Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

[160][Ryuboku] - Łukasz - Return to The Island

Aranżacja nieistniejąca już

Akwaria w stylu: Holenderskim, Nature, Ryuboku, Iwagumi

Moderator: Administracja

Awatar użytkownika
boggi
Posty: 4230
Rejestracja: 01 paź 2009, 21:09
Imię: Bogdan
Lokalizacja: Dębica
Płeć:
Wiek: 52

Post autor: boggi »

-donio- pisze:Akwarium już nie istnieje... z wyżej eymienionych powodów.
To nic , w sumie warto trochę się doszkolić , czytając wypowiedzi fachowców .
Może i Ty kiedyś spróbujesz takiej aranżacji wtedy wskazówki masz jak znalazł .
Informacji nigdy za wiele :)
-donio-
Posty: 2045
Rejestracja: 19 paź 2009, 18:06
Imię: ...
Lokalizacja: ..
Płeć:

Post autor: -donio- »

Ja narazie eksperymentuje z nawozami i roślinkami :P
Awatar użytkownika
cherry_ukasz
Posty: 3820
Rejestracja: 02 paź 2009, 11:31
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 70x45x40 - ReefTank
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: cherry_ukasz »

Tomasz Zawół pisze:Aranż mocny i ciekawy.
Parę szczegółów... jawa na korzeniu po prawej (???) kompletnie nie potrzebna, plaża - hmm, chyba wolałbym zastąpić ją glosią całkowicie, przynajmniej nie było by takiego zejścia, tło... białe otwiera zbiornik i tworzy przestrzeń, także chyba zaryzykowałbym i zrezygnował z czarnego, chodź czarny tworzy głębie i mrok.
Tomku,
Dziękuje za kreatywną krytykę :). Zgadza się, mech mi również nie pasował, przycinałem go ale i tak odrastał. Potem już jakoś tak zostało i się do niego przezwyczaiłem. Co do plaży to po zdjęciach finalnych przyciąłem glośke i wsadziłem na plaże. Zbiornik miał się powoli przeistaczać - miała zniknąć plaża, miało wylecieć dużo valisnerii i chciałem zamienić czymś rotalę rotundifolię. Jednak wyszło jak wyszło...jest nowy aranż.
Co do tła: było białe, jednak efekt na tym tle nie podobał mi się tak bardzo jak na czarnym.

Mam nadzieję, że to nie jest ostatnie zdjęcie finalne tego i każdego z pozostałych moich baniaczków więc mam jeszcze szanse się podszkolić.

Tomku, Twoje baniaczki są na bardzo wysokim poziomie i mam nadzieję, że kiedyś choć w niewielkim stopniu moje będą dorównywać Twoim

Pozdrawiam
Morskie klimaty 126 litrów - Cherryreef v.2.0

Obrazek
Awatar użytkownika
Mirro
Posty: 5715
Rejestracja: 02 paź 2009, 9:30
Imię: Mirosław
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 250L
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: Mirro »

Ocena przeprowadzona wg. jakiegoś tam klucza konkursowego, stąd te przemądrzałe pojęcia :P
Postanowiłem darować sobie punktację, ale skoro zbiornik zajął I miejsce, to chyba kazdy się domyśla jak musiała ona być.

Wrażenie artystyczne (Maksimum 100 punktów)
Ocena piękna aranżacji jako dzieła sztuki.
Aranżacja bardzo ładna, wyważona i przemyślana. Wyraźny podział na plany, między którymi są łagodne przejścia. Bardzo dobrze ustawienie korzeni. Aranżacja konsekwentna w układzie „centralnym”, ładnie „domknięta” z prawej strony za pomocą Blyxy i Glossostigmy, które jednocześnie ze sobą kontrastują, a mimo wszystko zachowane jest łagodne przejście. Moim zdaniem, prawa strona również powinna być w ten sposób „wykończona”. Bardzo ładny kontrast kompozycji na korzeniu z R. Indicą i Nurzańcem. Ogólne wrażenie jako „dzieła sztuki” bardzo wysokie.

Punkty techniczne (Maksimum 5 x 20 punktów = 100 punktów)

Kreatywność (Maksimum 20 punktów)
Oceniane są ogólna całość aranżacji oraz jej oryginalność.
Jak wyżej. Bez zastrzeżeń.
 
