Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

[63l] Inspirowane holendrami

Akwaria w stylu: Holenderskim, Nature, Ryuboku, Iwagumi

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
sypki
Posty: 254
Rejestracja: 07 lut 2010, 22:16
Imię: Tomek
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 63l
Płeć:
Wiek: 37

[63l] Inspirowane holendrami

Post autor: sypki »

Witam, chciałbym zaprezentować swój aktualny baniaczek.
Jako, że zawsze podobały mi się holendry bardziej od stylu nature to postanowiłem, że mimo małego litrażu aranżacja będzie się składać z samych roślin bez korzeni i kamieni.

Akwarium 60x30x35 Optiwhite - 63l

Oświetlenie: Belka 2x24W - świetlówki Sunsun 6500K, Sylvania Grolux 8500K
Filtracja: Tetra Tec EX700 + HBL-301 jako skimmer
Ogrzewanie: Aquael Fix 50W
CO2: Butla 1,5kg + reaktor z filtra narurowego
Podłoże: JBL Aquabasis plus + bazalt 2-4mm
Nawożenie: Kombinowane ;) Sole + Easy Life + Aqua Art. Woda RO + Hydro Mineral.
Flora: Hygrophila Polysperma, Pogostemon Erectus, Ludwigia Arcuata, Moczarka, Limnophila Sessiflora, Rotala Indica, Hemianthus micranthemoides, Hygrophila Pinnatifida, Staurgyne Repens, Blyxa Japonica, Hemianthus callitrichoides, Limnobium, Flame moss.
Fauna:
12x Razbora Galaxy
5x Otosek
10x Red Cherry

Opis: Akwarium wystartowało 12 stycznia br. Od startu jest w miarę bezproblemowe jednakże, kilka swoich bolączek ma. Zaraz na starcie nie przyjęła się w ogóle blyxa, zmarniała i rozpuściła się niemal w całości. Teraz z pozostałości po niej wyrastacją powoli nowe krzaczki. Taka sama sytuacja była ze staurgyne, z tym, że ta przez pierwsze 3 tygodnie ładnie się rozrastało, żeby nagle w kilka dni niemal rozpusciło się. Z pozostałości ocalało to co widać i również powoli odbija. Kolejny jest mały heniek który jest w stagnacji, nie chce rosnąć.

Plany:
W najbliższym czasie chcę wybarwić rotalę i ludwigię, nie mam z tym doświadczenia więc może być ciężko. Jeśli mały heniek nie ruszy pewnie zastąpię go inną rośliną. Również w najbliżśzej przyszłości wyleci moczarka z sessiflorą a na ich miejsce wyląduje jakaś ciekawsza roślina ale jeszcze nie mam pomysłu jaka.

Zdjęcia:

1 dzień

Obrazek

13 dzień

Obrazek

AKTUALNE - 48 dzień

Obrazek
Awatar użytkownika
dawo
Administracja
Posty: 2265
Rejestracja: 20 lis 2014, 21:06
Imię: Dariusz
Lokalizacja: Zaczernie
Akwarium: 240L, 81L, 68L, 63L
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: dawo »

Brakuje mi czegoś czerwonego ale ogólnie ok
Awatar użytkownika
marilyn16
Posty: 132
Rejestracja: 10 lis 2011, 21:52
Imię: Marek
Lokalizacja: Sanok
Akwarium: 180
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: marilyn16 »

Jak dla mnie trochę za gruby żwirek do tego litrażu, wydaje mi się, że drobniejszy wyglądał by dużo ładniej. Aczkolwiek szkiełko bardzo ładne. EX700 nie robi pralki?? :P
sypki
Posty: 254
Rejestracja: 07 lut 2010, 22:16
Imię: Tomek
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 63l
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: sypki »

dawo99,
Myślę właśnie, że coś czerwonego wpadnie zamiast moczarki i sessiflory. Poza tym wybarwiając rotalę i zagęszczająć arcuatę trochę się to poprawi.
marilyn16,
Zgadzam się, że bazalt jest za gruby ale teraz to musztarda po obiedzie ;)
A tetra wcale nie jest taka mocna a z dołożonym reaktorem i prefiltrem na wlot to już w ogóle szału nie ma ale na ten litraż ok.
sypki
Posty: 254
Rejestracja: 07 lut 2010, 22:16
Imię: Tomek
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 63l
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: sypki »

Mały update:
Akwa przeszło kilka zmian, wyleciał mały heniek a na jego miejsce zawitało monte carlo. Wyleciała również moczarka a w jej miejsce pojawiła się Ludwigia Mini Red wraz z micranthemum umbrosum.
Ogólnie wszystko rośnie pięknie i bez problemów z glonami tylko staurogyne rosło bardzo ładnie a nagle postanowiło się zdezintegrować i stąd ta dziura na środku. Niedługo coś z tym zrobię.

Obrazek
sypki
Posty: 254
Rejestracja: 07 lut 2010, 22:16
Imię: Tomek
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 63l
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: sypki »

Akwarium sobie żyje, ma się dobrze. Przeszło trochę zmian aranżacyjnych a raczej jest w ich trakcie gdyż nie chcę wszystkiego robić na raz tylko etapami. Wyleciała Hygrophylia polysperma, limnophila sessiflora. Na miejsce polyspermy przesadziłem rotalę, prawą stronę chciałbym trzymać nisko aby zrobić przestrzeń. Niestety nie powstrzymałem się i na próbę posadziłem tam didka. Oprócz tego doszła alternanthera reineckii "mini" i na chwilę obecną nie planuję już żadnych większych zmian.

Jeśli chodzi o nawożenie to w tej chwili jest to pełna linia Aqua Art zgodnie z zaleceniami producenta.

Obrazek
Awatar użytkownika
duch amazonski
Posty: 1932
Rejestracja: 03 wrz 2014, 19:44
Imię: Darek
Lokalizacja: LUBLIN
Płeć:
Wiek: 49

Post autor: duch amazonski »

fiu fiu, ładnie :)
Prawdziwy mężczyzna płacze tylko wtedy, gdy szampon szczypie w oczka.
Awatar użytkownika
Mirro
Posty: 5715
Rejestracja: 02 paź 2009, 9:30
Imię: Mirosław
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 250L
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: Mirro »

Bardzo ładnie. Nie ma nic przypadkowego.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Akwaria Roślinne”