Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Nowy projekt w nowym domu 500l?

Powrót do uzależnienia.

Akwaria w stylu: Holenderskim, Nature, Ryuboku, Iwagumi

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
cob_ra
Posty: 287
Rejestracja: 01 lut 2014, 9:45
Imię: Marek
Lokalizacja: Skierniewice
Akwarium: Roślinniak 450l
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: cob_ra »

Świetlówki,
2x grolux,
2x aquastar
2x philips 840

Wpadły rośliny, in vitro, malutkie gałązki.

Obrazek

Ja dziś pomagałem sadzić cebulki krokusów i tulipanów(1000szt było chyba) a dzięki temu małżonka moczyła ręce.

Obrazek

Dzieciaki też miały swój udział.

Obrazek

Obrazek
624l
Awatar użytkownika
mazmaciek
Mecenas
Posty: 977
Rejestracja: 20 mar 2018, 1:00
Imię: Maciek
Lokalizacja: okolice Leżajska
Akwarium: 180+75+3
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: mazmaciek »

a że mi nikt nie chce pomagać :(
cob_ra
Posty: 287
Rejestracja: 01 lut 2014, 9:45
Imię: Marek
Lokalizacja: Skierniewice
Akwarium: Roślinniak 450l
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: cob_ra »

Piątek 13-go okazał się pechowy. Raz, że unimax 250 dał ciała, ale i ja. W nocy obudziło mnie kapanie.... idę do salonu a tam woda na podłodze, nosz k....wa karcherem zebrałem jakieś 40l?

Zabudowa szafki do wymiany, nie mam jak ogarnąć przesunięcia szafki nawet po zlaniu wody nie dało się ruszyć.

Obrazek

Obrazek
624l
Awatar użytkownika
duch amazonski
Posty: 1932
Rejestracja: 03 wrz 2014, 19:44
Imię: Darek
Lokalizacja: LUBLIN
Płeć:
Wiek: 49

Post autor: duch amazonski »

Masakra, wspólczuję.

Chyba tak źle nie jest bo żyjesz, a kobieta Cię na zabiła. ;)
U mnie tylko w salonie/dużym pokoju brak zalanej podłogi, ale tylko dlatego, że tam nigdy akwarium nie miałem. ;)
cob_ra
Posty: 287
Rejestracja: 01 lut 2014, 9:45
Imię: Marek
Lokalizacja: Skierniewice
Akwarium: Roślinniak 450l
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: cob_ra »

Małżonka pomagała zbierać wodę, na szczęście na 10m2 zalanych paneli jest w miarę ok? Nie mam pojęcia co się dzieje pod szafką, ale puściłem na reku suszenie domu i podbiłem temperaturę niech podłogówka mocniej się bujnie. Chociaż wzrostu wilgotności nie widać. Mam nadzieje, że chociaż za materiał dostanę coś z ubezpieczenia.

Z nowości, baniak okrzemkuje się, trochę zielonego pyłu.

No i mamy już 3 akwaria(młody kostka, małżowinka jakieś 40l u młodej w pokoju postawiła), a dziś u Przemka zamówiłem jamnika, 175x25x35h. Będzie bw. Na wiosnę bo termin na koniec stycznia najszybciej.
624l
Awatar użytkownika
duch amazonski
Posty: 1932
Rejestracja: 03 wrz 2014, 19:44
Imię: Darek
Lokalizacja: LUBLIN
Płeć:
Wiek: 49

Post autor: duch amazonski »

Okrzemki na starcie to nic nadzwyczajnego. Powinny ustąpic jak akwarium dojrzeje.
Co masz pod panelami? Jaki podkład?
Prawdziwy mężczyzna płacze tylko wtedy, gdy szampon szczypie w oczka.
cob_ra
Posty: 287
Rejestracja: 01 lut 2014, 9:45
Imię: Marek
Lokalizacja: Skierniewice
Akwarium: Roślinniak 450l
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: cob_ra »

Wineo silent comfort, jest to taki fajny podkład, że przy układaniu panela zdejmuje się folie, a panel skleja się z podkładem. Tworzy całość. Panele też wineo. Może dzięki temu mam 4 niewielkie ślady po wodzie. U rodziców kilka minut po przewróceniu wiadra z wodą już każde łączenie się podniosło. A cena panela taka sama.....
624l
Awatar użytkownika
duch amazonski
Posty: 1932
Rejestracja: 03 wrz 2014, 19:44
Imię: Darek
Lokalizacja: LUBLIN
Płeć:
Wiek: 49

Post autor: duch amazonski »

