Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

450 od fitoro

Akwaria w stylu: Holenderskim, Nature, Ryuboku, Iwagumi

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
fitoro
Posty: 340
Rejestracja: 07 mar 2010, 20:14
Imię: Marek
Lokalizacja: Sanok
Akwarium: 450 towarzyskie
Płeć:
Wiek: 40

450 od fitoro

Post autor: fitoro »

cześć wszystkim.

Zbiornik 150x50x60 przykryty pleksą
Oświetlenie - belka aluminiowa odyssea 4x80 W
Filtracja - biologia to unimax 700 + eheim ecco pro 300, mechanik - aquael circulator 2000 z gąbka 20 ppi
Ogrzewanie - sera 200 W.

ufff nazbierało się tego wszystkiego, a człowiek nawet nie ma kiedy żeby usiąść i przelać to wszystko na ekran kompa.
należałoby zacząć od początku, czyli od 130-tki reaktywowanej po około 10 letniej przerwy w akwarystyce. wiadomo za dzieciaka człowiek miał wszystko w jednym zbiorniku, popełniał wiele błędów ale cóż takie są prawa nauki na własnych błędach. Po długiej przerwie wymuszonej przez różne okoliczności wydarłem z piwnicy i postawiłem u synka w pokoju ten oto zbiorniczek
Obrazek

który był już opisywany tutaj na naszym forum

wiadomo bez szału ;) . Stał tak około roku ale, że w głowie od zawsze majaczył duży zbiornik to ta 130-tka była tylko przejściowym epizodem a cel główny to było max na moje możliwości lokalowe czyli 450 litrów.
Prosiłem o pomoc w znalezieniu odpowiedniego wykonawcy i polecono mi Akwares. Jestem bardzo zadowolony z ceny za zbiornik jak i za jakość wykonania.
transport zbiornika był hardcorowy bo dosłownie na styk w kombi
Obrazek

Obrazek

ale jakoś się udało bez niespodzianek. wnoszenie masakra bo ciężar duży a ja jeszcze z mega grypą jakaś słaby jak no ekhmm wiecie co, ledwo dałem rady na 2 piętro wtachać.
i stoi w domku :D
Obrazek
na takiej szafce stanęło od partacza stolarza bo trzbea było jeszcze deczko ją udoskonalić z pomocą kolegów z forum za co im dziękuję (darek, Arreczeq, cyklista)

Obrazek

następnie decyzja o tym że jednak to będzie akwarium ogólnotowarzyskie w stronę roślinniaka czyli robię na ziemi ogrodowej pierwszy raz w życiu

Obrazek

Obrazek

decyzja o oświetleniu po wielu godzinach czytania i braku czasu na robienie diy pokrywy wybrałem belkę oddysea quad 4x80 W

Obrazek

Obrazek

przygotowanie filtra

Obrazek

i miejsca pracy


Obrazek


serdecznie dziękuje z tego miejsca koledze ZULIX I ARRECZEQ za pomoc w postaci wysłanych nieprzebranych ilości roślin potrzebnych do wystartowania baniaczka


Obrazek


Obrazek

w ogóle roślin jest tyle w akwarium jak by miało co najmniej rok

i efekt końcowy
Obrazek

Obrazek

Obrazek

trochę dużo tego ale się nazbierało i martwi mnie tylko jedno, jak szafka była prawie idealnie wypoziomowana tak po zlaniu zrobił się 1 cm różnicy pomiędzy prawą strona a lewą i co z tym fantem zrobić dodam tylko, że nie ma opcji wypuszczenia wody

raz jeszcze dziękuje za rady i wszelką pomoc mentalną, proszę o komentowanie pozytywne jak i negatywne a moderatora proszę o usunięcie poprzednich moich wątków bo teraz tu będzie wszystko na bieżąco aktualizowane

pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 01 lis 2014, 16:20 przez fitoro, łącznie zmieniany 2 razy.
Everybody Lies !
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 59

Post autor: zulix »

