Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

[27] [iwagumi] Green Land

Akwaria w stylu: Holenderskim, Nature, Ryuboku, Iwagumi

Moderator: Administracja

Awatar użytkownika
ariks
Posty: 341
Rejestracja: 10 lis 2009, 14:19
Imię: Arek
Lokalizacja: Ropczyce
Płeć:
Wiek: 47

Post autor: ariks »

Kamienie pochodzą z Iguany tanie nie są ale do stylu Iwagumi konieczne, zrobiłem z chłopakami drobną wymianę więc wyszło taniej ;) za co im dziękuję. Ciekaw jestem w jakim tępię będą glony pokrywały kamienie ? W razie czego mam do nich szczoteczkę aby co jakiś czas pozbywać się tego.

Co do zdjęć korzystam z serwera hostingowego na innych forach i działa bez problemu chyba tutaj jest jakiś problem bo normalnie załączniki powinno ładować a tu nic :( W razie czego na forum RA w dziale ''aranżacje'' też jest tam moja kostka.

Mam pytania w sprawie nawożenia. Jak na razie podaję przy podmianie sam potas 5 ml. Co podawać po miesiącu oraz w jakich proporcjach bo mimo że czytam na temat jestem zielony a nie chcę przez nieostrożne dawkowanie nabawić się glonów. Myślałem o nawozach z serii PG bo akurat te mam w domu oraz z soli K2SO4 oraz MgSO4.
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 59

Post autor: zulix »

ariks pisze:...korzystam z serwera hostingowego na innych forach i działa bez problemu chyba tutaj jest jakiś problem...
Na forum nie ma problemu (o ile mi wiadomo) bo większości ludzi się wyświetla. To że wolno to trudno. Niektórym się nie wyświetla bo mają takich dostawców internetu - w tym jest problem, lub w używanej przeglądarce.

A załączniki są wyłączone bo wszystkim się nie podobało w jaki sposób są prezentowane miniaturki.
Jestem na etapie "wypalony". Niestety nie rozwijam kalkulatora, nie udzielam porad, nie angażuję się (poza wyjątkami).
Awatar użytkownika
ariks
Posty: 341
Rejestracja: 10 lis 2009, 14:19
Imię: Arek
Lokalizacja: Ropczyce
Płeć:
Wiek: 47

Post autor: ariks »

zulix a jakie masz opinie co do nawożenia ?
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 59

Post autor: zulix »

Nigdy nie miałem podłoża ADA więc wolę się nie wypowiadać co do nawożenia. Iwagumi też nie praktykowałem - w sumie jest mało w nich roślin więc stąd nie dyskutuję. Mógłbym zaszkodzić.
Jestem na etapie "wypalony". Niestety nie rozwijam kalkulatora, nie udzielam porad, nie angażuję się (poza wyjątkami).
Awatar użytkownika
ariks
Posty: 341
Rejestracja: 10 lis 2009, 14:19
Imię: Arek
Lokalizacja: Ropczyce
Płeć:
Wiek: 47

Post autor: ariks »

Rozumiem nie bądź taki skromny każda uwaga nawet ta mała się przyda. Niestety nie stać mnie na nawozy z firmy ADA myślę że to co mam da radę na te niezbyt wymagające roślinki no może mały heniek ale i ten rośnie mi na razie ok i zaczyna rozrastać się w poziomie.
Awatar użytkownika
ariks
Posty: 341
Rejestracja: 10 lis 2009, 14:19
Imię: Arek
Lokalizacja: Ropczyce
Płeć:
Wiek: 47

Post autor: ariks »

Teraz mam inne zapytanie skoro z nawozami nie wyszło moze teraz ? Nie wiem co sie stało ale po wpuszczeniu rybek oraz na próbę czterech krewetek bardzo podskoczyły azotany i azotyny

NO2 10 mg/l
NO3 100mg/l

Nie mam pojęcia dlaczego. Zauważyłem to jak padała mi po dwóch dniach od wpuszczenia jedna krewetka. Takich skoków nie miałem nawet na początku może to przez resztki opadłego pokarmu dal krewetek i rybek ale nie walilęm tego bez umiaru. Być może źle zrobiłem że wkład z kaskady płukałem moze za dokładnie i zniszczyłem bakterie ?

Po dwóch 15 litrowych podmianach parametry nieco opadły. Jutro kolejna podmiana.
NO2 5mg/l
NO3 około 40 mg/l

Rośliny rosną świetnie ale skąd takie złe parametry wody ? Czekam na Wasze uwagi ;)
karlos2
Posty: 61
Rejestracja: 18 sty 2010, 19:56
Imię: Irek
Lokalizacja: katowice
Płeć:

Post autor: karlos2 »

Witam,bardzo chciałbym zobaczyć twoje akwarium,ale w pierwszym poście zdjęcia się nie wgrywają, a pózniejsze linki też nie działają :(
Może mógłbyś coś z tym zrobić, albo wstaw nowe.

