Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

450 od fitoro

Akwaria w stylu: Holenderskim, Nature, Ryuboku, Iwagumi

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
fitoro
Posty: 340
Rejestracja: 07 mar 2010, 20:14
Imię: Marek
Lokalizacja: Sanok
Akwarium: 450 towarzyskie
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: fitoro »

co polecacie do wypompowywania wody z akwarium poprzez węża ogrodowego do wanny a później wpompowania do akwarium odstanej wody z beczki. pompa jakaś czy głowica ?
Everybody Lies !
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 59

Post autor: zulix »

Z akwarium daję wodę wężem grawitacyjnie.

W drugą stronę wygodniej byłoby pompą membranową (Ruską). Koszt na allegro 60 zł, w sklepie 100-120. Co innego jak już masz jakąś głowicę ale wtedy decydująca może się okazać wysokość podnoszenia.
deltoro
Mecenas
Posty: 114
Rejestracja: 24 lip 2015, 20:38
Imię: Tomek
Lokalizacja: Słupsk
Akwarium: 30L na przetrwanie
Płeć:
Wiek: 48

Post autor: deltoro »

zulix pisze:Z akwarium daję wodę wężem grawitacyjnie.

....
Beczka do góry i też grawitacja pomoże ;)
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 59

Post autor: zulix »

deltoro pisze:Beczka do góry i też grawitacja pomoże
Znajoma mi osoba podprowadziła wężyki RO na strych i tam zbierała. Przez to podmianka wody w obie strony była bezprądowa :)
Awatar użytkownika
fitoro
Posty: 340
Rejestracja: 07 mar 2010, 20:14
Imię: Marek
Lokalizacja: Sanok
Akwarium: 450 towarzyskie
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: fitoro »

Będe musiał jakąś pompę kupic i tym sobie ogarniać chociaż z beczki do akwarium
Everybody Lies !
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 59

Post autor: zulix »

Awatar użytkownika
fitoro
Posty: 340
Rejestracja: 07 mar 2010, 20:14
Imię: Marek
Lokalizacja: Sanok
Akwarium: 450 towarzyskie
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: fitoro »

muszę sie Wam do czegoś przyznać- coraz częściej chodzi mi po głowie restart i spróbowanie czegoś innego/nowego. Nie ukrywam, że powodem tych zdradzieckich myśli jest brak większych sukcesów w roślinniaku, brak czasu na ,,cackanie,, (nawozy,przycinki,glony itp) no i już lekkie znudzenie poprzez w/w powody. Sam nie wiem co robić. myślę o tanganice, może malawi. narazie w głowie mętlik bo wiąże się to z całkowitą zmianą aranżacji jak i fauny. :podwójnie widzę:
Everybody Lies !
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 59

Post autor: zulix »

Może akwarium kamienno-korzenne z zielonym jednak akcentami w postaci pojedynczych kęp roślin typu Krynia, Żabienica itp. Akwarium nieco podtorfione z kiepskim światłem aby wyeliminować 90% problemów z glonami czy szybkim wzrostem. Ja właśnie myślę o czymś takim ale nie jest to dokładnie styl typu "czarne wody" tylko wyrób ...biotopopodobny.
Obsady nie musiałbym jakoś strasznie zmieniać a pewnie i bez zielonego akwarium szybko by mi się znudziło.
Awatar użytkownika
wisłok
Posty: 2259
Rejestracja: 15 gru 2012, 16:20
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Bratkowice( Chiny ludowe)
Akwarium: 232l Chińskie Rio
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: wisłok »

Idz w tanganikę zieleni zawsze trochę możesz sobie zostawić bo ryby się jej raczej nie trzymają i mimo pozornej szaroburości ryb gwarantuje że przy niej nie będziesz się nudził. Tymbardziej że szkiełko pozwala już nieco zaszaleć z obsadą. ;)
Jak to ocenić... czy to wogóle możliwe? Jeśli mam wybierać między złem a złem wole nie wybierać wcale.
Awatar użytkownika
fitoro
Posty: 340
Rejestracja: 07 mar 2010, 20:14
Imię: Marek
Lokalizacja: Sanok
Akwarium: 450 towarzyskie
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: fitoro »

jest to też fajna myśl i pomysł. coś muszę na spokojnie pomyśleć żeby było dobrze. bardzo podoba mi sie tanganika z muszlowcami na dnie i może jakieś naskalniki czy coś innego w toń. czytam dopiero o tym biotopie.
Everybody Lies !
Awatar użytkownika
wisłok
Posty: 2259
Rejestracja: 15 gru 2012, 16:20
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Bratkowice( Chiny ludowe)
Akwarium: 232l Chińskie Rio
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: wisłok »

W toń naskalniki to nie bardzo poszperaj sobie o paracyprochromis nigripinis blue neon lub cyprochomis leptostoma/zonatus.

[ Dodano: 2016-06-23, 13:14 ]
Przy małych spokojnych muszlowcach możesz też pokombinować z Lamprichthys tanganicanus lub aplocheilichthys pumilus
Jak to ocenić... czy to wogóle możliwe? Jeśli mam wybierać między złem a złem wole nie wybierać wcale.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Akwaria Roślinne”