Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

[072] Wyspa :)

(łem się więc moge coś pogrzebać w akwa)

Akwaria w stylu: Holenderskim, Nature, Ryuboku, Iwagumi

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
kwadratos
Posty: 1101
Rejestracja: 11 paź 2009, 19:32
Imię: Michał
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 54 na nowo
Płeć:
Wiek: 33

[072] Wyspa :)

Post autor: kwadratos »

Witam,
Chciałbym wam przedstawić moje akwarium 72 litrowe o wymiarach zewnętrzych 60x30x40h, baniaczek powstał kilka lat temu i od tamtego czasu przechodził sukcesywnie zmiany aranżacji jak i obsady. Aktualnie po akwarium biega kilkadziesiąt a nawet i może nieco ponad sto krewetek Red Cherry, Babaulti, oraz kilka Amano. Dopełnieniem tej obsady jest 5 razborek klinowych które całkowicie obojętnie podchodzą do krewetek przez co jestem z nich zadowolony. Roślinki jakie znajdują sie w tym akwarium to nurzańce oraz wszelkiej maści microsoria oraz anubiasy. Po akwarium łazi także mnóstwo ślimaków zatoczków świderków oraz rozdętek.
Trochę techniki:
Filtracja -> Aquaclear30 + Aquael Fan 2(włożony na czas 2 miesięcznej nieobecności, jednak jeszcze nie znalazłem czasu żeby go wyciągnąć)
Ogrzewanie -> BRAK
Światło -> świetlówka 24W t5 865 na stateczniku ze świetlówki kompaktowej 20W około 10-11h dziennie
Nawożenie -> BRAK
Podłoże to wszelkiej maści żwirki akwariowe wymieszane ze sobą, przy przedniej szybie zauważyłem brak cyrkulacji wody i podłoże przez to strasznie się zamuliło


Ogólnie odliczam dni do końca żywotności tego baniaczka dlatego wygląda na zaniedbane :)

Obrazek

Zarchiwizowano zdjęcie/a na serwerze forum - zulix
Ostatnio zmieniony 10 lis 2015, 19:28 przez kwadratos, łącznie zmieniany 1 raz.
Markiz

Post autor: Markiz »

A już niedługo do filtracji dojdzie jeszcze jeden filtr :D
Ładnie ci te porządki wyszły :P
Awatar użytkownika
Mirro
Posty: 5715
Rejestracja: 02 paź 2009, 9:30
Imię: Mirosław
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 250L
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: Mirro »

Trochę bałagan, ale "kupa" fajna :mrgreen:
Ciemne podłoże, myślę, że poprawiło by estetykę.
Markiz

Post autor: Markiz »

A tam Mirek marudzisz-ty w tym baniaku bałaganu nie widziałeś(w sumie ja po 1szym porządku) :D
Awatar użytkownika
justfilied233
Posty: 4989
Rejestracja: 19 paź 2009, 14:39
Imię: Dominik
Lokalizacja: Sędziszów Młp.
Akwarium: 160l,126l,45l
Płeć:
Wiek: 31

Post autor: justfilied233 »

całkiem sympatycznie ale jakiś glon na anubiasku niskim wystąpił podobny jak u mnie.

zawsze mnie ciekawiło jak wy robicie takie kopki?? a może macie jakąs dokładną fotorelacje z sadzenia roślin i ułożenia korzeni.
Tylko żywe zioło :D
kwadratos
Posty: 1101
Rejestracja: 11 paź 2009, 19:32
Imię: Michał
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 54 na nowo
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: kwadratos »

przez całe lato jak mnie nie było w Polsce rolet nikt nie zasłaniał - ilość światła jaka wpadała do pokoju spowodowała powstanie właśnie tych glonów teraz trzeba by wyciągnąć wszystkie i kwaskiem potraktować to by zeszły jednak mi to nie przeszkadza anubiaskom raczej tez nie :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Akwaria Roślinne”