Pozdrawiam.
Akwarystą trzeba się urodzić, akwarium może mieć każdy.

http://www.otostrona.pl/aquariumdesign/
Awatar użytkownika
ariks
Posty: 341
Rejestracja: 10 lis 2009, 14:19
Imię: Arek
Lokalizacja: Ropczyce
Płeć:
Wiek: 47

Post autor: ariks »

Najciekawsze jest to że u mnie wszystko działa bez problemu. Nie wiem dlaczego tak się tu dzieje ? Swoje akwarium prezentowałem też na forum RA w dziale aranżacje może tam poszukaj w tytule ''zielona kraina''

A co do parametrów z czasem NO2 ustępuję na razie jest jeszcze 0,5 mg/l co dwa dni podmiany myślę że za około 1,5 tygodnia będzie na 0,0 ;)
karlos2
Posty: 61
Rejestracja: 18 sty 2010, 19:56
Imię: Irek
Lokalizacja: katowice
Płeć:

Post autor: karlos2 »

Znalazłem je już na RA, podoba mi się tylko się zastanawiam czy nie lepiej by było jakby te dwa duże kamienie były odwrotnie,tzn.wierzchołkami skierowane w stronę bocznych szyb tak mniej więcej jak w klasycznej triadzie, wiem że teraz troche za pózno na zmiany, ale może warto to przemyśleć.
No a jak moje czarne tło??? :P
Akwarystą trzeba się urodzić, akwarium może mieć każdy.

http://www.otostrona.pl/aquariumdesign/
Awatar użytkownika
Artur___
Posty: 3564
Rejestracja: 23 lis 2009, 11:16
Imię: Artur
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 49

Post autor: Artur___ »

ech, lenistwo :)
Obrazek
karlos2
Posty: 61
Rejestracja: 18 sty 2010, 19:56
Imię: Irek
Lokalizacja: katowice
Płeć:

Post autor: karlos2 »

Artur___, twój ruch mi się podobał, dzięki.
Akwarystą trzeba się urodzić, akwarium może mieć każdy.

http://www.otostrona.pl/aquariumdesign/
Awatar użytkownika
ariks
Posty: 341
Rejestracja: 10 lis 2009, 14:19
Imię: Arek
Lokalizacja: Ropczyce
Płeć:
Wiek: 47

Post autor: ariks »

Tak karlos ten układ też przerabiałem ale jakoś ten najbardziej przypadł mi do gustu. Za jakiś czas zmienię aranżację i zastanowię się co zmienić tym bardziej że mam jeszcze jeden ładny kamolek choć teraz leży na półce :lol:

A co do ''lenistwa'' jak pisał Artur no nie wiem skoro ja widzę wszystko co co mam jeszcze zrobić ? Jakoś na innych forach wstawiam i jest...
karlos2
Posty: 61
Rejestracja: 18 sty 2010, 19:56
Imię: Irek
Lokalizacja: katowice
Płeć:

Post autor: karlos2 »

Tak jak już pisałem na RA według mnie masz braki makro, wiem że miałeś jakies problemy z parametrami, piszesz że nawozisz ADĄ, nigdy nie stosowałem i nie mam w tej kwestii żadnego zdania, po prostu nie stosowałem nigdy ADY.
Jakie teraz masz parametry, podajesz potas i jakie masz niedobory?
Akwarystą trzeba się urodzić, akwarium może mieć każdy.

http://www.otostrona.pl/aquariumdesign/
galaxy
Posty: 41
Rejestracja: 17 sty 2010, 12:49
Imię: wojciech
Lokalizacja: rzeszów
Płeć:

Post autor: galaxy »

potas mozesz podowac do 3 mce przy tym podlozu chyba ze wczesniej pojawia sie jakies niedobory a pozniej hm jak masz kase to ada ja stosuje ade i powiem ze jest calkiem niezle. Jak nie ma funduszy proponuje easy life ale uwazaj bo sa to mocne nawozy.
Awatar użytkownika
ariks
Posty: 341
Rejestracja: 10 lis 2009, 14:19
Imię: Arek
Lokalizacja: Ropczyce
Płeć:
Wiek: 47

Post autor: ariks »

Poza tym co pisałem na RA nic innego z roślinami się nie dzieje na dniach dam aktualne fotki akwarium to ocenicie. Najważniejsze że uporałem sie z NO2 z 10 !!! na 0,0 ;) i o dziwo rybki przeżyły. W tej chwili mam za NO3 za nisko bo około 0,1 ppm. Mały heniek w kilku miejscach ma żółtawe listki niestety wysokie NO3 spowodowało glonki głownie na szybie ale teraz jest juz ok.

Parametry

Ph -6,5
Kh-4
Gh 8
Po4 -0

Pozostałych nie znam

Zastanawiam się nad niedoborami heńka pisałeś makro do tej pory dawałem ADA Do! Aqua green i nadal daję co dzień 1 mg/l

Roślin nie mam bardzo wymagających rotala green rośnie jak szalona sitowie też heniek puszcza nowe pędy i listki ale stare tylko niektóre obumierają.

Co do easy life mam w planie cos zakupić bo na ADA finansowo nie wyrobię co polecicie na początek kupić z serii easy life ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Akwaria Roślinne”