Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

[112] Przesiadka na większe

Akwaria w stylu: Holenderskim, Nature, Ryuboku, Iwagumi

Moderator: Administracja

artur07
Posty: 293
Rejestracja: 12 lis 2009, 13:48
Płeć:

Post autor: artur07 »

W ramach ciekawostki- Barwniaki wyprowadziły dziś swoje młode :) Ok. 30 sztuk... :) Fotka słaba ale jak sie człowiek przyjrzy to mozna i zobaczyć przecinki :) Ciekawe czy uda mi się coś odchować.

Obrazek
Awatar użytkownika
Gdl
Mecenas
Posty: 199
Rejestracja: 09 gru 2012, 18:07
Imię: Marcin
Lokalizacja: okolice Leżajska
Akwarium: 300l+250l+112l+54l
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: Gdl »

Fajnie, barwniaki zawsze mi się podobały. W kokosie się wytarły?
artur07
Posty: 293
Rejestracja: 12 lis 2009, 13:48
Płeć:

Post autor: artur07 »

Nie, nie w kokosie. Zrobiły sobie wyżlobienie w żwirku za tym korzeniem widocznym w tle. Z tego co widziałem to samica kilkukrotnie przenosiła ikrę spod korzenia między rotalę i z powrotem :) Raz się zdarzyło, że pilnowała przy korzeniu po drugiej stronie akwa.
A trzeba przyznać, że barwniaki to bardzo fajne ryby i chyba trochę niedoceniane :)
Awatar użytkownika
kuba4410
Posty: 666
Rejestracja: 06 kwie 2013, 17:24
Imię: Kuba
Lokalizacja: Mielec/Kraków
Akwarium: [63] Gupiki i Galaxy
Płeć:

Post autor: kuba4410 »

Gratuluję, widok narybku w akwariach jest świetny!
Trochę gorszy jest niestety widok takiego gruzu z pielęgnicowatymi 8-)
artur07
Posty: 293
Rejestracja: 12 lis 2009, 13:48
Płeć:

Post autor: artur07 »

Witajcie po paru latach ;) niestety już nie bywam u Was tak często jak kiedyś, myślę że już nie mogę się za bardzo akwarysta nazwać, gdyż wyjazd za granicę temu nie sprzyja :) w każdym razie szukając daty zalania mojego akwarium zajrzałem tutaj i w ramach ciekawostki wrzucę jak wygląda zbiornik po 7 latach od zalania, tylko z regularnymi podmianami wody przez członków rodziny, sporadycznych przycinkach roślin i karmieniem ryb (parka barwniakow czerwonobrzuchych, która została odchowana w tym akwarium). I szczerze mówiąc to jest obecnie jedyny powód dla którego to akwarium jeszcze stoi- jak ryby już przestaną w nim pływać to zostanie zamknięte bo będąc 3-4 razy w Polsce w ciągu roku nie sprzyja czerpaniu radości z tego hobby :)
Obecnie zostało 48W oswietlenia, brak nawożenia słupa wody, brak CO2 a od sierpnia zauważyłem, że mini pelia która nigdy nie chciała u mnie rosnąć ni z tego ni z owego wyrosła sobie na korzeniu :D

https://zapodaj.net/e88888482314c.jpg.html
https://zapodaj.net/8b42a64781296.jpg.html

Cryptocoryne wendtii Brown to jest chwast xd tu jest wycięte sporo ale porastała cały przód :D szalu nie ma, ale w kontekście poświęcanego czasu cieszy mnie widok tego zbiornika :)
Awatar użytkownika
mazmaciek
Mecenas
Posty: 977
Rejestracja: 20 mar 2018, 1:00
Imię: Maciek
Lokalizacja: okolice Leżajska
Akwarium: 180+75+3
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: mazmaciek »

Nie wiedziałem ze akwarium potrafi tyle bez restartu wytrzymać
artur07
Posty: 293
Rejestracja: 12 lis 2009, 13:48
Płeć:

Re: [112] Przesiadka na większe

Post autor: artur07 »

Akwarium w trakcie zmian. Cała cryptocoryna została usunięta. Obstawiam jednak, że i tak będą mi jeszcze jakieś pędy wyrastać, bo usunąć jej cały system korzeniowy bez restartu to jest masakra... Najdłuższa nitka korzenia jaka wyciągnąłem z podłoża miała ok 1m... :D Pewnie gdybym zamiast substratu pod żwirem miał jakieś gotowe podłoże byłoby łatwiej, gdyż teraz musiałem uważać aby za bardzo nie odsłonić substratu. Po wszystkim spora podmiana wody.
Ze zmiany wystroju trochę mniej zadowolone są Barwniaki, które przeważnie i tak siedziały pod korzeniem, a obecnie chowają się w gąszczu rotali.
artur07
Posty: 293
Rejestracja: 12 lis 2009, 13:48
Płeć:

Re: [112] Przesiadka na większe

Post autor: artur07 »

Obecny wygląd. Więcej światła, gaz i obecny cel to dobranie nawożenia.
https://zapodaj.net/85b6a4a9f1489.jpg.html
Goran
Posty: 190
Rejestracja: 29 paź 2020, 21:05
Imię: Jacek
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Akwarium: 520l CA
Płeć:

Re: [112] Przesiadka na większe

Post autor: Goran »

Kurde. Biedne te barwniaki..... Ani ziarenka piasku do przesiewania. Gazowane CO2. No ale cóż tu rosliny mają być szczęśliwe. :(
520l - CA, 144l- WA, 144l - WA, 144l - CA
ODPOWIEDZ

Wróć do „Akwaria Roślinne”