Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

[126][Roślinne] Underwater garden

Pierwsza prezentacja na forum

Akwaria w stylu: Holenderskim, Nature, Ryuboku, Iwagumi

Moderator: Administracja

Awatar użytkownika
Toudy-T1
Posty: 93
Rejestracja: 13 sty 2010, 21:07
Imię: Dariusz
Lokalizacja: Londyn
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: Toudy-T1 »

justfilied233 pisze:
Toudy-T1 pisze:Gdybyś lepiej przyglądnął się to na drugim zdjęciu dostrzegłbyś rosnącą z tyłu rotale i ludwigię ;) Tyle że puki co są one dosyć niskie.
napisałem popuść :) chodziło mi o to żebyś ich tak nie ciął tylko dał podrosnąć ;)
Po to je ścinam, żeby się ładnie rozkrzewiły a nie wystrzeliły do góry i leciał od dołu ;)
Niech to tworzy jakąś grupkę ładnych roślin ;)
karlos2
Posty: 61
Rejestracja: 18 sty 2010, 19:56
Imię: Irek
Lokalizacja: katowice
Płeć:

Post autor: karlos2 »

Witam, widzę że jest jeszcze lepiej niż było, rośliny ładnie się zagęściły. Jednak nadal się upieram nad czerwonym akcentem typu (Alternanthera Splendida, Alternanthera Rosaefolia), naprawde dodały by uroku.
Jakoś nie potrafie dostrzec Tęczanek Wernera, a może już ich nie ma?
Pozdrawiam.
Akwarystą trzeba się urodzić, akwarium może mieć każdy.

http://www.otostrona.pl/aquariumdesign/
Awatar użytkownika
Toudy-T1
Posty: 93
Rejestracja: 13 sty 2010, 21:07
Imię: Dariusz
Lokalizacja: Londyn
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: Toudy-T1 »

karlos2 pisze:Witam, widzę że jest jeszcze lepiej niż było, rośliny ładnie się zagęściły. Jednak nadal się upieram nad czerwonym akcentem typu (Alternanthera Splendida, Alternanthera Rosaefolia), naprawde dodały by uroku.
Jakoś nie potrafie dostrzec Tęczanek Wernera, a może już ich nie ma?
Pozdrawiam.
Wątpię czy przy tak małym świetle utrzymają się rośliny czerwone.
Rośliny dopiero będą się chyba zagęszczać z racji regularnego ich przycinania. Tęczanki są w tym zbiorniku, jest ich 5 gdyż jedna niestety wyskoczyła. Widać jedną chociażby na trzecim zdjęciu, taka mała szara, niepozorna rybka.
karlos2
Posty: 61
Rejestracja: 18 sty 2010, 19:56
Imię: Irek
Lokalizacja: katowice
Płeć:

Post autor: karlos2 »

Dołożyć jedną świetlówke 39w i spokojnie będą rosły przy odpowiednim dozowaniu co2 i nawożeniu kolumny wody.
Akwarystą trzeba się urodzić, akwarium może mieć każdy.

http://www.otostrona.pl/aquariumdesign/
Awatar użytkownika
Toudy-T1
Posty: 93
Rejestracja: 13 sty 2010, 21:07
Imię: Dariusz
Lokalizacja: Londyn
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: Toudy-T1 »

karlos2 pisze:Dołożyć jedną świetlówke 39w i spokojnie będą rosły przy odpowiednim dozowaniu co2 i nawożeniu kolumny wody.
Przy takim oświetleniu to nie nadążyłbym z wycinaniem roślin i nawożeniem kolumny ;)
Poza tym szykuję mi się wyjazd na dłuższy czas i akwarium pozostanie bez mojej opieki, ale kto wie może po powrocie dołożę jedną 39tke i pobawię się z roślinami czerwonymi ;)
karlos2
Posty: 61
Rejestracja: 18 sty 2010, 19:56
Imię: Irek
Lokalizacja: katowice
Płeć:

Post autor: karlos2 »

Toudy-T1 pisze:
karlos2 pisze:Dołożyć jedną świetlówke 39w i spokojnie będą rosły przy odpowiednim dozowaniu co2 i nawożeniu kolumny wody.
Przy takim oświetleniu to nie nadążyłbym z wycinaniem roślin i nawożeniem kolumny ;)
Poza tym szykuję mi się wyjazd na dłuższy czas i akwarium pozostanie bez mojej opieki, ale kto wie może po powrocie dołożę jedną 39tke i pobawię się z roślinami czerwonymi ;)
Nie jest to tak tragiczne jak napisałeś, wystarczy wprowadzić metodę EI i wszystko wychodzi tanio(tzn.nawożenie ), do tego odpowiednie dawkowanie co2. A nie ma przecież nic przyjemniejszego dla akwarysty niż co tygodniowa wycinka i dzielenie się roślinami ze znajomymi. :)
Akwarystą trzeba się urodzić, akwarium może mieć każdy.

http://www.otostrona.pl/aquariumdesign/
Awatar użytkownika
Toudy-T1
Posty: 93
Rejestracja: 13 sty 2010, 21:07
Imię: Dariusz
Lokalizacja: Londyn
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: Toudy-T1 »

Mała aktualizacja, bez większych zmian w zbiorniku. Od nowa posadziłem M.umbrosum oraz doszła heterka na 3 plan. Do obsady doszła parka platek z nietypowymi ogonami, a także już podrośnięty narybek platki z mniejszego akwarium. Pożegnałem natomiast całe stadko barwniaków czerwonobrzuchych.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Bartosss
Posty: 1951
Rejestracja: 06 kwie 2010, 12:33
Imię: Bartek
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 12x 28,5L
Płeć:

Post autor: Bartosss »

Brakuje mi to czegoś z mocną czerwienią, a tak to podoba mi się (wiem w pore pisze :D)
Awatar użytkownika
Lady In Black
Posty: 102
Rejestracja: 27 sty 2010, 13:49
Imię: Klaudia
Lokalizacja: Jasło
Płeć:
Wiek: 27

Post autor: Lady In Black »

Bardzo piękny baniaczek. Na pewno jakaś czerwień, o której pisał Bartosss nie zaszkodzi i doda akwarium kolorów. Spróbuj dodać jakąś czerwoną rotalę i pokaż nam jak to wygląda :)
Zawarłam sojusz z krewetkami :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Akwaria Roślinne”