Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

[014][Iwagumi] "Iwagumi?"

Prawie jak... (narazie)

Akwaria w stylu: Holenderskim, Nature, Ryuboku, Iwagumi

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
kwadratos
Posty: 1101
Rejestracja: 11 paź 2009, 19:32
Imię: Michał
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 54 na nowo
Płeć:
Wiek: 33

[014][Iwagumi] "Iwagumi?"

Post autor: kwadratos »

Witam chciałem przedstawić moje małe cacko, jest ono po sporych przejściach i dopiero staje na nogi więc i kondycja roślin nie za dobra, ale gloniska ustępują,
Filtracja - kaskada 450l/h - "ściszona" na minimum
Oświetlenie PL-S 11W 6400K 10h/dziennie
Podłoże - Floran Aquagrunt? (czy jakoś tak to się pisze)
Skałki - najzwyklejsze łupki dostępne w sklepie ogrodniczym/składzie kamieni
Pokrywa DIY - spienione pcv - oklejone czarną okleiną
Nawożenie - K2SO4 - NO3 w proporcjach 1:1 + 50% PG Classic + CO2
Żyje w nim jedna kosiarka :wstyd: ale niedługo dostanie nakaz eksmisji :P i kilkanaście redchery ;)
Roślinki to tak jak widać elocharis, glosia, duży heniek + azotojad przed kamieniem po prawej - jak glosia porządnie ruszy to to wyleci.

Zapraszam do komentowania ;)

<Usunięto nieaktywnego linka - zulix>
<Usunięto nieaktywnego linka - zulix>
Ostatnio zmieniony 10 lis 2015, 19:22 przez kwadratos, łącznie zmieniany 3 razy.
Markiz

Post autor: Markiz »

A co tu komentować-foty artystycznie zrobiłeś-ale na "żywca" tego widoku i tak nic nie odda-ja tam przepadam za twoimi baniakami-zresztą sam wiesz że jak jestem co chwila muszę pozaglądać....
dood94
Posty: 211
Rejestracja: 19 paź 2009, 18:42
Lokalizacja: Dąbrowa
Płeć:
Wiek: 29

Post autor: dood94 »

ja bym dufuzor schował bardziej za skałkę, a poza tym to niezłe
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 59

Post autor: zulix »

Czar małych baniaczków :rotfl: . Trochę sobie wyobrażam za miesiąc - będzie ślicznie (jak się nic nie pochrzani).
Awatar użytkownika
cherry_ukasz
Posty: 3820
Rejestracja: 02 paź 2009, 11:31
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 70x45x40 - ReefTank
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: cherry_ukasz »

Z punktu widzenia geologa...podobają mi się kamienie ;). Akwarium też niczego sobie ;) oczywiście, nie ma co mówić jakie jest naprawdę póki się nie rozrośnie...czyli jakieś 2-3 miesiące trzeba czekać...co nie znaczy, że nie możesz dodawać zdjęć co tydzień na przykład :). Nie wiem jakie masz doświadczenie z małymi baniaczkami...ale napisze na wszelki wypadek: uważaj, są DUUUŻO bardziej wrażliwe niż duże - piszę na podstawie własnych doświadczeń...co mówi samo za siebie ;)
Morskie klimaty 126 litrów - Cherryreef v.2.0

Obrazek
wentylator
Posty: 17
Rejestracja: 14 lis 2009, 23:47
Imię: Lukasz
Lokalizacja: Gorlice
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: wentylator »

Bardzo ładne! Tylko pozazdrościć wyobraźni i umiejętności doboru dekoracji, bo to jest najważniejsze przy takich małych zbiornikach. Ja ze swoim 12-sto litrowym nie potrafie zrobić nic fajnego- tylko chaos :zalamany:
kwadratos
Posty: 1101
Rejestracja: 11 paź 2009, 19:32
Imię: Michał
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 54 na nowo
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: kwadratos »

