Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

[63] [LT] Tak na poważnie

Akwaria w stylu: Holenderskim, Nature, Ryuboku, Iwagumi

Moderator: Administracja

Awatar użytkownika
motylek
Posty: 862
Rejestracja: 26 cze 2013, 7:06
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 10L
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: motylek »

Jak zarośnie będzie miało swój urok.
Awatar użytkownika
kuba4410
Posty: 666
Rejestracja: 06 kwie 2013, 17:24
Imię: Kuba
Lokalizacja: Mielec/Kraków
Akwarium: [63] Gupiki i Galaxy
Płeć:

Post autor: kuba4410 »

Akwarium obecnie istnieje trochę w innej formie.
Jest zmienione podłoże - piasek z ziemią ogrodową pod spodem.
Jest inna obsada:
9x Hyphessobrycon amandae
8x Corydoras panda
Będzie też 1+2 lub 1+1 Apistogramma Borelli WF, bo nudno w tym baniaczku bez pielęgniczek :)
Generalnie jest też inny wystrój:

Obrazek
Szyszka
Posty: 517
Rejestracja: 06 wrz 2016, 17:09
Imię: Szyszka
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 31

Post autor: Szyszka »

Borellki w parach, sama mam harem i nie polecam ;)
Dałabym zamiast tego klockowatego kamienia kokoska i czarne tło, ale to już wg upodobań :)
Awatar użytkownika
kuba4410
Posty: 666
Rejestracja: 06 kwie 2013, 17:24
Imię: Kuba
Lokalizacja: Mielec/Kraków
Akwarium: [63] Gupiki i Galaxy
Płeć:

Post autor: kuba4410 »

Czemu nie polecasz haremu? ;)
Zamiast kamienia mam zamiar dać jeszcze jeden korzeń i gdzieś pochować 2-3 łupiny kokosa, też mi się ten kamulec nie podoba xd
Awatar użytkownika
Greek
Posty: 1071
Rejestracja: 24 kwie 2015, 15:35
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Kraków
Akwarium: 450-112-56-25-13
Płeć:
Wiek: 29

Post autor: Greek »

Borelli nie są monogamiczne, więc jak najbardziej harem ;)
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę." ~ Antoine de Rivarol

Gatunki ryb do kiepskiej kranówy
Szyszka
Posty: 517
Rejestracja: 06 wrz 2016, 17:09
Imię: Szyszka
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 31

Post autor: Szyszka »

Para. Akwarium mam nieco większe od kolegi i terytoria dziewczyn się nachodzą przez co nieustannie drą koty to raz. Dwa - samiec wybrał jedną samicę i z nią podchodzi do tarła, a drugą gnębi tak samo jak samica. Piąte koło u wozu jest wiecznie bledsze, mniejsze i na pewno w stresie. I trzy - jak już jest ikra, to samica bez żartów traktuje drugą i nie oszczędzi jej oskubania płetw do gołego. Nie ważne gdzie ją znajdzie - czy u siebie na terenie czy u niej, wtedy całe akwarium jest jej.
Wnioskując - jak harem to większe akwarium, choć i tak jestem zdania że trzymać w parach bo tworzy się niepotrzebny stres dla niedobranej samicy.
Awatar użytkownika
kuba4410
Posty: 666
Rejestracja: 06 kwie 2013, 17:24
Imię: Kuba
Lokalizacja: Mielec/Kraków
Akwarium: [63] Gupiki i Galaxy
Płeć:

Post autor: kuba4410 »

Dzięki Szyszka za info :) W takim razie chyba dam 1+1. Nie chcę być zmuszony do odławiania męczonej samicy. Z resztą nawet nie miałbym za bardzo gdzie jej odłowić.

Może się zdarzyć taka sytuacja, że samcowi akurat ta samica nie przypasuje i będzie ją męczył?
Szyszka
Posty: 517
Rejestracja: 06 wrz 2016, 17:09
Imię: Szyszka
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 31

Post autor: Szyszka »

Może dlatego ja przy tych Borellach i poprzednich wzięłam zapas samic żeby samiec sobie dobrał. Problem jest z ich zbyciem dlatego pomyśl czy nie lepiej sprowadzić dobraną już parę (jeśli przy WF jest w ogóle taka możliwość)
Awatar użytkownika
kuba4410
Posty: 666
Rejestracja: 06 kwie 2013, 17:24
Imię: Kuba
Lokalizacja: Mielec/Kraków
Akwarium: [63] Gupiki i Galaxy
Płeć:

Post autor: kuba4410 »

Jeśli chodzi o dobranie pary przy zakupie, to jest chyba tak samo jak przy kupowaniu w sklepie. U importera ryby też pływają w większym niż normalne zagęszczeniu w niedużych akwariach ;)
Awatar użytkownika
Greek
Posty: 1071
Rejestracja: 24 kwie 2015, 15:35
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Kraków
Akwarium: 450-112-56-25-13
Płeć:
Wiek: 29

Post autor: Greek »

Szyszka, nie uwzględniłaś po prostu zbyt słabego zagracenia akwarium. Patrzysz tylko na zachowanie samic, a harem jest właśnie po to, by owe samice miały spokój od samca. Trafiłaś na samicę, która wykazywała mocną agresję w stosunku do koleżanki? Ok, ale nie ma reguły, innym razem trafisz na samca, który zamęczy pojedynczą samicę, którą kupisz mu "do pary".
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę." ~ Antoine de Rivarol

Gatunki ryb do kiepskiej kranówy
Szyszka
Posty: 517
Rejestracja: 06 wrz 2016, 17:09
Imię: Szyszka
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 31

Post autor: Szyszka »

Greek, zagracenie niczego szczególnego nie wniosło, a postarałam się o to ostatnimi czasy, niestety samicę ogarnia furia i im bliżej tarła tym gorzej. Jasne, że nie ma reguły, ale w przypadku wszystkich moich Borellek scenariusz był w zasadzie taki sam dlatego śmiem domniemać, że akurat te apisto mają skłonności do monogamii ;) I to nie samiec jest największą męką haremu tylko druga samica, dlatego koledze odradzam takie połączenie :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Akwaria Roślinne”