Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

[27] [iwagumi] Green Land

Akwaria w stylu: Holenderskim, Nature, Ryuboku, Iwagumi

Moderator: Administracja

karlos2
Posty: 61
Rejestracja: 18 sty 2010, 19:56
Imię: Irek
Lokalizacja: katowice
Płeć:

Post autor: karlos2 »

Powinieneś utrzymywać NO3 5-10, bo masz niedobory widać to po twoich testach,praktycznie nie masz nic wszystko zerowe dlatego heniek żółknie, pisałem nigdy nie miałem z ADĄ do czynienia i nawet nie wiem co to jest o czym piszesz.
Też mi się wydaje że na ADA ciężko jest finansowo wydolić.
Mogę ci polecić bo długo sam stosowałem całą serie Planta Activ Aquabotanique (potas, mikro i makro) miałem dobre rezultaty na tych nawozach,oto przykład http://podforak.rzeszow.pl/viewtopic.ph ... c&start=15 .W tej chwili stosuje EI.
Utrzymuj no3 na poziomie 5-10, a pozostałe składniki też się podniosą jeśli zastosujesz Planta Activ bo nawozy te są odpowiednio zbilansowane i nie za bardzo drogie. http://www.aquario.pl/sklep/nawozy-roslin-c-7.html
Akwarystą trzeba się urodzić, akwarium może mieć każdy.

http://www.otostrona.pl/aquariumdesign/
Awatar użytkownika
ariks
Posty: 341
Rejestracja: 10 lis 2009, 14:19
Imię: Arek
Lokalizacja: Ropczyce
Płeć:
Wiek: 47

Post autor: ariks »

Daję na razie makro raz dziennie ''PG'' NO3 dziś jest na poziomie około 4 ppm sądzę że liście heńka pokrywa coś w rodzaju glonu potem ten liść obumiera
Awatar użytkownika
ariks
Posty: 341
Rejestracja: 10 lis 2009, 14:19
Imię: Arek
Lokalizacja: Ropczyce
Płeć:
Wiek: 47

Post autor: ariks »

A tak wygląda akwarium po miesiącu od założenia jedynie musiałem przyciąć sitowie za kilka dni rotalka do przycinki i wówczas zacznę z niej coś formować ;) Problem mam z heńkiem wygląda na to że liście na szczęście nie wszystkie pokrywa okrzemka to samo kamienie oprócz tego niektóre liście pokrył glon i obumierają martwi mnie to.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
ariks
Posty: 341
Rejestracja: 10 lis 2009, 14:19
Imię: Arek
Lokalizacja: Ropczyce
Płeć:
Wiek: 47

Post autor: ariks »

Dziś mała przycinka efekt jak na fotkach. Mały henio powoli odzyskuje zieleń sądzę że to była okrzemka bo i kamienie były zielono-brązowe dopiero cztery krewety amano zrobiło porządek muszą dopieścić jeszcze henia przy przodzie ale jego trcohę podetnę ;)

Od 3 dni nie mam krystalicznej wody zrobiło się to po podmianie 5 L odstanej kranowy dziwne ? Parametry ok poza fosforem i NO3 prawie zerowe :(

Druga sprawa wyskoczyły mi dwie rasborki na noc zakrywam tekturą :mrgreen:

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
comatose
Posty: 3933
Rejestracja: 02 paź 2009, 15:14
Imię: ---
Lokalizacja: ---
Płeć:

Post autor: comatose »

o kurde!

wypasik jak dla mnie
nie daj się zwieść pozorom http://www.youtube.com/watch?v=iTEi_PlFEWU/
Awatar użytkownika
kusay
Posty: 758
Rejestracja: 13 gru 2009, 19:08
Imię: Mirek
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 112l
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: kusay »

ariks pisze:Druga sprawa wyskoczyły mi dwie rasborki na noc zakrywam tekturą :mrgreen:
mi też tak parę wyskoczyło, ale to chyba przez to że za dużo co2 poszło :P
super kosteczka :) próbowałeś może dać białe tło? mogło by ciekawie wyglądać ;)
Awatar użytkownika
Mirro
Posty: 5715
Rejestracja: 02 paź 2009, 9:30
Imię: Mirosław
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 250L
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: Mirro »

"Bąba" Piękną masz te bańke :D Ja też mam otwarty baniak, ale jeszcze jakimś cudem nic mi z niego nie zwiało :D nawet amano.
Awatar użytkownika
ariks
Posty: 341
Rejestracja: 10 lis 2009, 14:19
Imię: Arek
Lokalizacja: Ropczyce
Płeć:
Wiek: 47