Czas na mały update,
a więc tak - zwiększyłem oświetlenie od kilku dni do dodatkowej świetlówki 11W 865 więc jest teraz 22W/14l ;P glonów nie widać więc jest dobrze, dosadziłem troszkę glosi z dużego baniaka i trochę heńka za kamieniami, (na fotce słabo go widać :( ) roślinki super się zielenią - młodzież krewetek się czerwieni więc jest wszystko na dobrej drodze :)
Bardzo mi miło że się komukolwiek to akwa się podoba i dzięki za komentarze,
-rurka + dyfuzorek może i trochę szpeci - ale cóż zrobić chce żeby rozpuszczalność była jak największa, ale postaram się wymyślić jakiś sposób na ukrycie tego
ps. foto robione po podmiance wody więc woda jest nieprzejrzysta do końca jak i glosia się nie patrzy na świetlówki :P
ps.2 zielona łuna za prawym kamieniem to tylko złudzenie optyczne :P
<Usunięto nieaktywnego linka - zulix>
Ostatnio zmieniony 10 lis 2015, 19:22 przez kwadratos, łącznie zmieniany 1 raz.
kwadratos
Posty: 1101
Rejestracja: 11 paź 2009, 19:32
Imię: Michał
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 54 na nowo
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: kwadratos »

akwarium nie istnieje - niestety, umarło śmiercią naturalną

edit. zostało zlikwidowane z braku czasu
Ostatnio zmieniony 21 cze 2009, 21:16 przez kwadratos, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
leszcz25
Posty: 629
Rejestracja: 10 paź 2009, 13:53
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Szczepanów
Akwarium: 300, 27, 27
Płeć:
Wiek: 43
Kontakt:

Post autor: leszcz25 »

Parex tak dla sprostowania "Iwagumi" w języku japońskim oznacza kamień , a nie szczyty gór ;)

kwadratos
Lejesz K2SO4 i KNO3 i dziwisz się , że masz glony ??
Do pełnego składu Macro brakuje Ci najważniejszego pierwiastka , czyli fosforu (KH2PO4) , jego braki powodują przyrosty zielenic i te zapewne były w akwarium :P
Prawdziwy facet nie je miodu !... Prawdziwy facet żuje pszczoły! ! !
I pamiętaj....Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Dieslem.


Pozdrawiam
Andrzej L.
Awatar użytkownika
Mirro
Posty: 5715
Rejestracja: 02 paź 2009, 9:30
Imię: Mirosław
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 250L
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: Mirro »

leszcz25 pisze:Lejesz K2SO4 i KNO3 i dziwisz się , że masz glony ??
Z tego co pamiętam kwadratos stosuje kranówkę. A w nasze rzeszowskiej kranówie jest tyle fosforu, że przy regularnych podmianach nawożenie staje się zbędne. Poza tym nie uważam, że fosfor jest najważniejszym pierwiastkiem makro. Przecież w walce z glonami właśnie jego ilość staramy się ograniczać lub wręcz "wykurzyć" go zupełnie ;)
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 59

Post autor: zulix »

Według mnie to i Andrzej i Mirek obaj mają rację. Oświetlenie było bardzo solidne, roślin dość niewiele, obsady prawie w ogóle, fosfor w kranie. Fosforu może być wystarczająco z kranu, ale tego nie jesteśmy pewni. Niestety i azotu jest sporo w kranówce. Nie znamy dokładnego nawożenia baniaczka. W ogóle w małych baniaczkach trudniej jest dobrać idealne nawożenie bo przemiany biochemiczne mogą bardzo szybko zdestabilizować takie małe wiaderko wody.
Patrząc na parametry wody w kranie, chyba w podobnej sytuacji mimo wszystko nie nawoziłbym ani fosforem, ani azotem.
Jestem na etapie "wypalony". Niestety nie rozwijam kalkulatora, nie udzielam porad, nie angażuję się (poza wyjątkami).
kwadratos
Posty: 1101
Rejestracja: 11 paź 2009, 19:32
Imię: Michał
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 54 na nowo
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: kwadratos »

leszcz25, glony pojawiły się przed podawaniem tych soli - i nie zielenice tylko sinice - a jedną z metod na sinice jest podwyższenie azotu oraz potasu, po podaniu tych soli glony znikały jednak brak czasu spowodował ze akwarium poszło do Markiza

ps. próbowałem też wybić sinice erytromycyną jednak wróciły ponieważ nie odmuliłem porządnie dna
ODPOWIEDZ

Wróć do „Akwaria Roślinne”