Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

[160l ] B@ndziorow@te chaszczydła

Akwaria w stylu: Holenderskim, Nature, Ryuboku, Iwagumi

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mirro
Posty: 5715
Rejestracja: 02 paź 2009, 9:30
Imię: Mirosław
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 250L
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: Mirro »

Utrzymanie plaży zależy głównie od stabilności baniaka oraz ryb w nim zamieszkałych. Duże silne ryby będą wyrzucać granulki podłoża na plażę. Również ich odchody też nie będą fajnie wyglądać na jasnym, drobnym żwirku czy piasku. Dlatego chcąc mieć plażę należy dobrać odpowiednio obsadę. Z rybek dennych nadają się małe kiryski. Z praktyki wiem, że one nie szkodzą.

Innym medium zaradczym jest gęste obsadzenie dna roślinnością. Jeśli dno będzie przykryte przez rośliny, to granulki podłoża nie będą mieć drogi migracji.
Na kamieniach oddzielających plażę od podłoża dobrze jest posadzić mchy. One bardzo skutecznie blokują osuwanie się podłoża.

Kolejnym środkiem zaradczym jest stabilny zbiornik. Jeśli nasze akwarium nie jest stabilne, to glon osadzający się na plaży jest dużo bardziej widoczny niż gdze indziej.

Poza tym zwykła cotygodniowa pielęgnacja wystarcza. Wiadomo, że trzeba zebrać wężykiem syf, gdzie również zbierzemy trochę plaży, a po jakimś czasie trzeba uzupełnić braki piachu.
piotr77

Post autor: piotr77 »

Marta :glosuj: :glosuj: :glosuj: :win:
Przepięknie to wyszło
Awatar użytkownika
pilarz617
Posty: 2884
Rejestracja: 29 gru 2009, 18:19
Imię: Patryk
Lokalizacja: Dąbrowa
Akwarium: 70l, NEW TANK- 85%
Płeć:
Wiek: 28

Post autor: pilarz617 »

Byłem, oblukałem i jest Super ;)
Dużo miejsca dla rybek, ładnie przestrzennie :mrgreen:
Awatar użytkownika
b@ndziork@
Posty: 4197
Rejestracja: 17 lip 2010, 13:25
Imię: Marta
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 160l roślinne
Płeć:
Wiek: 47

Post autor: b@ndziork@ »

Aktualizacja , maleńka :)
Póki co wyleciał z akwarium jeden kamulec trzymający korzeń, drugi go jeszcze dociska i zajmuje miejsce meszkowi :) Doszły dodatkowo blyxa japonica i eleocharis , jakiś taki dłuuugaśny, nazwy nie znam ale obie roślinki od JAro.Rybki przeniosłam już 4 dni po zalaniu, obeszło się bez żadnych strat, wszystkie zwierzątka mają się dobrze :)
Plaża pokrywa się zielonym, delikatnym nalotem, pojawia się też delikatniutki pyłek na szybach ale znikomy więc w niczym mi nie przeszkadza.
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam
Marta
Awatar użytkownika
gieniorek
Posty: 1794
Rejestracja: 22 paź 2009, 11:45
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Kontakt:

Post autor: gieniorek »

jak dla mnie bomba !!! Brawo Marta tak trzymać
Awatar użytkownika
zdzislaw
Posty: 2997
Rejestracja: 21 paź 2010, 17:50
Imię: Zdzisław
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: RIO 180
Płeć:
Wiek: 76

Post autor: zdzislaw »

b@ndziork@ pisze:jakiś taki dłuuugaśny, nazwy nie znam
Pewnikiem to Eleocharis vivipara - znawcy piszą na forach, że miast przycinać, lepiej go (przerośniętego) mocno "przeczesywać" rozcapierzonymi palcami, przytrzymując roślinkę drugą ręką tuż przy przy podłożu.
b@ndziork@ pisze:Plaża pokrywa się zielonym, delikatnym nalotem

Mamy chyba wiosennnie "bogaty" kranex (patrz z resztą tu: http://podforak.rzeszow.pl/viewtopic.ph ... c&start=30 ) i trzeba to przetrzymać, lecz pewnie trochę uwzględnić.

