Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

[60l] Moja Azja

Akwaria w stylu: Holenderskim, Nature, Ryuboku, Iwagumi

Moderator: Administracja

Przemek-Umbrosorium
Posty: 349
Rejestracja: 11 lis 2010, 21:12
Imię: Przemek
Lokalizacja: Górny Śląsk ;)
Akwarium: 112,60,54,30,20
Płeć:

Post autor: Przemek-Umbrosorium »

XerX pisze:Przemek-Umbrosorium, widziałem w Twoich zbiornikach że dajesz AZOO PLANT GROWER.
Jak długo Ci wytrzymuje i czy lejesz wodę RO czy kranex?
Daje, aczkolwiek tutaj poszło na dno niecałe pół worka, a reszta jest na Beni.
dla krewetek w tym baniaku daje wode RO, dla innych krewetek i w holendrze daje kran, bo wode mam w miare miekka i kwaśną.

Dla krewetek bierz Beni, nie Azoo.
Pozdrawiam Serdecznie :)

"Zainspirowany niepowtarzalnym pięknem natury"
Awatar użytkownika
XerX
Administracja
Posty: 2292
Rejestracja: 14 sie 2013, 15:46
Imię: Piotr
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 250l + 42l
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: XerX »

Przemek-Umbrosorium, krewetki będą yellow, nie chce żadnych bardzo wymagających bo i nie mam czasu na bieganie i kupowanie RO ;) Chodzi mi bardziej czy dla prostych roślin i mchów oraz krewetek yellow lejąc kranex rzeszowski wytrzyma mi dłuższy czas ;)
charta non erubescit
Przemek-Umbrosorium
Posty: 349
Rejestracja: 11 lis 2010, 21:12
Imię: Przemek
Lokalizacja: Górny Śląsk ;)
Akwarium: 112,60,54,30,20
Płeć:

Post autor: Przemek-Umbrosorium »

Nie wiem jaki macie kran, u mnie leci z kranu ph 6,8 kh3 gh 8-10 a przewodnosć to 80 ppm.

Szczelając myśle, że spokojnie da rade. Najlepiej podpytaj się Andrzeja Konarskiego jest na forum.Z resztą oni tez nad morzem chyba mają twardą wode?
Pozdrawiam Serdecznie :)

"Zainspirowany niepowtarzalnym pięknem natury"
Awatar użytkownika
XerX
Administracja
Posty: 2292
Rejestracja: 14 sie 2013, 15:46
Imię: Piotr
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 250l + 42l
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: XerX »

Przemek-Umbrosorium, dzięki ;)
charta non erubescit
Przemek-Umbrosorium
Posty: 349
Rejestracja: 11 lis 2010, 21:12
Imię: Przemek
Lokalizacja: Górny Śląsk ;)
Akwarium: 112,60,54,30,20
Płeć:

Post autor: Przemek-Umbrosorium »

Nie pomogłem, bo nie wiem jaka macie wodę.
Moge dopowiedzieć, że Azoo podobnie zbija paramaetry wode, jak inne podłoża typu Amazonia, najdłużej podłoże w baniaku mam 3 lata i dalej jest tam miekka woda, rosliny ładnie rosną, a do tego granulki się nie rozsypały.

Ale wredota ze mnie jest i by zrobic mętlik w głowie napisze pare słów o Benibachi, a co hehe.... :)

Od niedawna mam 2 baniaki z beni, ten(tu jest mieszanka) i w pracy bez co2 i nawozów bardzo ładnie rosna mi na nich dośc wymagające Eriocaulony. Cos to podłoże ma w sobie, że wiele roślin na nich rosnie. mój kumpel trzymął w krewetkarium na Beni równiez Eriocaulonu, Nesea Gold i toniny i rośliny pomalutku ale rosły.

Nie bawem spróbuje nowego podłoża Benibachi, ale nie pod katem krewetek, a roslin właśnie.
Pozdrawiam Serdecznie :)

"Zainspirowany niepowtarzalnym pięknem natury"
Awatar użytkownika
misiekdz
Posty: 526
Rejestracja: 27 maja 2013, 14:27
Imię: Michał
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 160l
Płeć:
Wiek: 36

Post autor: misiekdz »

Przemek-Umbrosorium, jestem ciekaw efetu
Krzych82
Mecenas
Posty: 231
Rejestracja: 04 lip 2014, 20:24
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Poraż
Akwarium: 240,32 i 10x25l
Płeć:

Post autor: Krzych82 »

Pewien jestem że na benibachi roślinki ładnie pójdą. Mam u krewet to podłoże i zawsze gdy w baniaku roślinnym mam kryzys, jakaś roślina marnieje przerzucam ją do krewet. Bez nawozów, co2 i pod światłem Led rosną tonina sp belem, nesea, marcandra i inne. Ładnie lecz powoli.
Myślę że w roślinnym sprawdzi się spokojnie, tylko jak długo utrzyma swoje właściwości?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Akwaria Roślinne”