Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

[160][Nature] Wulkan Nadziei

Akwaria w stylu: Holenderskim, Nature, Ryuboku, Iwagumi

Moderator: Administracja

Awatar użytkownika
cherry_ukasz
Posty: 3820
Rejestracja: 02 paź 2009, 11:31
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 70x45x40 - ReefTank
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: cherry_ukasz »

Akwarystyka na odległość jest wspaniała !! Mówię Wam!! Niesamowitych rzeczy można doświadczyć. Ale po kolei.

Otóż ponad 2 tygodniemu jak mogliście przeczytać zdecydowałem się wyrwać glośkę. No i mówiliście, że wyszło to na lepsze. Pewnie, że wyszło! Ale jak wiecie, podłoże nie odmulane od....(w tym miejscu proszę o 5 sekund ciszy) więc podczas wyrywanie uniosło się spoooro mułu. Efekt? Zobaczyłem wczoraj - przepiękne glony w postaci: krasnorostów na małym heńku, steurogyne, mikrozorium. O kamieniach pisać już nie będę 8) ; jakieś fioletowe bliżej niezidentyfikowane gloniska wśród mchów, mikrozorium, na kamieniach; o tak!! są też niteczki - w mchach i na wgłębce - łatwo o dziwo dało się je wyciągnąć.

Czytacie i czytacie i na dziwić się pewnie nie możecie :evil: Ale napiszę to wyraźnie: nie poddam się! Jak "wulkan nadziei" to wulkan! nie dam się tak łatwo jak poprzednio :mrgreen: Zakupiłem dziś EC, będę leciał z 3 krotną zalecaną maxymalną dawką. Zmniejszam mikro. Zwiększam potas. Wczoraj poszła podmianka 40 litrów. W piątek pójdzie kolejne 10 i w sobotę 20.

Jak ktoś przebrną przez te wypociny to podziwiam ;]

Zdjęcia będą - jak do następnego razu się nie pogorszy...to będą ;) Teraz szkoda wklejać kolejnej porażki :>
Awatar użytkownika
Najcudowniejszy
Posty: 1309
Rejestracja: 07 lut 2010, 17:17
Imię: pawel
Lokalizacja: Krasne
Akwarium: 250,160,45
Płeć:
Wiek: 52

Post autor: Najcudowniejszy »

cherry_ukasz pisze:nie poddam się!
cherry_ukasz, Jesteśmy z tobą!
Ostatnio zmieniony 02 cze 2010, 21:21 przez Najcudowniejszy, łącznie zmieniany 1 raz.
pawel
Awatar użytkownika
cherry_ukasz
Posty: 3820
Rejestracja: 02 paź 2009, 11:31
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 70x45x40 - ReefTank
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: cherry_ukasz »

Więc po 3 dniach stan rzeczy wygląda tak:
- Po nitkach śladu nie ma - więc postęp jest
- EC powolutku zwalcza krasnorosty
- Wczoraj zasypałem Fluval'a 204 Torfem oraz włożyłem watę. Cóż - Tetra chodzi na maxa mimo to ma słabszy przepływ niż Fluval na 3/4 "gwizdka". Prawda, że dawno go nie czyściłem - zrobię to za 2 tygodnie jak się dobrze zaszczepi Fluval. Fluval jest z zlikwidowanego akwarium 105 litrów
- Dawkowanie nawozów na dzień dzisiejszy to: 3ml PG makro, 2ml PG Ferro+ oraz 1 ml Aquabotanique Fe
- do akwarium doszły też anubiasy mini :D

Zdjęć raczej nie będzie aczkolwiek nigdy nic nie wiadomo ;)

No tak i pod koniec dnia zmiany - doszły 2 korzenie o których mowa byłą już parenaście tygodni temu ;) wygląda to całkiem całkiem wg mnie 8)
Teraz tylko czekam wakacji by mieć czas na dopieszczanie aranżacji ;) Szkoda tylko, że heniek mały rośnie pooooowoli :(
A no i parametry: pH 7.0 GH 14 kH 10
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
cherry_ukasz
Posty: 3820
Rejestracja: 02 paź 2009, 11:31
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 70x45x40 - ReefTank
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: cherry_ukasz »

Tak post pod postem, ale...

Więc w akwarium lekki sajgon. Krasnorosty się zadomowiły....Rośliny są w trochę gorszej kondycji, ale to przez to, że ostatnio przez miesiąc zaniedbałem akwarium.
W tym momencie zjechałem na dłużej do domu więc mam czas się zająć akwarium. Zacząłem następujące prace:
- Wycinam stopniowo zarażone pędy roślin
- Odmulam dno (cholera, ile tam tego jest!)
- Robię podmianki co 2 dni 10 litrów
- Od jutra zacznę podawać zieloną herbatkę strzykawką prosto na krasne - zobaczymy, czy to coś da - będę pisał obserwacje

No i zielony trawnik z małego heńka się mocno przerzedzi z powodu tych krasnorostów...podobnie jak i trzeba będzie wyrzucić sporo mchu....

No na tyle. Będę mniej więcej 2x w tygodniu pisać o postępach w pracy.

