Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

[60L] Małe jeszcze nie skończone 60 L

Akwaria w stylu: Holenderskim, Nature, Ryuboku, Iwagumi

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Golpol
Posty: 148
Rejestracja: 06 kwie 2010, 17:16
Imię: Damian
Lokalizacja: Stalowa Wola
Akwarium: 60 l
Płeć:
Wiek: 32

[60L] Małe jeszcze nie skończone 60 L

Post autor: Golpol »

Witam
Dzisiaj chciałbym przedstawić moje pierwsze akwarium. Jeszcze jest nie skończone z powodu braku roślinek w akwarystycznym. Zamówię reszta albo na allegro albo może ktoś z was mi udostępni :P

A więc tak:

Akwarium:
60x30x35 wychodzi 60l

Filtr:
Turbo N 750

Grzałka:
BRAK temp wody 26 stopni

Oświetlenie:
Oceanic Light 18W firmy Narva .

Podłoże:
Ziemia uniwersalna (wartstwa ok 3 cm)
Ciemno zielony żwirek granulacji ok 3-5 mm
nawożone: PlantaMin firmy Tetra

Mieszkańcy:
4x Neon Inessa
4x Non Czerwony

Roślinność
12x Lagarosyfon madagaskarski
12x Kabomba ( nie wiem jaka )
Troche mchy jawajskiego (widoczny na imitacji korzenia)
1x Chyba Zwartka
1x Nie wiem co to takie małe przy podłożu
1x jakaś kulka ale nie wiem co to

Czas na zdjęcia :) Sorki za jakość ale robione telefon Samsung S7220

http://img683.imageshack.us/img683/9805/zdjcie219.jpg
http://img208.imageshack.us/img208/9533/zdjcie218.jpg
http://img89.imageshack.us/img89/48/zdjcie217.jpg
http://img258.imageshack.us/img258/5983/zdjcie216.jpg
http://img217.imageshack.us/img217/106/zdjcie215.jpg

Na temat czarnego brystolu z tylu. Jeszcze go nie kupiłem po prostu brakło mi wczoraj czasu. Z wykończenia akwa brakuje jeszcze roślin i korzeni które ciężko znaleźć by były ładne i ładnie się komponowały w moim akwa

Proszę o wszystkiego rodzaju komentarze. Akwarium się zmieni wczoraj zostało wszystko posadzone a i tak niemam tych roślin które chciałem najbardziej..!!!
Awatar użytkownika
Dżoena
Posty: 8848
Rejestracja: 23 gru 2009, 22:59
Imię: JoAnna
Lokalizacja: Boguchwała
Płeć:
Wiek: 46

Post autor: Dżoena »

Przede wszystkim postaraj się zrobić zdjęcie baniaczka nie z boku, ale od przodu- dla mnie zdjęcia robione z "kąta" są nieczytelne. Jeżeli chodzi o żwirek :/ Zmieniłabym na czarny bazalt w mniejszej granulacji ( 1-3 mm)- rośliny będą lepiej widoczne i nie będzie zielonej poświaty, jaką widać na zdjęciach. Chyba że to pierwsze kwiaty i woda tak zakwitła ;) Na resztę roślinek zaczekamy i zobaczymy efekty Twojej pracy :D Poza tym- brak grzałki?? Wahania temperatur mogą źle wpływać na ryby, więc moim zdaniem warto byłoby się zaopatrzyć w takową.
14KKK
Posty: 429
Rejestracja: 19 lut 2010, 23:41
Imię: Marcin
Lokalizacja: Stalowa Wola/Pilchów
Akwarium: 160
Płeć:
Wiek: 30

Post autor: 14KKK »

Chyba za szybko wpuściłeś rybki. I bardzo skromnie ich. Jeśli chodzi o roślinki to nie opłaca się w zoologu kupować. Lepiej lup sobie na allegro( jak chcesz to w środę czwartek będę robił przycinkę mogę ci trochę dać. I polecam zmienić podłoże np tak jak Ci mówi Joanna lub na piach tez ładnie wygląda ( choćby mi się podoba)
arus113
Posty: 71
Rejestracja: 20 paź 2009, 16:02
Imię: Arek
Lokalizacja: Okolice Rzeszowa
Płeć:
Wiek: 28

Post autor: arus113 »

Przede wszystkim zmień żwir bo ten to tragedia najlepiej na jakiś zwykły-naturalny i dokup neonów bo one żyją w stadach a 4 sztuki to nie stado
Golpol
Posty: 148
Rejestracja: 06 kwie 2010, 17:16
Imię: Damian
Lokalizacja: Stalowa Wola
Akwarium: 60 l
Płeć:
Wiek: 32

Post autor: Golpol »

Joanna pisze: Chyba że to pierwsze kwiaty i woda tak zakwitła ;) Na resztę roślinek zaczekamy i zobaczymy efekty Twojej pracy :D Poza tym- brak grzałki?? Wahania temperatur mogą źle wpływać na ryby, więc moim zdaniem warto byłoby się zaopatrzyć w takową.
Tak są to pierwsze roślinki w tym baniaczku zresztą wczoraj zmieniłem podłoże
bo dodałem ziemię ogrodową z biedronki ;p Może dla tego xD A co do zdjęć specjalnie dla Ciebie zrobię ale sądzą że będą jeszcze mniej wyraźne niż te.
Co do grzałki. W moim akwa utrzymuje się temperatura można powiedzieć stała na poziomie 25 lub 26 stopni. Dlatego zrezygnowałem z kupna grzałki.
14KKK pisze:Chyba za szybko wpuściłeś rybki. I bardzo skromnie ich. Jeśli chodzi o roślinki to nie opłaca się w zoologu kupować. Lepiej lup sobie na allegro( jak chcesz to w środę czwartek będę robił przycinkę mogę ci trochę dać.
Co do rybek. Woda stała w baniaczku przez 3 miechy... Wlałem tą samą po wymianie podłoża, dolałem uzdatnioną u wcześniej wodę. Co do roślinek chętnie wezmę ale jeżeli Ci to nie sprawa kłopotów to jak możesz to wyślij je kurierem. Z góry dziękuję.
arus113 pisze:dokup neonów bo one żyją w stadach a 4 sztuki to nie stado
Co do neonów będą dokupione jednakże czekam aż podłoże dojrzeje i zobaczę co z moich eksperymentów z podłożem (wcześniej był sam żwirek widoczny na zdjęciach)
14KKK
Posty: 429
Rejestracja: 19 lut 2010, 23:41
Imię: Marcin
Lokalizacja: Stalowa Wola/Pilchów
Akwarium: 160
Płeć:
Wiek: 30

Post autor: 14KKK »

Mieszkamy w tym samym mieście i ma Ci wysyłać kurierem ?
Golpol
Posty: 148
Rejestracja: 06 kwie 2010, 17:16
Imię: Damian
Lokalizacja: Stalowa Wola
Akwarium: 60 l
Płeć:
Wiek: 32

Post autor: Golpol »

14KKK pisze:Mieszkamy w tym samym mieście i ma Ci wysyłać kurierem ?
A sorki :) nie popatrzyłem :P więc po roślinność sam mógłbym podejść :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Akwaria Roślinne”