Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

450 od fitoro

Akwaria w stylu: Holenderskim, Nature, Ryuboku, Iwagumi

Moderator: Administracja

Awatar użytkownika
mirekkon
Posty: 1270
Rejestracja: 26 wrz 2011, 10:09
Imię: Mirek
Lokalizacja: Przemyśl
Akwarium: www.mirekkon.pl
Płeć:
Wiek: 50
Kontakt:

Post autor: mirekkon »

nie będą :)
Wykonam każdy sterownik na zamówienie, akwarystyka, terrarystyka, hydroponika, wiwarium, orchidarium, pieczarkarnia i wiele innych według Waszego pomysłu. Wal śmiało na maila mirekkon@wp.pl
Awatar użytkownika
Greek
Posty: 1071
Rejestracja: 24 kwie 2015, 15:35
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Kraków
Akwarium: 450-112-56-25-13
Płeć:
Wiek: 29

Post autor: Greek »

mirekkon pisze:nie będą :)
Uśmiech tu kompletnie nie jest adekwatny, zwłaszcza że piszesz:
mirekkon pisze:a próbuj nawet 6.70-6.80 tylko na ryby popatrz przez 2-3 dni czy nie pływają pod powierzchnią
... to znaczy, że jeżeli będziesz przebywał w takim powietrzu, które będzie powodować u Ciebie trudności z oddychaniem i zmienisz to powietrze nieznacznie, tak aby to oddychanie wróciło do normalności to będzie ok? Jak tak lubisz to proszę, ale zdawaj sobie sprawę, że namawiasz do stężeń piętnastokrotnie (a nawet więcej - zależy czy mówimy o pomieszczeniach czy o średniej zawartości w ziemskiej atmosferze) większych niż naturalnie. To tak jakbyś oddychał powietrzem o zawartości prawie 6000ppm CO2.
Patrzenie na oddech to tworzenie świata zero-jedynkowego. Trzeba zdać sobie sprawę, że między dobrymi warunkami, a widoczną przyduchą coś jeszcze jest.
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę." ~ Antoine de Rivarol

Gatunki ryb do kiepskiej kranówy
Awatar użytkownika
fitoro
Posty: 340
Rejestracja: 07 mar 2010, 20:14
Imię: Marek
Lokalizacja: Sanok
Akwarium: 450 towarzyskie
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: fitoro »

Dziś wszystko będę ogarniał. Wczoraj czasu brak. Postaram się żeby było stopniowo i żeby wszyscy byli zadowoleni.
Panowie koledzy zapomniałem podziękować za te i przyszłe rady. :D
Everybody Lies !
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 59

Post autor: zulix »

Ci co pracowali "na styk" tj. z dużymi stężeniami CO2, nawet powyżej 30 mg/l przekonali się zwykle, że w pewnym momencie zagazowali obsadę. Wystarczy aby woda do podmiany miała mniejsze kH. Komputer nie mierzy kH tylko dostosowuje pH. No i zmiana kH w granicach 1-2 może spowodować istny armageddon. Czasem i podłoże zwiększa kH. Wtedy "gazowanie" zwiększa się płynnie i nawet nie widzimy kiedy zaczynają się problemy.
Ja obecnie mam podobnie jak kolega i pH-metr ustawiony na 6,9-7,1 (ale oczywiście moje akwarium nie jest jakieś wzorcowe).
Jestem na etapie "wypalony". Niestety nie rozwijam kalkulatora, nie udzielam porad, nie angażuję się (poza wyjątkami).
Awatar użytkownika
mirekkon
Posty: 1270
Rejestracja: 26 wrz 2011, 10:09
Imię: Mirek
Lokalizacja: Przemyśl
Akwarium: www.mirekkon.pl
Płeć:
Wiek: 50
Kontakt:

Post autor: mirekkon »

fitoro: nic nie kombinuj z kwasami bo to niekiedy może być wielki błąd, sprawdź to KH kilka razy w miesiącu żeby się upewnić jakie w końcu jest i czy stałe - ZAWSZE dążymy do tego żeby było takie samo na przestrzeni całego roku i nie zmieniało się bardzo dobry zakres KH to 4-7, ale dla mniej niż 10 nie trzeba nic kombinować i wszystko pięknie rośnie

z resztą przy podmianie wody obowiązkowo po wszystkich czynnościach dla kontroli sprawdzamy KH, potem jak już nabierzesz pewności że jest stałe to raz na miesiąc kontrola

ustaw póki co 6.80-6.90 i obserwuj obsadę

potem jak pisałem próbuj 6.70-6.80 lub 6.75-6.85 nic nie pogazujesz jeśli masz krewetki to one są niezłym wskaźnikiem dużej ilości CO2 w wodzie i jako pierwsze pływają bezwładnie i przy powierzchni wody

ja dla KH 7/8 stopni niemieckich ustawiałem 6.80-6.90, skoro piszesz że masz mniej niż 7 to ja ustawiłbym od razu 6.70-6.80

pamiętaj o schodzeniu z PH stopniowo, jeśli masz np 7.5 to na początek ustaw 7.20-7.30 jak się obniży to ustaw 7.00-7.20 itd aż dojdziesz do swojego zakresu

pozdrawiam
mirek

p.s.
Greek: nie mam ochoty na teorie filozoficzne, więc jak mówią w jednym z kabaretów - "luzuj majty" :)
Wykonam każdy sterownik na zamówienie, akwarystyka, terrarystyka, hydroponika, wiwarium, orchidarium, pieczarkarnia i wiele innych według Waszego pomysłu. Wal śmiało na maila mirekkon@wp.pl
Awatar użytkownika
Greek
Posty: 1071
Rejestracja: 24 kwie 2015, 15:35
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Kraków
Akwarium: 450-112-56-25-13
Płeć:
Wiek: 29

Post autor: Greek »

mirekkon pisze:Greek: nie mam ochoty na teorie filozoficzne, więc jak mówią w jednym z kabaretów - "luzuj majty" :)
Łatwo powiedzieć swoje i postawić kropkę, insynuując komuś że spina, prawda? ;) Ale może coś na temat? Ja chętnie bym zobaczył Twój stan po długotrwałym życiu w szczelnie zamkniętej klasie szkolnej pełnej uczniów (typowa sytuacja zaduchu przez co2).
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę." ~ Antoine de Rivarol

Gatunki ryb do kiepskiej kranówy
Awatar użytkownika
fitoro
Posty: 340
Rejestracja: 07 mar 2010, 20:14
Imię: Marek
Lokalizacja: Sanok
Akwarium: 450 towarzyskie
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: fitoro »

no drodzy państwo wszystko podpięte i na razie działa ! teraz tylko stopniowo zaniżać ph do żądanej wartości i będzie ok myślę

Mam dolną wartość ustawioną 7,69 a spada do 7,64 i potem do 7,71 musi długo pompować tlen. dyfuzor to spiek ceramiczny wsadzony w malutki filterek wewnętrzny
Ostatnio zmieniony 15 sty 2016, 14:27 przez fitoro, łącznie zmieniany 1 raz.
Everybody Lies !
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 59

Post autor: zulix »

Administracyjnie
mirekkon pisze:jak mówią w jednym z kabaretów - "luzuj majty"
Sorki... Na forum nie jest dozwolona wyłącznie "jedynie słuszna linia". Dyskusja jest dyskusją a każdy myślący zdecyduje się które argumenty przyjąć jako swoje.
Prosimy o dyskusje merytoryczne a nie emocjonalne a tym bardzie w odniesieniu do spraw osobistych. Reasumując proszę więc o wstrzymanie się od tego typu dygresji.
Jestem na etapie "wypalony". Niestety nie rozwijam kalkulatora, nie udzielam porad, nie angażuję się (poza wyjątkami).
debrzyna
Posty: 2931
Rejestracja: 11 mar 2011, 18:18
Imię: Janusz
Lokalizacja: Puszcza Sandomierska
Akwarium: 350, 250
Płeć:
Wiek: 73
Kontakt:

Post autor: debrzyna »

fitoro pisze:7,69 a spada do 7,64 i potem do 7,71
To nie jest pomyłka ?
Awatar użytkownika
mirekkon
Posty: 1270
Rejestracja: 26 wrz 2011, 10:09
Imię: Mirek
Lokalizacja: Przemyśl
Akwarium: www.mirekkon.pl
Płeć:
Wiek: 50
Kontakt:

Post autor: mirekkon »

sorry zulix ...

