Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

[160L] breath of nature

Akwaria w stylu: Holenderskim, Nature, Ryuboku, Iwagumi

Moderator: Administracja

Awatar użytkownika
Fatty
Posty: 825
Rejestracja: 08 sty 2012, 14:07
Imię: Lidiu
Lokalizacja: Kolbusia
Akwarium: cztyrdziści pinć!
Płeć:

Post autor: Fatty »

Pitu, pitu będzie wiosna, będzie trawa lepiej rosła :mrgreen: - tym optymistycznym akcentem życzę ariks dalszego powodzenia, piękny lasek w tym szkle :) i się ulatniam z tego wątku :)
Łączę w sobie 2 najlepsze cechy.
Gust nastolatki i budżet osoby dorosłej.
Awatar użytkownika
wisłok
Posty: 2259
Rejestracja: 15 gru 2012, 16:20
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Bratkowice( Chiny ludowe)
Akwarium: 232l Chińskie Rio
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: wisłok »

Nie zaprzeczam że akwarium jest cudne.
Ale utarło się według mnie niezbyt trafne nazewnictwo więc czemu nie spróbować tego ruszyć. Kamyczek po kamyczku i tworzy się lawina, a nuż coś się ruszy. ;)

Literówka. Dżooena
Ostatnio zmieniony 24 lut 2015, 11:40 przez wisłok, łącznie zmieniany 2 razy.
Jak to ocenić... czy to wogóle możliwe? Jeśli mam wybierać między złem a złem wole nie wybierać wcale.
Awatar użytkownika
ariks
Posty: 341
Rejestracja: 10 lis 2009, 14:19
Imię: Arek
Lokalizacja: Ropczyce
Płeć:
Wiek: 47

Post autor: ariks »

wisłok pisze:A więc powiedz mi gdzie w przyrodzie znajdę podwodne widoczki przypominające las, to co prezentuje iwagumi itd. Raczej odległe jest to od tego co można oglądać pod wodą w dowolnie wybranym biotopie, może nie jest to tak rażące ale jednak w przyrodzie takich rzeczy nie ma.
Jeśli dasz mi taki przykład powiem pat, i zmienię zdanie o jego twórczości. Jeśli nie dalej będę obstawiła przy tym że są to po prostu akwaria o charakterze artystycznym, lub inaczej w stylu japońskich ogrodów.
Jak gdzie ? Takie jezioro z podwodnymi drzewami jest w Austrii Grüner See ;)

Obrazek

Obrazek

Co do akwariów typu krajobrazowych to Amano takich nie robi tutaj nie masz racji on jedynie czerpie inspiracje, ale nie przenosi ich żywcem pod wodę. Owszem są takie zbiorniki typowo krajobrazowe co wg. mnie nie ma związku z akwarystyką naturalną, ale sam Amano tego nie robi - wystarczy zobaczyć jego zbiorniki on, nie tworzy wodospadów, potoczków, lasów omija to co jest np. na IAPLC.

Jednak takie zbiorniki dały fantastyczny efekt, który cieszy się ogromną popularnością na świecie a ludzie mogę spełniać swoje inspiracje i o to w tym chodzi.
Awatar użytkownika
ziemian
Posty: 1545
Rejestracja: 30 paź 2011, 15:08
Imię: Marcin
Lokalizacja: Krosno
Akwarium: BW 200l, BW 100l
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: ziemian »

ariks, słaby przykład podałeś kolego, pokazałeś foty gdzie owszem jest ''podwodny las'' , ale występuje to przy wielkiej powodzi w Amazonii, na stałe nie występuje takie zjawisko ;)
Awatar użytkownika
ariks
Posty: 341
Rejestracja: 10 lis 2009, 14:19
Imię: Arek
Lokalizacja: Ropczyce
Płeć:
Wiek: 47

Post autor: ariks »

Dla sceptyków zawsze wszystko będzie słabe - o jakiej Ty Amazonii mówisz ja piszę o Austrii gdzie jezioro co roku zalewa drzewa i tworzy właśnie taki efekt. Skoro jest taki efekt nawet, krótko nie można mówić, że czegoś takiego nie ma ;)
Awatar użytkownika
ziemian
Posty: 1545
Rejestracja: 30 paź 2011, 15:08
Imię: Marcin
Lokalizacja: Krosno
Akwarium: BW 200l, BW 100l
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: ziemian »

Może być to i Bangladesz chodzi mi o to, że nie są to stałe zjawiska w naturze trwające ciągle tylko cyklicznie, a to że czegoś takiego nie ma ja nie powiedziałem... ;)
trelemorele
Posty: 55
Rejestracja: 05 paź 2012, 16:32
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Kolbuszowa
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: trelemorele »

