z filmów SF :P Może skuszę się na kompakcik 9W na trzonku g23, ale nie wiem, bo bardziej od zwiększenia oświetlenia w tym baniaczku, marzy mi się większy baniaczek :roll: ....... ale to chyba odległa przyszłość.
Awatar użytkownika
Sewer
Posty: 82
Rejestracja: 19 paź 2009, 17:30
Lokalizacja: Kamyszyn
Płeć:
Wiek: 48

Post autor: Sewer »

MirosławB pisze:Co do tej rośliny, to moim zdaniem opisy, że "trudno i ciężko" są mocno przesadzone. Uprawiam ją ok. 5 m-cy. Roślina ogólnie lubi światło, ale jak widzisz moje jej pasuje, a bardzo dużo go nie mam (0,5w/l - minimum przy roślinnym). Raczej zaryzykowałbym stwierdzenie, że ona potrzebuje żyzne podłoże i odpowiednio zbilansowane nawożenie makro (tzn. stężenia pierwiastków w "normatywnych" ilościach).
Tak, zależy od dobrego poziomu i stosunku NPK w wodzie oraz rozsądnego nawożenia co2 i micro. Ale Twój zielnik ma to, co determinuje dobry stan tej rośliny i IMHO jest to światło. Przy 0.5 W/L zielsko niema tak dużego przyrostu i nie pobiera znacznych ilości NPK i micro. Przy oświetleniu, np. rzędu 0,8 W/L zaczyna się jazda z nawożeniem i mogą powstać nadmiary i niedobory. Nadmiar lub niedobór jakiegoś składnika powoduje np. zatrzymanie pobierania innego i mamy np. spalone stożki wzrostu. Więc nie do końca te opisy "że trudno i ciężko" są przesadzone. Ale jak zwykle jest druga strona medalu i te komentarze są wynikiem małego doświadczenia hodowcy, czego doświadczyłem na własne skórze. Jak rozmnożysz mardcandre to może popełnimy jakiś handelek wymienny ??
marzy mi się większy baniaczek :roll: ....... ale to chyba odległa przyszłość
Mi też, taki na 90x45x45 a w nim amazonka moich marzeń lub azja płd. wschodnia. Marzenia trzeba realizować.
Pozdrawiam Sewer
Awatar użytkownika
Mirro
Posty: 5715
Rejestracja: 02 paź 2009, 9:30
Imię: Mirosław
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 250L
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: Mirro »

sewer pisze:Jak rozmnożysz mardcandre to może popełnimy jakiś handelek wymienny ??
Obowiązkowo ;)
sewer pisze:taki na 90x45x45
Nie wiem co się dzieje, ale też o takim właśnie myślałem :D Tyle, że ten wymiar jest rzadkością :kwasny: Trzeba by zmówić.

[ Dodano: 2009-03-23, 10:05 ]
sewer pisze:Przy 0.5 W/L zielsko niema tak dużego przyrostu i nie pobiera znacznych ilości NPK i micro.
W sumie, to dobrze, że wolniej rośliny rosną. Mam l. sessiflorę i jej ciągłe przycinanie robi się trochę nudne.

[ Dodano: 2009-03-23, 10:08 ]
sewer pisze:Ale jak zwykle jest druga strona medalu i te komentarze są wynikiem małego doświadczenia hodowcy, czego doświadczyłem na własne skórze.
Zanim nauczyłem się nawozić, też miałem trochę porażek :P Też się uczyłem na własnej skórze :) .... a ile przy tym zielska się zmarnowało :(
Awatar użytkownika
cherry_ukasz
Posty: 3820
Rejestracja: 02 paź 2009, 11:31
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 70x45x40 - ReefTank
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: cherry_ukasz »

Ładnie Mirku, ale czekam na nowe foteczki :) bo jakieś zmiany chyba były ;)
Poza tym coś gdzieś kiedyś obiło mi się o uszy, że Narrow'a szukasz. Dalej chętny? No i Macrandra jak Ci nie rośnie to możesz ode mnie dostać w zamian za weeping'a :D
Pozdrawiam
Morskie klimaty 126 litrów - Cherryreef v.2.0

Obrazek
Awatar użytkownika
Mirro
Posty: 5715
Rejestracja: 02 paź 2009, 9:30
Imię: Mirosław
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 250L
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: Mirro »

cherry_ukasz pisze:bo jakieś zmiany chyba były
A były, były. Powyrywałem trochę zielska i teraz nie ma co pokazywać. Muszę skończyć, to co zacząłem. Myślę, że w tygodniu dam radę :P
cherry_ukasz pisze:Narrow'a szukasz
A tak raz szukam a raz nie, ale jakbyś miał kilka szczepek, to chętnie bym się zamienił. Mógłbym dać Ci weepenga, ale za dużo go nie mam :wstyd: Choć ostatnio ruszył ;)
cherry_ukasz pisze:Macrandra
Poprawiło się jej :D Dalej nie jest to czerwień, ta co w sklepie, ale jest lepiej od czasu kiedy ją przesadziłem bardziej pod słońce :P ........ ale dzięki ;) Fajnie mieć wsparcie :D :padam:
Awatar użytkownika
boggi
Posty: 4230
Rejestracja: 01 paź 2009, 21:09
Imię: Bogdan
Lokalizacja: Dębica
Płeć:
Wiek: 52

Post autor: boggi »

a nie zostało Ci przypadkiem trochę zielska ? coś mało wymagającego , niskiego lub 2 gi plan ?
Awatar użytkownika
Mirro
Posty: 5715
Rejestracja: 02 paź 2009, 9:30
Imię: Mirosław
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 250L
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: Mirro »

Dużo już rozdałem. Została mi limnophila sessiflora i dwa pędy luwigii.
Awatar użytkownika
boggi
Posty: 4230
Rejestracja: 01 paź 2009, 21:09
Imię: Bogdan
Lokalizacja: Dębica
Płeć:
Wiek: 52

Post autor: boggi »

a to dzięki :) limnophila sessiflora już mam a ludwigia raczej u mnie nie pociągnie
Awatar użytkownika
Mirro
Posty: 5715
Rejestracja: 02 paź 2009, 9:30
Imię: Mirosław
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 250L
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: Mirro »

boggi pisze:ludwigia raczej u mnie nie pociągnie
Niemożliwe :zdziwko: Jakie masz światło? Ona nawet przy tym standardowym "pokrywowym" jakoś tam sobie radziła.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Akwaria Roślinne”