Całość kompozycji roślinnej (Maksimum 20 punktów)
Czy kompozycja aranżacji jest odpowiednio dopracowana ?
Tak. Widać konsekwencję w tworzeniu aranżacji.
Czy rośliny wodne są właściwie rozmieszczone w aranżacji ?
Bez zastrzeżeń. Każda roślina jest umieszczona na planach zgodnie z ich przeznaczeniem.
Czy w aranżacji zauważalny jest balans barw i kształtów roślin wodnych ?
Tak. Wyraźny jest balans barw i kształtów. Bardzo ładnie kontrastuje soczysta zieleń Glossostigny z nieco „zgniłą” zielenią Blyxy oraz ciemnym odcieniem mchu, oraz czerwień R. Indic’i z kompozycją na korzeniu i wplecionym Nurzańcem, który zamyka aranżację „od góry”.
 
Harmonia ryb z aranżacją (Maksimum 20 punktów)
Ocenie podlega dobór przez twórcę ryb do aranżacji.
Bez zastrzeżeń
Czy kolory, rozmiary, sposób pływania i wymagania ryb pasują do aranżacji ?
Bez zastrzeżeń.
 
Oddanie naturalnej atmosfery (Maksimum 20 punktów)

Czy aranżacja jasno wyraża postrzeganie natury przez twórcę ?
Tak. Tytuł aranżacji („Powrót na (do) wyspę(y)), wyraźnie oddaje duch w jakim aranżacja jest stworzona.
Jakie są metody i techniki wykorzystane przez twórcę w celu ukazania wrażenia naturalności aranżacji ?
Układ „centralny” z pozostawionymi wolnymi przestrzeniami po bokach, oraz wyraźny podział na plany z łagodnymi przejściami.
 
Kondycja roślin wodnych i Postęp aranżacji w czasie (Maksimum 20 punktów)
Oceniania jest kondycja roślin wodnych w aranżacji.
Bardzo dobra kondycja.
Ocenie na podstawie rodzaju użytych roślin i warunków w akwarium podlega upływ czasu w aranżacji.
Bez zastrzeżeń.
Czy aranżacja jest możliwa do utrzymania przez długi okres czasu ?
Tak.
Awatar użytkownika
leszcz25
Posty: 629
Rejestracja: 10 paź 2009, 13:53
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Szczepanów
Akwarium: 300, 27, 27
Płeć:
Wiek: 43
Kontakt:

Post autor: leszcz25 »

Jak dla mnie to zasłużone pierwsze miejsce ;)
Wspaniała kompozycja !
Bardzo szkoda, że nie przetrwała, ale to na pewno skłoniło Cię Łukaszu do kolejnej i jeszcze lepszej aranżacji, więc trzymam kciuki :thumleft:
Prawdziwy facet nie je miodu !... Prawdziwy facet żuje pszczoły! ! !
I pamiętaj....Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Dieslem.


Pozdrawiam
Andrzej L.
dori
Posty: 31
Rejestracja: 23 paź 2009, 12:10
Imię: Dorota i Marcin
Lokalizacja: Rzeszów/Wyżne

Post autor: dori »

cherry_ukasz, mam pytanie. Czy wzorowałeś tą aranżację na akwarium niejakiego Torna - Another World ? Bo ja próbowałem ale z miernym skutkiem a Tobie wyszło świetne akwa
Awatar użytkownika
cherry_ukasz
Posty: 3820
Rejestracja: 02 paź 2009, 11:31
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 70x45x40 - ReefTank
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: cherry_ukasz »

dori pisze:cherry_ukasz, mam pytanie. Czy wzorowałeś tą aranżację na akwarium niejakiego Torna - Another World ? Bo ja próbowałem ale z miernym skutkiem a Tobie wyszło świetne akwa
Niestety muszę Cię rozczarować - inspiracją do tego aranżu był mój poprzedni nie dokończony.
Poza tym Thorn poczynił swoją aranżację kiedy moja miała już 3 tygodnie (tak wygląda z dat zdjęć jego akwarium)
Cieszę się, że podoba Ci się ta aranżacja. W najbliższych tygodniach mam w planie przeobrazić : http://podforak.ayz.pl/viewtopic.php?t=610 w coś nowego, świeżego. Na razie szukam potrzebnych materiałów - pomysł w głowie już siedzi ;)

Pozdrawiam

Z tematu został wydzielony wątek kradzieży intelektualnej: http://podforak.rzeszow.pl/viewtopic.ph ... 582#211582 - zulix
Ostatnio zmieniony 11 sty 2014, 10:14 przez cherry_ukasz, łącznie zmieniany 1 raz.
Morskie klimaty 126 litrów - Cherryreef v.2.0

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Akwaria Roślinne”