Post autor: ariks »

kusay pisze:
ariks pisze:Druga sprawa wyskoczyły mi dwie rasborki na noc zakrywam tekturą :mrgreen:
mi też tak parę wyskoczyło, ale to chyba przez to że za dużo co2 poszło :P
super kosteczka :) próbowałeś może dać białe tło? mogło by ciekawie wyglądać ;)
Tak tak było białe ale wolę ciemne jak znajdę fotki to wkleję. Acha dziwne bo po przycince żadna roślina nie puszcza tlenu ? Dlaczego ?
Awatar użytkownika
kusay
Posty: 758
Rejestracja: 13 gru 2009, 19:08
Imię: Mirek
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 112l
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: kusay »

hmmm, u mnie podobnie jest, a wcześniej rotale puszczały bąbelki, jeżeli wcześniej też nie puszczały to znaczy że masz duży obieg wody i tlen sie rozpuszcza w wodzie ( co widzimy kiedy wyłączymy filtr i rośliny zaczynają bąbelkować) a jeżeli wcześniej bąbelkowały to może być coś z nawozami ale ręki nie dam uciąć :P
Awatar użytkownika
ariks
Posty: 341
Rejestracja: 10 lis 2009, 14:19
Imię: Arek
Lokalizacja: Ropczyce
Płeć:
Wiek: 47

Post autor: ariks »

Chcę Was poinformować ze moja kostka w konkursie NANO 2010 zajęła 28 miejsce mimo wszystko jest bardzo zadowolony z uwagi że zdjęcie (niestety słabej jakości co odbiło się przy punktacji) było robione na ''szybko'' a kostka miała dopiero 3,5 tygodnia prawdę mówiąc spodziewałem się ostatniego miejsca a tu całkiem miła niespodzianka :mrgreen:
Awatar użytkownika
Mirro
Posty: 5715
Rejestracja: 02 paź 2009, 9:30
Imię: Mirosław
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 250L
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: Mirro »

A ile było zgłoszeń?
Awatar użytkownika
cherry_ukasz
Posty: 3820
Rejestracja: 02 paź 2009, 11:31
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 70x45x40 - ReefTank
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: cherry_ukasz »

Było 44 zgłoszenia ;)
Boggi był o 4 miejsca lepszy ;) czyli 24 (takie miejsce ja zająłem w tamtym roku :P )
Awatar użytkownika
justfilied233
Posty: 4989
Rejestracja: 19 paź 2009, 14:39
Imię: Dominik
Lokalizacja: Sędziszów Młp.
Akwarium: 160l,126l,45l
Płeć:
Wiek: 31

Post autor: justfilied233 »

ariks, ty się nie spodziewałeś takiego miejsca, a co ja mam mówić po oglądnięciu kilku kostek z poprzedniego byłem przekonany że będzie w okolicach ostatniego a tu proszę 26.
Tylko żywe zioło :D
Awatar użytkownika
ariks
Posty: 341
Rejestracja: 10 lis 2009, 14:19
Imię: Arek
Lokalizacja: Ropczyce
Płeć:
Wiek: 47

Post autor: ariks »

Gratulacje jak widać wszystko na wysokim poziomie nie wiem tylko czy brano pod głosowanie jakość fotek itp. bo ja w ostatniej chwili wysłałem na konkurs niezbyt dobrą jakościowo fotkę i nie jestem z niej zadowolony bo potem wykonałem o niebo lepsze.

Zobaczmy jak będzie następny razem za jakiś czas zmieniam aranż na coś innego chyba coś z korzeniami ;)
Awatar użytkownika
justfilied233
Posty: 4989
Rejestracja: 19 paź 2009, 14:39
Imię: Dominik
Lokalizacja: Sędziszów Młp.
Akwarium: 160l,126l,45l
Płeć:
Wiek: 31

Post autor: justfilied233 »

ariks pisze:nie wiem tylko czy brano pod głosowanie jakość fotek itp.
no właśnie też nie wiem, bo popatrz na moje zdjęcie(starałem się dobre zrobić) akwa nie pierwszej młodości i tu ryska tam ryska a i jakość całej fotki jak to z mojego aparatu a i tak nie jest źle także wydaje mi się, że tu przede wszystkim chodziło o to co jest w środku a nie o to czy mamy zwykłe szkoło czy OW, bo na takie nie każdy może sobie pozwolić.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Akwaria Roślinne”