Za wąski zakres powinno być minimum 0.05dph pomiędzy min a max - pisałem o tym na pw

kolega ustawił 7.69 - 7.71 co daje 0.02dph i sterownik działa niepoprawnie bo musi mieć minimum 0.05
Wykonam każdy sterownik na zamówienie, akwarystyka, terrarystyka, hydroponika, wiwarium, orchidarium, pieczarkarnia i wiele innych według Waszego pomysłu. Wal śmiało na maila mirekkon@wp.pl
Awatar użytkownika
fitoro
Posty: 340
Rejestracja: 07 mar 2010, 20:14
Imię: Marek
Lokalizacja: Sanok
Akwarium: 450 towarzyskie
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: fitoro »

teraz różnica jest 0,05 i jest ok. pytanie jeszcze mam - jak macie zamontowaną sondę? tzn w jakiej odległości od co2 i o2. ja dałem sobie na środku a po lewej mam napowietrzacz i spiek ceramiczny zaś po prawej 2 wyloty filtra
Everybody Lies !
debrzyna
Posty: 2931
Rejestracja: 11 mar 2011, 18:18
Imię: Janusz
Lokalizacja: Puszcza Sandomierska
Akwarium: 350, 250
Płeć:
Wiek: 73
Kontakt:

Post autor: debrzyna »

Czy ten napowietrzasz jest koło spieku i podaje powietrze czy tylko tam jest w razie W
Awatar użytkownika
mirekkon
Posty: 1270
Rejestracja: 26 wrz 2011, 10:09
Imię: Mirek
Lokalizacja: Przemyśl
Akwarium: www.mirekkon.pl
Płeć:
Wiek: 50
Kontakt:

Post autor: mirekkon »

ja dałem po przeciwległej do spieku stronie akwarium

http://mirekkon.pl/IMGCO2/mocowanie.jpg
Wykonam każdy sterownik na zamówienie, akwarystyka, terrarystyka, hydroponika, wiwarium, orchidarium, pieczarkarnia i wiele innych według Waszego pomysłu. Wal śmiało na maila mirekkon@wp.pl
Awatar użytkownika
JaRRoT
Mecenas
Posty: 192
Rejestracja: 23 paź 2010, 18:56
Imię: Mirek
Lokalizacja: DębiCa
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: JaRRoT »

O widze że zaopatrzyłeś się w elektronikę do CO2 i słusznie dobry sprzęt i większa oszczędność na gazie i parametry stabilne ;). Co do snody ja umieściłem w sumpie a dyfuzor(najzwyklejszy spiek) jest w akwarium oraz napowietrzanie.
marho760816
Posty: 55
Rejestracja: 01 sty 2015, 19:28
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Białystok
Akwarium: 360
Płeć:

Post autor: marho760816 »

Też ostatnio zaopatrzyłem się w ten sterownik. Przy Kh 3 mam ustawione na ph około 6.0. Obsada w postaci krewetek RC, Neony i Bystrzyki Amandy mają się świetnie. Jedynie na co trzeba uważać to wpuszczając "nowe" ryby trzeba zadbać o odpowiednio długą aklimatyzację. Zawartość CO2 na wyświetlaczu... 100!. Indykator CO2 na płynie Aqua Rebel 30ppm - zielony. Moim i nie tylko moim zdaniem to poziom CO2 przedstawiany na wyświetlaczu nie jest prawdziwy. Jednego jestem pewien-uważać muszę przy wpuszczaniu świeżo zakupionych ryb, a sterownik kupiłem po to by nie doprowadzać do przekroczenia wartości PH-5.8 bo to się zdarza kiedy gaz się kończy i nagle wzrasta poziom gazu i spada PH. Dwa razy już się przekonałem że te "strzały" uszczuplają obsadę.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Akwaria Roślinne”