Akwarium petarda! Ja się jaram takimi klimatami :) Nasze kamienie też świetne. Gratulacje
PanG
Mecenas
Posty: 88
Rejestracja: 30 cze 2011, 16:54
Imię: Przemek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Post autor: PanG »

Dopieszczone w każdym calu super ! ;)
Awatar użytkownika
duch amazonski
Posty: 1932
Rejestracja: 03 wrz 2014, 19:44
Imię: Darek
Lokalizacja: LUBLIN
Płeć:
Wiek: 49

Post autor: duch amazonski »

trelemorele pisze:Akwarium petarda! Ja się jaram takimi klimatami :) Nasze kamienie też świetne. Gratulacje
Tez jestem za. :)

PS
Co do dyskusji na temat natury.
-Każde oświetlenie w akwa jest mało naturalne, bo sztuczne :P
-Rybki , większość jest daleka od formy dzikiej(naturalnej).
-Linia brzegowa, szkło... hm... sama natura.
-Różnego rodzaju substraty lub nawet bazalt, to oczywiście wszystko naturalne.
-Roślinność, ze wszystkich stron świata w jednym zbiorniku.

Wychodzi na to, że każde akwa nie jest naturalne i takie być nie może. :P
Ostatnio zmieniony 25 lut 2015, 16:01 przez duch amazonski, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ariks
Posty: 341
Rejestracja: 10 lis 2009, 14:19
Imię: Arek
Lokalizacja: Ropczyce
Płeć:
Wiek: 47

Post autor: ariks »

Masz absolutną rację w tym co napisałeś ;) Nigdy nie oddamy 100 % naturalności akwarium wiwarium itp.. Wracając do kamieni większość pochodzi z okolic Krynicy są tak samo piękne jak kamienie w ''kosmicznych cenach'' za kg ;)

Chodzi mi jeszcze pewien pomysł jaki podpatrzyłem w pewnym wąwozie, może uda mi się w małej 30 L kostce to zrealizować ? Zobaczmy ;)
cob_ra
Posty: 287
Rejestracja: 01 lut 2014, 9:45
Imię: Marek
Lokalizacja: Skierniewice
Akwarium: Roślinniak 450l
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: cob_ra »

Baniak nie powiem robi wrażenie i gratulacje efektu. Widać, że wiedziałeś co robisz.

Jednak mnie takie widoki przyciągają na chwilę, potem już nie ma do czego wracać. Nie potrafiłbym siedzieć godzinami i podziwiać.

Wolę typowe biotopy, roślinniaki no i oczywiście holenderskie.
624l
Awatar użytkownika
ariks
Posty: 341
Rejestracja: 10 lis 2009, 14:19
Imię: Arek
Lokalizacja: Ropczyce
Płeć:
Wiek: 47

Post autor: ariks »

Dlatego każdy robi akwaria pod siebie, ja przerobiłem akwaria holenderskie i typowo roślinne i powiem szczerze, że takie mnie dość szybko nudziły, zostałem przy tym co mnie odpręża i inspiruje, owszem mam ''holendra'' ale traktuję go jako wyłącznie przechowalnię i rozmnażanie niektórych potrzebnych mi roślin. Generalnie jak widać akwaria ''nature'' cieszą się na świecie ogromną popularnością bez względu jakie mamy w stosunku nich zdanie.

Ja co roku staram się zmieniać aranżację np. rok temu miałem coś takiego co mnie nie zadowalało, aranżacja nie udana i teraz wiem dlaczego jakie błędy popełniłem choć jakimś sposobem rosły mi na korzeniach piękne grzybki i był to cudny widoczek ;)

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
przemotbg-p1
Posty: 619
Rejestracja: 09 mar 2014, 10:44
Imię: Przemek
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Płeć:
Wiek: 41

Post autor: przemotbg-p1 »

ariks, te twoje akwaria to dech zapierają oby tak dalej.
pozdrawiam
Pozdrawiam Przemek
Awatar użytkownika
duch amazonski
Posty: 1932
Rejestracja: 03 wrz 2014, 19:44
Imię: Darek
Lokalizacja: LUBLIN
Płeć:
Wiek: 49

Post autor: duch amazonski »

Daj fotki wiekszej rozdzielczosci, bo nic nie mozna zobaczyc :P
Chce zobaczyc szczegóły. :)
Prawdziwy mężczyzna płacze tylko wtedy, gdy szampon szczypie w oczka.
Awatar użytkownika
ariks
Posty: 341
Rejestracja: 10 lis 2009, 14:19
Imię: Arek
Lokalizacja: Ropczyce
Płeć:
Wiek: 47

Post autor: ariks »

duch amazonski pisze:Daj fotki wiekszej rozdzielczosci, bo nic nie mozna zobaczyc :P
Chce zobaczyc szczegóły. :)
Ale które akwarium ? Większość fotek mam w RAW i tu nie wejdą w normalny sposób.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Akwaria Roślinne”