Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

[182] Back to game

Akwaria w stylu: Holenderskim, Nature, Ryuboku, Iwagumi

Moderator: Administracja

marian
Posty: 82
Rejestracja: 13 lis 2016, 19:54
Imię: marian
Lokalizacja: Rio
Płeć:

Post autor: marian »

Ładny aranz, masz oko. Korzen swiezy? To chyba nie krasnale tylko na "dziewiczym" drewnie takie glony rosną na początku. Sprawdz czy .ozesz latwo usunac palcem. Zbrojniki, kosiary,krewety to jedzą.
Szyszka
Posty: 517
Rejestracja: 06 wrz 2016, 17:09
Imię: Szyszka
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 31

Post autor: Szyszka »

No właśnie, to nie glony tylko taka pleśniaweczka, na "świeżym" drewnie w akwa wychodzi bardzo często i znika po tygodniu, dwóch, trzech. Niektóre ryby lubią to jeść, wiem że Otoski zbierały mi to bardzo szybko.
Awatar użytkownika
Matematyk
Posty: 97
Rejestracja: 07 mar 2017, 19:01
Imię: Paweł
Lokalizacja: Międzyrzecz/Dublin
Płeć:
Wiek: 41

Post autor: Matematyk »

Bradzo ładny zbiornik-super te korzenie wsadziłeś.
Ma swój kilkmat i o to chodzi.

http://podforak.rzeszow.pl/upload/u157_1490648369.jpg
Co do tego to jest glon z rodziny brunatnic-małe czarno,a właściwie ciemnoszare glony.
Jak zrobisz falę koło kamienia to łatwo schodzą.Przy podmianie wody moża je łatwo odkurzyć.
Idalnie się nada silikonowy pędzelek do ciast ;xd
Głównie lubią takie właśnie kamienie które troche puszcają do wody.,choś lubią też dolne liscie roślin.Podobie jak okrzemki przychodzą i odchodzą.
Po odkurzeniu kamienia ,ten totalnie zmienia wygląd staje się jaśniejszy i całkiem inaczej wyglada hehehe
Widocznie wykorzystały jakąś lukę w środowisku akwariowym.Ciekawy glon-nieszkodliwy.
Gratulacje ogólnie :)
sasiad
Mecenas
Posty: 49
Rejestracja: 17 gru 2009, 13:59
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 182
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: sasiad »

proxlee pisze:Co to za kamienie? Gdzie można je dostać :podwójnie widzę:
Kamienie to ADA nie pamiętam dokładnej nazwy, kupowałem je kilka lat temu w Iguanie na Okulickiego.

Co do glonów, to muszę przyznać, że jeszcze nigdy podczas startu nie miałem takiego ich przeglądu. Cały czas coś wyskakuje i po jakimś czasie znika. Tylko nie wiem czy jest to wina innego podłoża niż dotychczas stosowane, może wina świeżego filtra, może nawozów. W każdym bądź razie wszystko złączone do kupy, daje taki efekt a nie inny. Ale na razie nie ma co narzekać, roślinki ładnie rosną a glony nie stwarzają jeszcze jakichś wielkich problemów.
sasiad
Mecenas
Posty: 49
Rejestracja: 17 gru 2009, 13:59
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 182
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: sasiad »

Po dłuższej przerwie robię mały update. W akwarium nie zaszło wiele zmian, na korzeniu nadal utrzymuje się pleśń na którą nie mam już pomysłu. W obsadzie nic się nie zmieniło.
Miałem zamiar wstawić czarne tło, ale cały czas brakuje mi na to czasu.
Przez ostatnie dwa tygodnie miałem awarię światła, przez co roślinki trochę podupadły.

Teraz czas na fotki.
Przed przycinką:
Obrazek

Po przycince:

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Akwaria Roślinne”