To tyle dobrego, nie znam produktu, ale jak masz kawalki to wsadz jeden do wody na 15 minut i zobacz czy nie spęcznieje, a potem na noc. Może sobie takie zafunduje zamiast cyklinowania parkietu.
cob_ra
Posty: 287
Rejestracja: 01 lut 2014, 9:45
Imię: Marek
Lokalizacja: Skierniewice
Akwarium: Roślinniak 450l
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: cob_ra »

Przy układaniu paneli robiłem test i 2 kawałki spasowały się bez problemu po nocy w wiadrze z wodą, ale trzeci deliatnie urosnął więc może gdzieś nie było dobrze zaimpregnowane . Niby aqua protec.... . Kumplowi na witexie(teraz wineo) pralka wylała i stało tak pół dnia z wodą. Praktycznie bez szkód.
624l
Awatar użytkownika
duch amazonski
Posty: 1932
Rejestracja: 03 wrz 2014, 19:44
Imię: Darek
Lokalizacja: LUBLIN
Płeć:
Wiek: 49

Post autor: duch amazonski »

Roslinki kupowales w swoim miescie, czy wysylka?
Jak wysyłka to jak teraz pakują?
Prawdziwy mężczyzna płacze tylko wtedy, gdy szampon szczypie w oczka.
cob_ra
Posty: 287
Rejestracja: 01 lut 2014, 9:45
Imię: Marek
Lokalizacja: Skierniewice
Akwarium: Roślinniak 450l
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: cob_ra »

Wysyłka, na razie standardowo pudło, folia bąbelkowa.
624l
cob_ra
Posty: 287
Rejestracja: 01 lut 2014, 9:45
Imię: Marek
Lokalizacja: Skierniewice
Akwarium: Roślinniak 450l
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: cob_ra »

Coś tam podrosło, szału nie ma, testy wskazują parametry bliskie zera, chyba trzeba się przestawić na sole jak kiedyś, a nie gotowy nawóz. Błąd mój to zastosowanie mieszanki i przykrycie piaskiem ceramicznym. W momencie jak będę miał nowe blaty muszę zrobić restart. Nie spinam się nad układam, ma urosnąć i to wszystko. Pewnie po nowym roku będzie reset. Planuje nowe podłoże, ten piach pojdzie do bw a zastąpi go platinum soil lub master soil. Zamówiłem zastępce unimaxa 250. Wpadnie ultramax 2000. Teraz filtracja będzie na zadowalającym poziomie.
Brakuje mi, pogostemon helferi red, kryptocoryna flamingo i kilka innych ciekawych roślinek.

A tak się wygląda......baniak..

Obrazek
624l
Goran
Posty: 190
Rejestracja: 29 paź 2020, 21:05
Imię: Jacek
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Akwarium: 520l CA
Płeć:

Post autor: Goran »

Ładnie, ale ja czekam na prezentację BW. Bo jak na razie to serce pielegnicomaniaka krwawi ;)
520l - CA, 144l- WA, 144l - WA, 144l - CA
cob_ra
Posty: 287
Rejestracja: 01 lut 2014, 9:45
Imię: Marek
Lokalizacja: Skierniewice
Akwarium: Roślinniak 450l
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: cob_ra »

Też lubię bw, może kiedyś jak znudzi się roślinniak to będzie jakiś biotop, a jak dzieciaki dorosną to może morszczak :D.

Na bw czekamy najmniej 3 msc zanim Przemek sklei. Parcia nie ma. Może będą spokojniejsze czasy to odwiedzę teścia na mazurach i jakieś ciekawe korzenie znajdę. Kiedyś fajne miałem z sadzawki. Akurat spuszczali wodę do wąwozu aby oczyścić i olszyna super korzonki miała w wodzie. Może i tym razem coś się trafil. A jak nie to podjadę rowerem w las obok wioski....
624l
Awatar użytkownika
alkarn
Posty: 1591
Rejestracja: 11 paź 2009, 19:24
Imię: Dawid
Lokalizacja: Czudec
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: alkarn »

cob_ra pisze:Piątek 13-go okazał się pechowy. Raz, że unimax 250 dał ciała, ale i ja. W nocy obudziło mnie kapanie.... idę do salonu a tam woda na podłodze, nosz k....wa karcherem zebrałem jakieś 40l?

Zabudowa szafki do wymiany, nie mam jak ogarnąć przesunięcia szafki nawet po zlaniu wody nie dało się ruszyć.

Obrazek

Obrazek
Jak tam szafeczka. Kto robił szafką zawalił z okleina lub z blatem :( współczuje
ODPOWIEDZ

Wróć do „Akwaria Roślinne”