Martuniu, aranżacja śliczna i już :D
Awatar użytkownika
Dżoena
Posty: 8848
Rejestracja: 23 gru 2009, 22:59
Imię: JoAnna
Lokalizacja: Boguchwała
Płeć:
Wiek: 46

Post autor: Dżoena »

Zatytułuj, ino, siostro, jakosik inaczej, bo "Nazwę za chwilę wymyślę :) " to dla tak ładnego zbiornika nie przystoi... Może "Bandziorkus pięknotus zaroślus"? :P
Awatar użytkownika
Mirro
Posty: 5715
Rejestracja: 02 paź 2009, 9:30
Imię: Mirosław
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 250L
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: Mirro »

b@ndziork@ pisze:Plaża pokrywa się zielonym, delikatnym nalotem, pojawia się też delikatniutki pyłek na szybach
To normalne. Nic się nie martw. Tzn. plażę i tak będziesz musiała czyścić co jakiś czas. Tak urok plaż :)
Mikro oczywiście nie podajesz?
Awatar użytkownika
b@ndziork@
Posty: 4197
Rejestracja: 17 lip 2010, 13:25
Imię: Marta
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 160l roślinne
Płeć:
Wiek: 47

Post autor: b@ndziork@ »

Mirro pisze:Mikro oczywiście nie podajesz?
nie podaję nic poza potasem i carbo, dawki zwiększam tygodniowo o jeden mililitr, dodatkowo wydłużam czas świecenie światła w akwarium, od jutra będzie to już nie 7 a 8 godzin ):
Pozdrawiam
Marta
Awatar użytkownika
b@ndziork@
Posty: 4197
Rejestracja: 17 lip 2010, 13:25
Imię: Marta
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 160l roślinne
Płeć:
Wiek: 47

Post autor: b@ndziork@ »

Mała aktualizacja, duży henio pięknie rośnie, ma śliczne, zdrowe, mocne przyrosty , na weekendzie idzie do cięcia, poleci sobie do pewnej znajomej :) usunęłam już zupełnie kamień trzymający korzeń, z akwa wyleciał mech peacock, został christmas, flame i milimetr i ciągle się zastanawiam który z nich jeszcze wyleci, z całą pewnością christmasa muszę oskubać bo włazi na pozostałe roślinki .Nawożę nadal potasem i carbo w płynie, po chwilowym podawaniu fosforu zmuszona byłam go odstawić ponieważ zaczęło się mocne pylenie.Glonów ani śladu, jedynie zielony pył na szybach .
Zresztą, oceńcie sami
Obrazek
Pozdrawiam
Marta
Awatar użytkownika
zdzislaw
Posty: 2997
Rejestracja: 21 paź 2010, 17:50
Imię: Zdzisław
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: RIO 180
Płeć:
Wiek: 76

Post autor: zdzislaw »

b@ndziork@ pisze:Zresztą, oceńcie sami
:brawo:
Widzę też znajomą mi Eustralis Stellatę i co najważniejsze, że dobrze jej u Ciebie (szkoda tylko, że ten TinyPic mi się nie otwiera :( - lobbuję za wgrywajką SDD)

Pozdrawiam :D
P.S.
b@ndziork@ pisze:po chwilowym podawaniu fosforu zmuszona byłam go odstawić ponieważ zaczęło się mocne pylenie
Też tak miałem, więc nic nie mierzę i fosforu nie podaję - teraz kamyki rzadziej czyszczę
Awatar użytkownika
Mirro
Posty: 5715
Rejestracja: 02 paź 2009, 9:30
Imię: Mirosław
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 250L
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: Mirro »

Piknie, piknie gaździno :mrgreen:
Jak pyli, to fosfor od razu odstawiaj. Nie ma CO2, to i nie ma co przesadzać z nawozami. Rośliny wyglądają bardzo dobrze, więc nic bym nie zmieniał w nawożeniu. Niech lepsze nie będzie wrogiem dobrego ;)
Ostatnio zmieniony 23 maja 2013, 19:24 przez Mirro, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
b@ndziork@
Posty: 4197
Rejestracja: 17 lip 2010, 13:25
Imię: Marta
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 160l roślinne
Płeć:
Wiek: 47

Post autor: b@ndziork@ »

zdzislaw, ja swoich już prawie nie widzę spod tego mchu a szkoda bo mi się nawet podobały :)
Co do wgrywajki forumowej to jestem jakaś oprna, muszę się w końcu przełamać :)
Pozdrawiam
Marta
Awatar użytkownika
boggi
Posty: 4230
Rejestracja: 01 paź 2009, 21:09
Imię: Bogdan
Lokalizacja: Dębica
Płeć:
Wiek: 52

Post autor: boggi »

b@ndziork@, miód , cud i orzeszki , ale za forumową wgrywajkę to wiesz ..... mogę banana dać ;)
Awatar użytkownika
kosteczka
Posty: 1957
Rejestracja: 09 sty 2013, 22:23
Imię: Kasia
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 200l
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: kosteczka »

Akwa rewelacja - coś czuję że przy następnym moim restarcie tez muszę parę osób zaprosić na zlot do mnie :P a i szkolenie jakieś z utrzymania muszę chyba przejść ;)
A i widzę że gwiazda jest ;) u mnie się ładnie przyjęła więc jest ok
Pozdrawiam - Kaśka
ODPOWIEDZ

Wróć do „Akwaria Roślinne”