Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Nowy projekt w nowym domu 500l?

Powrót do uzależnienia.

Akwaria w stylu: Holenderskim, Nature, Ryuboku, Iwagumi

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
cob_ra
Posty: 287
Rejestracja: 01 lut 2014, 9:45
Imię: Marek
Lokalizacja: Skierniewice
Akwarium: Roślinniak 450l
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: cob_ra »

Obsada na tą chwilę jeszcze nie jest znana. Ale podejrzewam, że będzie jakaś duża ławica.

Celujemy w powrót do roslinniaka.

Zastanawiam się nad wodą. Mam w domu wodociąg+stacja zmiękczania. Ale mogę przełączać na pominięcie stacji i lanie bezpośrednio. Jednak problem będzie chlor. Trzeba będzie cos wymyśleć na spokojnie.


Pokrywa będzie typową jak w poprzednich zbiornikach, spienione pcv. Ze względu na wielkość myślałem o rozbiciu pokrywy ma pół i danie świetlówek metrowych. Na jednym z for widziałem fajnie zrobiona pokrywę z dibondu.

Mając doświadczenie w świetlówkach nie wiem czy pakować się w ledy.
624l
Awatar użytkownika
kasztan
Administracja
Posty: 1596
Rejestracja: 28 gru 2012, 14:36
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 480 l
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: kasztan »

Wysokość chyba zrobię na 50.
Ja proponował bym zrobić wysokość na 60, nie wiem jaka ma być obsada ale przy większych rybach taka wysokość to minimum. A jeśli roślinniak to i rośliny więcej miejsca będą mieć :mrgreen:
Awatar użytkownika
mazmaciek
Mecenas
Posty: 979
Rejestracja: 20 mar 2018, 1:00
Imię: Maciek
Lokalizacja: okolice Leżajska
Akwarium: 180+75+3
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: mazmaciek »

a poza tym moim zdaniem ładniej wyglądają akwaria bardziej wysokie niż szerokie , takie bardziej zgrabne
Awatar użytkownika
duch amazonski
Posty: 1932
Rejestracja: 03 wrz 2014, 19:44
Imię: Darek
Lokalizacja: LUBLIN
Płeć:
Wiek: 49

Post autor: duch amazonski »

mazmaciek pisze:a poza tym moim zdaniem ładniej wyglądają akwaria bardziej wysokie niż szerokie , takie bardziej zgrabne
Muszą być i szerokie, powierzchnia dna jest ważna dla ryb, a przy roślinniaku juz można uzyskać fajną głębię.
Awatar użytkownika
SDD
Administracja
Posty: 3001
Rejestracja: 21 lis 2009, 12:23
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Sędziszów Małopolski
Akwarium: Ogólne w LT
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: SDD »

duch amazonski pisze: Muszą być i szerokie, powierzchnia dna jest ważna dla ryb, a przy roślinniaku juz można uzyskać fajną głębię.
Dokładnie, sam mam teraz akwarium o szerokości 40cm i wysokości 60cm i jest zdecydowanie za wąskie. Ciężko uzyskać w nim ten efekt głębi.
Tylko ZERO tolerancji pozwala na funkcjonowanie forum, zgłaszaj przyciskiem Obrazek posty łamiące regulamin!

I'm not crazy, my reality is just different than yours...
cob_ra
Posty: 287
Rejestracja: 01 lut 2014, 9:45
Imię: Marek
Lokalizacja: Skierniewice
Akwarium: Roślinniak 450l
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: cob_ra »

Baniak zamówiony u Przemka, stanęło na wymiarach 208x60x50. Mierzyliśmy się z żoną jak to będzie przy obsłudze i niestety na nasze wzrosty operowanie przy 60cm wysokości byłoby problematyczne, a zabawy w stołki, drabinki itp odpadają.

Front i boki opti. Krawędzie szlifowane i polerowane, sylikon bezbarwny. Gwarancja 5 lat. Dostawa do domu transportem wykonawcy.


Czas realizacji 6-8 tygodni. Mi się nie śpieszy.
Czekamy
624l
Awatar użytkownika
duch amazonski
Posty: 1932
Rejestracja: 03 wrz 2014, 19:44
Imię: Darek
Lokalizacja: LUBLIN
Płeć:
Wiek: 49

Post autor: duch amazonski »

cob_ra pisze:Baniak zamówiony u Przemka, stanęło na wymiarach 208x60x50. Mierzyliśmy się z żoną jak to będzie przy obsłudze i niestety na nasze wzrosty operowanie przy 60cm wysokości byłoby problematyczne, a zabawy w stołki, drabinki itp odpadają.

