Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

[112] Przesiadka na większe

Akwaria w stylu: Holenderskim, Nature, Ryuboku, Iwagumi

Moderator: Administracja

artur07
Posty: 293
Rejestracja: 12 lis 2009, 13:48
Płeć:

[112] Przesiadka na większe

Post autor: artur07 »

Jako, że akwarium już zalane to zakładam temat.
Akwarium o wymiarach 80x35x40cm czyli standardowe 112l- teraz już proste :)
Filtracja- kubeł Hagen Crystal Flo 60- 3 koszyki wkładów- od dolu licząc gąbka z dużymi oczkami-> gąbka z mniejszymi oczkami i ceramika-> ceramika i wata filtracyjna- zalany wodą z poprzedniego akwarium
Oświetlenie- 3x24W- od tyłu Sylvania Aquastar 10000K, środek Sylvania Grolux 8500K i na samym przodzie oryginalny moduł AquaEl'a montowany w tej pokrywie o temp. 6500K.
Podłoże Substrat JBL Aquabasis plus przysypany czarnym bazaltem.
Nawożenie- dawki jeszcze do ustalenia, będę nawoził serią Easy Life, do tego CO2 z butli rozprowadzane przez atomizer podłączony do węża wylotowego kubełka
Rośliny- aktualnie jest Microsorium narrow, cryptocoryne wendtii brown, rotala indica, hygrophila corymbosa minima, marsilea hirsuta, mini pelia, hydrocotyle tripartita japan
Obsada- jeszcze do ustalenia, planuje dać jakieś pielęgniczki, z obecnej obsady zostały mi 3 otosy i 2 galaxy, ale nie wiem czy je będę uzupełniał czy po prostu dam im w spokoju dożyć swoich dni bo już parę lat mają
Zdjęcie poglądowe:
<Usunięto nieaktywnego linka - zulix>

Na razie tylko jedno. Jest słabej jakości ponieważ moja cyfrówka jest zepsuta i muszę robić zdjęcia telefonem.

Jeśli chodzi o plany to na razie chcę dołożyć rotali, od strony filtra dam pogostemona helferi, a w okolicy kryptokoryny- hedyotisa salzmanii. Corymbosa raczej wyleci w jej miejsce być może trafi blyxa.
Ostatnio zmieniony 07 lis 2015, 21:41 przez artur07, łącznie zmieniany 1 raz.
artur07
Posty: 293
Rejestracja: 12 lis 2009, 13:48
Płeć:

Post autor: artur07 »

Akwarium ma już tydzień.
Dziś mi się nudziło i zrobiłem kilka fotek akwarium(dalej telefonem). Roślin przybywa. Jutro jeszcze ma przyjść Rotala i blyxa i na razie to będzie na tyle.
<Usunięto nieaktywnego linka - zulix>
<Usunięto nieaktywnego linka - zulix>
<Usunięto nieaktywnego linka - zulix>


Możliwe że ta mniejsza z kryptokoryn zostanie albo przeniesiona na tył albo całkiem wyniesiona ze zbiornika i hedyotis pociągnięty bardziej do tyłu.
Nie wiem jeszcze co zrobię z samym przodem. Czekam aż wreszcie kokosa będę mógł usunąć i wtedy będę się zastanawiał. Mam tam teraz marsileę hirsutę, ale obiecałem ją jednej osobie i jak się odezwie to możliwe że wyleci. Teraz w każdym razie czekam aż rośliny ruszą.
Pozostanie jeszcze ustalenie dawek nawozów i kupno obsady która będzie wyglądać tak:
1+1 Barwniak Czerwonobrzuchy
20x Modrook gertrudy
10x otos
Co prawda 30l wody+ pojemność i wkłady kubełka są ze starego akwarium ale chyba się jeszcze wstrzymam z kupnem obsady. Na chwilę obecną dorwałbym otosy i parkę barwniaka. Na modrooki trzeba czekać...
Ostatnio zmieniony 07 lis 2015, 21:41 przez artur07, łącznie zmieniany 1 raz.
artur07
Posty: 293
Rejestracja: 12 lis 2009, 13:48
Płeć:

Post autor: artur07 »