No wreszcie. Miło mi, że doszedł kolejny nielatający Holender. Na razie styl masz podobny do nas. Pewnie jak akwarium okrzepnie to się zacznie :) - układanie roślin, wywalanie tego co się nie podoba itd. Mam nadzieję, że styl holenderski Cię wciągnie bo na forum nie mamy aż tak dużo tego typu baniaczków.
fitoro pisze:roślin jest tyle w akwarium jak by miało co najmniej rok
Start akwa z taką ilością zieleni jest zwykle bezproblemowy, czego ci życzę. Dobrze zrobiłeś, że nie myślałeś: "kupię kilka i się rozrośnie" :)
fitoro pisze:robił się 1 cm różnicy...co z tym fantem zrobić
Nic. Ewentualnie podklej taśmą izolacyjną u góry lub daj listewkę aby zamaskować. U mnie też tak jest.
fitoro pisze: moderatora proszę o usunięcie poprzednich moich wątków
Nie usuwamy poprzednich wątków - to też kawałek historii forum.
Jestem na etapie "wypalony". Niestety nie rozwijam kalkulatora, nie udzielam porad, nie angażuję się (poza wyjątkami).
Awatar użytkownika
fitoro
Posty: 340
Rejestracja: 07 mar 2010, 20:14
Imię: Marek
Lokalizacja: Sanok
Akwarium: 450 towarzyskie
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: fitoro »

Hehehe :D jest pierwszy komentujący- fajnie, a dopiero teraz na forum pełna publikacja bo pracy było tyle, że masakra a samemu to ogarnąć, I szcześliwie zalać to jest mega czasochłonne. Jeszcze mam stare akwarium do likwidacji, i dopięcie reszty na ostatni guzik i ruszamy z tym koksem.
Pozdrawiam ;)
Everybody Lies !
Awatar użytkownika
kosteczka
Posty: 1957
Rejestracja: 09 sty 2013, 22:23
Imię: Kasia
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 200l
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: kosteczka »

Jest dobrze, bardzo fajne szkiełko, co wyjdzie zobaczymy :) Powodzenia ;)
Pozdrawiam - Kaśka
Awatar użytkownika
Mania
Posty: 174
Rejestracja: 10 kwie 2014, 17:42
Imię: Mania&Kacpe
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Post autor: Mania »

Powodzenia Ci życzę i aby bez niespodzianek :)
Bardzo ładne te korzonki Ci tak wpasowały się.
Shrimps
cob_ra
Posty: 287
Rejestracja: 01 lut 2014, 9:45
Imię: Marek
Lokalizacja: Skierniewice
Akwarium: Roślinniak 450l
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: cob_ra »

Bardzo ładny układ. Podoba mi się.
Każdy start baniaka powinien tak wyglądać, z taką ilością roślin.
dexa
Posty: 204
Rejestracja: 19 lut 2012, 20:06
Imię: Jacek
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 375 l 150x50x50
Płeć:
Wiek: 51
Kontakt:

Post autor: dexa »

w poprzednim akwarium też miałem problem z wypoziomowaniem, dlatego teraz akwarium postawiłem na filcach bez żadnych nóżek.
Może nieco gorzej wygląda i pod szafką nie posprzątam ale przynajmniej póki co jest prosto.

Zbiorniczek przepiękny
Awatar użytkownika
fitoro
Posty: 340
Rejestracja: 07 mar 2010, 20:14
Imię: Marek
Lokalizacja: Sanok
Akwarium: 450 towarzyskie
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: fitoro »

Dziękuje, dziękuje za słowa pochwały :lol: ale żeby żadnej twórczej krytyki- hmm aż głupio hehe. ;)
W akwarium już pierwsi mieszkańcy a mianowicie niezniszczalne świderki wyłowione ze starego akwarium w ilości około 20 sztuk ale żeby im zadobrze nie było w takim raju to mają bat nad sobą zwany potocznie ślimakiem Helenką. A co niech sobie radzą, a i walczę jeszcze z zasysaniem lewego powietrza w unimaxie 700 bo ciągnie przez kolanko przelewowe i muszę to uszczelnić a jak nie to już pan z serwisu powiedział, ze jak trzeba to wyślą nowe bez problemu.
Everybody Lies !
Awatar użytkownika
ziemian
Posty: 1545
Rejestracja: 30 paź 2011, 15:08
Imię: Marcin
Lokalizacja: Krosno
Akwarium: BW 200l, BW 100l
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: ziemian »

Podoba mi się i to bardzo. Uwielbiam takie akwaria, a najbardziej lubię w nich to, że są postawione na piasku ;) :D Bardzo naturalnie to wygląda. Jaką obsadę planujesz ???