Front i boki opti. Krawędzie szlifowane i polerowane, sylikon bezbarwny. Gwarancja 5 lat. Dostawa do domu transportem wykonawcy.


Czas realizacji 6-8 tygodni. Mi się nie śpieszy.
Czekamy
Fajnie. Wymiary robią wrażenie. :D
Jaki koszt, jaka grubość szyb?
cob_ra
Posty: 287
Rejestracja: 01 lut 2014, 9:45
Imię: Marek
Lokalizacja: Skierniewice
Akwarium: Roślinniak 450l
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: cob_ra »

Baniak 2250, szkło 12mm. Transport 200-250zł.
624l
cob_ra
Posty: 287
Rejestracja: 01 lut 2014, 9:45
Imię: Marek
Lokalizacja: Skierniewice
Akwarium: Roślinniak 450l
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: cob_ra »

Wracając do tematu, powoli przymierzam się do wyjścia za ściany. Kanalizacja dopasowana, zostało zrobienie syfonu z kolanek lub skompletowanie gotowego.
Muszę podjechać do lokalnego sklepi i kupić graty pod wyjście wody ze ściany. Śrubunek, przedłużki, kolanka i zaworek.

Obrazek

Obrazek
624l
Awatar użytkownika
duch amazonski
Posty: 1932
Rejestracja: 03 wrz 2014, 19:44
Imię: Darek
Lokalizacja: LUBLIN
Płeć:
Wiek: 49

Post autor: duch amazonski »

A to Twoje poczynania obserwuje na RA. :D
Awatar użytkownika
cyklista
Mecenas
Posty: 2101
Rejestracja: 11 paź 2011, 14:10
Imię: Piotr
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 100l i inne
Płeć:
Wiek: 51

Post autor: cyklista »

To kolanko zaraz przy gniazdku to dobry pomysł? Ja bym je przynajmniej z metr odsunął dla spokojności.
cob_ra
Posty: 287
Rejestracja: 01 lut 2014, 9:45
Imię: Marek
Lokalizacja: Skierniewice
Akwarium: Roślinniak 450l
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: cob_ra »

Mam jedno zdjęcie od Przemka, baniak sklejony

Obrazek
624l
Awatar użytkownika
dawo
Administracja
Posty: 2265
Rejestracja: 20 lis 2014, 21:06
Imię: Dariusz
Lokalizacja: Zaczernie
Akwarium: 240L, 81L, 68L, 63L
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: dawo »

cob_ra, kawał baniaka, bardzo fajny rozmiar, 60cm głębokości można już coś ciekawego porobić. Trzymam kciuki i czekam na dalsze fotki z powstawania nowego zbiornika.
cob_ra
Posty: 287
Rejestracja: 01 lut 2014, 9:45
Imię: Marek
Lokalizacja: Skierniewice
Akwarium: Roślinniak 450l
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: cob_ra »

Wczoraj wieczorem dotarł baniak od Przemka, we 4 wnieśliśmy do domu i postawiony na szafce. Z czasem będziemy robić kolejne etapy.

Krawędzie na zdjęciu wyglądają matowo, ale są polerowane czego nie udało mi się uchwycić.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
624l
cob_ra
Posty: 287
Rejestracja: 01 lut 2014, 9:45
Imię: Marek
Lokalizacja: Skierniewice
Akwarium: Roślinniak 450l
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: cob_ra »

Ostatnie miesiące to były głównie prace w ogrodzie więc temat zbiornika odszedł na dalszy plan. Ale udało się w końcu dzięki pomocy kolegi narysować rysunek, który wymagali aby poszło na cnc.

Firma ze Szczecina chętnie przyjeła zamówienie i teraz czekam na formatkę. Pokrywa będzie z dibondu, natomiast spienione pcv posłuży jako usztywnienie boków i oparcie na szybę.

Będzie miała wymiary 2090x610x70, w tym 30mm zachodzić będzie na szybę.

Obrazek
624l
ODPOWIEDZ

Wróć do „Akwaria Roślinne”