Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

[126] - sewer - Dawno temu

Akwaria w stylu: Holenderskim, Nature, Ryuboku, Iwagumi

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Sewer
Posty: 82
Rejestracja: 19 paź 2009, 17:30
Lokalizacja: Kamyszyn
Płeć:
Wiek: 48

[126] - sewer - Dawno temu

Post autor: Sewer »

Witam

Na początku pragnę się przedstawić, mam na imię Seweryn i mam 28 lat + VAT :D Mieszkam ze swoja rodzinką niedaleko Rzeszowa. Akwarystyką param się od 2004 r. z rożnym skutkiem. Chcę pokazać Wam mój baniaczek w stanie w jakim był dobre 4 lata temu. To były czasy jego świetności, chyba :hyhy:
Od tamtego czasu akwarystyka leży u mnie i kwiczy :zalamany: Głównym powodem tego stanu jest czas, a właściwie jego brak :kwasny: Nad przyczymani tego stanu nie będę się rozwodził bo szkoda czasu.
Trochę informacji technicznych:
akwa: 80x35x45
oświetlenie: 4x18 W T8, 2x24W PLL
pokrywa: spienione PCV
Co2: butla, reduktor, rozpuszczanie w owym czasie rożne sposoby
filtracja: Aquamax 250
Podłoże: żwirek kwarcowy
parametry wody: jak znajdę notes to podam bo kiedyś zapisywałem ;)
Nawożenie: PG CLASSIC, FERRO+,MACRO, Roslinne X, Supraflora Complex, ma się rozumieć, że nie wszystko naraz ;)

flora: hygrophilia: polysperma, polysperma var. diformis, i jakaś taka duża ale nie pamiętam nazwy; rotale: rotundifolia green, rotundifolia sp. indica, rotundifolia; ludwigie: repens rubin, palustris, sp. cuba; lotos, micranteum, blyxa japonica, cobomba caroliana, limnophilia aquatica i aromatica; cabomba caroliana, eustralis stellata, heteranthera, ehinodorus hildebrand, sagitaria subulata,
fauna: brzanki wszelakiej maści, gupiki, kiryski, otoski, platki, tetry cesarskie, neony inessa.
Teraz fotki:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

kwiat sagitarii
Obrazek

pęd kwiatowy żabienicy odmiany hildebrand
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jak widać żaden zemnie fotograf a i aranż pozostawia wiele do życzenia :wstyd:
Krytyka mile widziana, jeżeli Macie jakieś pytania to bardzo proszę, chetnie odpowiem.

pozdrawiam Sewer
Ostatnio zmieniony 10 maja 2009, 17:50 przez Sewer, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 59

Re: Dawno temu

Post autor: zulix »

sewer pisze:...aranż pozostawia wiele do życzenia :wstyd:
Bratnia dusza :roll: .
Myślę, że to hobby ma to do siebie, że po nawet latach przerw ze względu na: brak czasu, brak miejsca, inne zainteresowania jednak wraca, czego i tobie życzę jak się uda wycisnąć kiedyś więcej czasu dla siebie.
Marcelina
Posty: 78
Rejestracja: 23 lis 2009, 20:02
Imię: Marcelina
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Post autor: Marcelina »

cześć, masz akwarium w takich wymiarach jak ja i powiem Ci, że po prostu miodzio. W takich wymiarach bardzo trudno o fajny aranż - jest strasznie wąsko przez co brakuje głębi. Dajesz dwie, trzy rosliny i juz tłum, a jak ten tłum zaczyna rosnąć to nie masz co marzyc o super aranżach. Chyba, że codziennie pół godziny z nożyczkami. W sumie bardzo pochwalam i zazdroszczę zielska - piękne samo w sobie.
Awatar użytkownika
Mirro
Posty: 5715
Rejestracja: 02 paź 2009, 9:30
Imię: Mirosław
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 250L
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: Mirro »

Fajne to czerwone, wiszące. Co to jest?
Awatar użytkownika
Sewer
Posty: 82
Rejestracja: 19 paź 2009, 17:30
Lokalizacja: Kamyszyn
Płeć:
Wiek: 48

Post autor: Sewer »

Rotala rotundifolia, jeżeli poprawnej stronie zdjęcia.
Awatar użytkownika
Mirro
Posty: 5715
Rejestracja: 02 paź 2009, 9:30
Imię: Mirosław
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 250L
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: Mirro »

Tak, po prawej. Rzeczywiście teraz widzę, że to rotala. Ten czerwony mnie zmylił :wstyd:
A tak swoją drogą to gratuluje takiego wybarwienia. Sam się staram o taką barwę bez skutku :( Może jakaś rada z Twojej strony :niepewny:
Awatar użytkownika
Sewer
Posty: 82
Rejestracja: 19 paź 2009, 17:30
Lokalizacja: Kamyszyn
Płeć:
Wiek: 48

Post autor: Sewer »

Wtedy było mocne światło, dużo co2 i Fe, teraz nie jestem w stanie zbliżyć się do tego poziomu :zalamany: więc przeszedłem na microsoria, bolbitis, krypcie i valissnerie nana.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Akwaria Roślinne”