Akwa już dojrzało czy dojrzewa ???
Awatar użytkownika
fitoro
Posty: 340
Rejestracja: 07 mar 2010, 20:14
Imię: Marek
Lokalizacja: Sanok
Akwarium: 450 towarzyskie
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: fitoro »

Dzięki kolego Ziemian za dobre słowo. Ale muszę Cię zaskoczyć bo akwarium tak naprawdę jest na ziemi ogrodowej z gruba warstwą żwiru rzecznego a ten piasek to jest odgrodzony łupkami wzdłuż tak aby sie nie pomieszał ze żwirkiem . Piasek przyszłościowo pod kiryski i jakieś pielegniczki, a i osobiście lubię piaseczek w akwarium i musiałem coś wymyślić aby było przyjemne z pożytecznym . Na zdj. Masz jak to wyglada. Akwarium zalane dopiero 2 dzień tak więc jeszcze czas na obsadę ale juz powoli sie zastanawiam.
Everybody Lies !
Awatar użytkownika
Cris
Posty: 739
Rejestracja: 31 lip 2010, 12:28
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Mirocin
Akwarium: 720 +25+10
Płeć:
Wiek: 42

Post autor: Cris »

Ciekawie obsadziłeś roślinami swoje akwarium. Ja nie widzę tu żadnego nieładu.Ładnie.
Cieszę się że ktoś kolejny stawia bańkę na ziemi. Pamiętaj troszkę cierpliwości na początku i efekt murowany. Będę tu zaglądał często.
Pozdrawiam Krzysiek
---------------------------------
http://podforak.rzeszow.pl/viewtopic.php?t=7999- tak było kidyś
http://podforak.rzeszow.pl/viewtopic.php?t=19883- a tak jest obecnie
kondzio20005
Posty: 1431
Rejestracja: 20 mar 2013, 17:21
Imię: Konrad
Lokalizacja: Ropczyce
Akwarium: 54L, 31,5L
Płeć:
Wiek: 23

Post autor: kondzio20005 »

fitoro, super :!: :!: :!:
Wygląda jakby miało z kilka miesięcy :brawo:
Tylko te patyki psują aranżacje-jest taki nie ład.
Awatar użytkownika
Cris
Posty: 739
Rejestracja: 31 lip 2010, 12:28
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Mirocin
Akwarium: 720 +25+10
Płeć:
Wiek: 42

Post autor: Cris »

wcale nie psują kondzio20005, są fajne i oryginalne
Pozdrawiam Krzysiek
---------------------------------
http://podforak.rzeszow.pl/viewtopic.php?t=7999- tak było kidyś
http://podforak.rzeszow.pl/viewtopic.php?t=19883- a tak jest obecnie
kondzio20005
Posty: 1431
Rejestracja: 20 mar 2013, 17:21
Imię: Konrad
Lokalizacja: Ropczyce
Akwarium: 54L, 31,5L
Płeć:
Wiek: 23

Post autor: kondzio20005 »

Cris, ja napisałem to co według mnie nie pasuje w akwarium,a co zrobi posiadacz tego zbiornika to jego sprawa.
Po prostu te patyki mi się nie podobają-chyba wolno mi mieć własne zdanie...
Awatar użytkownika
Cris
Posty: 739
Rejestracja: 31 lip 2010, 12:28
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Mirocin
Akwarium: 720 +25+10
Płeć:
Wiek: 42

Post autor: Cris »

Ja nie neguję tego co piszesz tylko według mnie one tam pasują i ciekawie to wygląda.
Pozdrawiam Krzysiek
---------------------------------
http://podforak.rzeszow.pl/viewtopic.php?t=7999- tak było kidyś
http://podforak.rzeszow.pl/viewtopic.php?t=19883- a tak jest obecnie
ODPOWIEDZ

Wróć do „Akwaria Roślinne”