Pozdrawiam
Morskie klimaty 126 litrów - Cherryreef v.2.0

Obrazek
Awatar użytkownika
Dżoena
Posty: 8848
Rejestracja: 23 gru 2009, 22:59
Imię: JoAnna
Lokalizacja: Boguchwała
Płeć:
Wiek: 46

Post autor: Dżoena »

Życzę powodzenia w walce z krasnalami. Będę śledzić relację z niej, bo zaczynam mieć podobny problem :/
Awatar użytkownika
Mirro
Posty: 5715
Rejestracja: 02 paź 2009, 9:30
Imię: Mirosław
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 250L
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: Mirro »

A u mnie też krasnale atakują jak nigdy.
Awatar użytkownika
cherry_ukasz
Posty: 3820
Rejestracja: 02 paź 2009, 11:31
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 70x45x40 - ReefTank
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: cherry_ukasz »

Właśnie mam takie podejrzenie, że to przez temperaturę...lub przez wodę. Mogę oskarżać te dwie rzeczy, ale nawet jeśli by chodziło o jakość wody z kranu to i tak pewnie temperatura ma na to wpływ. Będziem walczyć 8)
Morskie klimaty 126 litrów - Cherryreef v.2.0

Obrazek
Awatar użytkownika
Mirro
Posty: 5715
Rejestracja: 02 paź 2009, 9:30
Imię: Mirosław
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 250L
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: Mirro »

A u mnie zaatakowały mchy i ręce mi opadają :(
Awatar użytkownika
cherry_ukasz
Posty: 3820
Rejestracja: 02 paź 2009, 11:31
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 70x45x40 - ReefTank
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: cherry_ukasz »

Mi zaatakowały mchy i małego heńka...głównie. Będę walczyć i nie poniosę klęski :D ;)
Morskie klimaty 126 litrów - Cherryreef v.2.0

Obrazek
Awatar użytkownika
cherry_ukasz
Posty: 3820
Rejestracja: 02 paź 2009, 11:31
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 70x45x40 - ReefTank
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: cherry_ukasz »

Dzisiaj poszła pierwsza dawka zielonej herbaty do akwarium. Nie wiem dlaczego, ale miejsca spryskane herbatką chętnie obsiadły krewetki i skubią tam glony.

Ponadto dzisiaj wyleciało sporo mchu zarażonego glonem lub brązowego. Po jutrze (czytaj środa) wyrwę małego heńka i wybiorę tylko te pędy, które są czyste, bez glonów. Jeżeli zostanie go baaardzo mało, to zastąpię go glosią (wróci do łask mimo, że rośnie jak chwast)

A no i w ramach doświadczeń posadziłem dzisiaj emerysjnie małego heńka. Stoi teraz akwarium na parapecie i moknie :P

To tyle na dziś. Kolejna relacja na dniach.
Morskie klimaty 126 litrów - Cherryreef v.2.0

Obrazek
ToryBcia
Posty: 2465
Rejestracja: 12 paź 2009, 17:19
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 375 L
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: ToryBcia »

cherry_ukasz pisze:Dzisiaj poszła pierwsza dawka zielonej herbaty do akwarium. Nie wiem dlaczego, ale miejsca spryskane herbatką chętnie obsiadły krewetki i skubią tam glony.
To obiaz zrobiłeś z polewką i sie dziwisz :P
Może glon bardziej "zmiękł" i krewety łatwiej go przyswajają. :idea:
Zapraszam do mnie :) http://podforak.rzeszow.pl/viewtopic.php?t=15668
Pozdrawiam
Tomek
Awatar użytkownika
justfilied233
Posty: 4989
Rejestracja: 19 paź 2009, 14:39
Imię: Dominik
Lokalizacja: Sędziszów Młp.
Akwarium: 160l,126l,45l
Płeć:
Wiek: 31

Post autor: justfilied233 »

a herbata je zwabiła do tych miękkich glonów :)

P.S
ja bym jednak chciał jakieś zdjęcia z walki ;) bo inaczej nie będzie porównania ( było pięknie --->jest pięknie) a tak to będziemy widzieć jak baniak wraca do sił ;)
Tylko żywe zioło :D
Awatar użytkownika
Dżoena
Posty: 8848
Rejestracja: 23 gru 2009, 22:59
Imię: JoAnna
Lokalizacja: Boguchwała
Płeć:
Wiek: 46

Post autor: Dżoena »

justfilied233 pisze:ja bym jednak chciał jakieś zdjęcia z walki
Ja też poproszę :D
Awatar użytkownika
cherry_ukasz
Posty: 3820
Rejestracja: 02 paź 2009, 11:31
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 70x45x40 - ReefTank
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: cherry_ukasz »

Zdjęć nie będzie gdyż...najnormalniej nie chce mi się ich robić ;) Może po weekendzie.

Aktualnie wydarłem całą salzmannii i wsadziłem tylko pędy nie zarażone czyli zostało ok 20% salzmannii. Wyrwałem też całego heńka z prawej strony (najbardziej zarażony krasnalami). Obecnie do wody dodaje zieloną herbatkę oraz kwasek cytrynowy. Chce zjechać z pH do 6,6. Myślę też nad obniżeniem twardości węglanowej z 10 stopni do 4-6, ale to już trzeba by robić RO...

wyczyściłem też troszkę kamieni z krasnych (najmniejsze kamienie, które dało się wydrzeć z akwarium bez większej dewastacji wystroju).

To tyle na dzień dzisiejszy ;)

Pozdrawiam
Morskie klimaty 126 litrów - Cherryreef v.2.0

Obrazek
Awatar użytkownika
Mirro
Posty: 5715
Rejestracja: 02 paź 2009, 9:30
Imię: Mirosław
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 250L
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: Mirro »

cherry_ukasz pisze:Chce zjechać z pH do 6,6. Myślę też nad obniżeniem twardości węglanowej z 10 stopni do 4-6
To też może niewiele dać. Ja mam pH 6,6 i kH 3 i i tak mi krasne rosną. To że są na kamulcach czy nawet na korzeniu, to mi nie przeszkadza, tylko wkurza mnie, że mech opanowują.

A tak bajdełej - jak tam zielona herbatka i kw. cytrynowy? Skutkują?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Akwaria Roślinne”