Wrzucam niewielką aktualizację.
Akwarium ma się dobrze. Wszystko idzie do góry. Rotala dobiła już do tafli więc niedługo będę ją przycinał. Będzie to pierwsza przycinka. Salzmanii też już jest spore, ale nie mam pomysłu jak to przycinać. Blyxa niestety nie ruszyła u mnie, a hydrocotyle ładnie odbiło i zaczyna się panoszyć :P Dziś dosadziłem też marsilei hirsuty.
Co do obsady to już było mniej kolorowo. Udało mi się skompletować parkę barwniaka czerwonobrzuchego, 24 modrooki i 10 otosów. Niestety modrooki zostały wykoszone przez pół i do tego dołożyły się barwniaki w efekcie czego zostało mi 12 modrooków i 10 otosów.
<Usunięto nieaktywnego linka - zulix>
<Usunięto nieaktywnego linka - zulix>
<Usunięto nieaktywnego linka - zulix>
<Usunięto nieaktywnego linka - zulix>
<Usunięto nieaktywnego linka - zulix>
<Usunięto nieaktywnego linka - zulix>
<Usunięto nieaktywnego linka - zulix>
Ostatnio zmieniony 07 lis 2015, 21:42 przez artur07, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kuba4410
Posty: 666
Rejestracja: 06 kwie 2013, 17:24
Imię: Kuba
Lokalizacja: Mielec/Kraków
Akwarium: [63] Gupiki i Galaxy
Płeć:

Post autor: kuba4410 »

Fajne, fajne, ale jak dla mnie coś pustawo tam z tyłu z prawej. Za tą kryptokorynę dołożyłbym jakiegoś łodygowca ;) Poza tym jest ładnie :)
artur07
Posty: 293
Rejestracja: 12 lis 2009, 13:48
Płeć:

Post autor: artur07 »

Za tą kryptokorynę ciężko będzie coś wsadzić, bo zajmuje cały róg :P
Co do samego akwarium- szukam jakiegoś uzupełnienia na drugi plan bo blyxa raczej nie da rady. Sam aranż nie jest do końca taki jak się spodziewałem, ale na razie nie mam ani czasu ani pomysłu, żeby coś zmienić więc będę go kontynuował.
Awatar użytkownika
tomeksup
Posty: 959
Rejestracja: 06 kwie 2013, 15:02
Imię: Tomek
Lokalizacja: Bydgoszcz
Akwarium: 128l
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: tomeksup »

Co to jest to fioletowe ? Mam coś podobnego, ale nigdy nie było fioletowe.
Awatar użytkownika
kuba4410
Posty: 666
Rejestracja: 06 kwie 2013, 17:24
Imię: Kuba
Lokalizacja: Mielec/Kraków
Akwarium: [63] Gupiki i Galaxy
Płeć:

Post autor: kuba4410 »

Tomeksup, to chyba Rotala Indica (Rotundiflia) ;)
Awatar użytkownika
tomeksup
Posty: 959
Rejestracja: 06 kwie 2013, 15:02
Imię: Tomek
Lokalizacja: Bydgoszcz
Akwarium: 128l
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: tomeksup »

Mam coś takiego ale nie wiem czy to Indica. Zazdroszczę ładnych roślin.
Awatar użytkownika
kuba4410
Posty: 666
Rejestracja: 06 kwie 2013, 17:24
Imię: Kuba
Lokalizacja: Mielec/Kraków
Akwarium: [63] Gupiki i Galaxy
Płeć:

Post autor: kuba4410 »

Jak u Ciebie jest zielone to może to Rotala Green? ;)
Awatar użytkownika
tomeksup
Posty: 959
Rejestracja: 06 kwie 2013, 15:02
Imię: Tomek
Lokalizacja: Bydgoszcz
Akwarium: 128l
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: tomeksup »

Pewnie tak. Czas pokaże.
artur07
Posty: 293
Rejestracja: 12 lis 2009, 13:48
Płeć:

Post autor: artur07 »

tomeksup, ten łodygowiec to faktycznie jesy rotala rotundifolia. Jak widzisz u mnie wybarwia się przy tafli gdzie jest więcej światła.
Awatar użytkownika
tomeksup
Posty: 959
Rejestracja: 06 kwie 2013, 15:02
Imię: Tomek
Lokalizacja: Bydgoszcz
Akwarium: 128l
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: tomeksup »

Muszę zwiększyć światło u siebie.
gapa
Posty: 93
Rejestracja: 24 sie 2013, 22:12
Imię: Przemek
Lokalizacja: Rytro
Akwarium: 72,240 tanga
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: gapa »

No kurcze, roślinki Ci pięknie idą w górę. Fajnie to wszystko wygląda, ale brakuje tego czegoś... tylko nie wiem czego :P
artur07
Posty: 293
Rejestracja: 12 lis 2009, 13:48
Płeć:

Post autor: artur07 »

No właśnie wiem, że czegoś brakuje, ale też nie mam pojęcia co by tam jeszcze dać.

P.S
Widzę że kolegę też z Sącza przywiało :P
Awatar użytkownika
kuba4410
Posty: 666
Rejestracja: 06 kwie 2013, 17:24
Imię: Kuba
Lokalizacja: Mielec/Kraków
Akwarium: [63] Gupiki i Galaxy
Płeć:

Post autor: kuba4410 »

U mnie też się ona wybarwia choć światło jest słabe (15W na 63l - standardowe w pokrywie)...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Akwaria Roślinne”