Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

[136] Chyba "nature"

Akwaria w stylu: Holenderskim, Nature, Ryuboku, Iwagumi

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Cichy
Posty: 1264
Rejestracja: 15 gru 2009, 0:39
Imię: Karol
Lokalizacja: Jasło / Rzeszów
Akwarium: 33l, 43l OW, 72l
Płeć:
Wiek: 33
Kontakt:

Post autor: Cichy »

O stary pojechałeś grubo. Zbiornik wygląda świetnie. Ten trawniczek to jest coś, sam do takiego efektu dążę. Aż dziw, że zbrojnik Ci go nie powyrywał. mi Amano ciągle wyrywają kępki z podłoża.

Świetnie wygląda ta rotala za kamieniami.
Obrazek
Awatar użytkownika
Darek
Posty: 3831
Rejestracja: 29 mar 2010, 5:42
Imię: Darek
Lokalizacja: Okolice-Rzeszów
Akwarium: 200 Już zalane ,50
Płeć:

Post autor: Darek »

Mi zostaje tylko podpisać się pod postami wyżej i pogratulować osiągniętego efektu ;)
Na to szkiełko mogę patrzeć godzinami, na początku troszkę brakowało mi widoku skał które są zasłonięte roślinnością ale po wpatrzeniu się dłużej na aranż wywnioskowałem że jest wszystko stonowane i każdy detal dopracowany aby się za bardzo nie wychylał i nie skupiał na sobie uwagi.
Rybcie przepiękne :P
Pozdrawiam
Pozdrawiam Darek :)
Awatar użytkownika
Artur___
Posty: 3564
Rejestracja: 23 lis 2009, 11:16
Imię: Artur
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 49

Post autor: Artur___ »

Mirro pisze:Akwa za wiele się nie zmieniło
8-(

:podziw: kopara mi opadła :)

zarosło pięknie ale trochę mi brakuje tych kamienie po prawej i sam już nie wiem jak lepiej z nimi czy bez - ale stawiam, że bez :)
Awatar użytkownika
boggi
Posty: 4230
Rejestracja: 01 paź 2009, 21:09
Imię: Bogdan
Lokalizacja: Dębica
Płeć:
Wiek: 52

Post autor: boggi »

Max pisze:Radzę szybko mocniej przyciąć hemiantusa, bo za chwilę to bedzie niemożliwe ( jak obumrą dolne warstwy - wypłynie ci cały kożuch!).
No właśnie ja tak sobie chyba załatwiłem henia :(
Awatar użytkownika
b@ndziork@
Posty: 4197
Rejestracja: 17 lip 2010, 13:25
Imię: Marta
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 160l roślinne
Płeć:
Wiek: 47

Post autor: b@ndziork@ »

Mirek,pięknie ale mi brakuje widoku tych skałek,chyba jakaś inna jestem :mrgreen:
Pozdrawiam
Marta
Awatar użytkownika
Artur___
Posty: 3564
Rejestracja: 23 lis 2009, 11:16
Imię: Artur
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 49

Post autor: Artur___ »

boggi pisze:No właśnie ja tak sobie chyba załatwiłem henia :(
brakiem cięcia, czy cięciem?
Awatar użytkownika
cherry_ukasz
Posty: 3820
Rejestracja: 02 paź 2009, 11:31
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 70x45x40 - ReefTank
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: cherry_ukasz »

Nie no luuuudzie nie kadźcie tak Mirkowi bo chłopak popadnie w samozachwyt :mrgreen: Ja mu tu wyleje kubełek letniej wody :roll:

Wg mnie zepsułeś totalnie prawą stronę. Kamienie, które zostały zasłonięte przez mech totalnie zburzyły harmonię. weź trochę przerwij ten mech by kompozycja znów nabrała uroku.

Pogestemon podobnie - rozrósł się na pierwszym planie aż za bardzo. Wyskub go trochę.

No i ostatnie - trzeci plan. Jakiś taki postrzępiony....ni to litera "V", ni "U", ani "A"...ani nawet fala. Weź to uformuj w jakąś falę - będzie wg mnie najbardziej adekwatnie do zamiaru.



Nooo ale suma sumarum...Mirek najlepsze co Ci się udało stworzyć! Sam bym chciał tworzyć coś takiego 8)
Morskie klimaty 126 litrów - Cherryreef v.2.0

Obrazek
Awatar użytkownika
boggi
Posty: 4230
Rejestracja: 01 paź 2009, 21:09
Imię: Bogdan
Lokalizacja: Dębica
Płeć:
Wiek: 52

Post autor: boggi »

Artur___ pisze:
boggi pisze:No właśnie ja tak sobie chyba załatwiłem henia :(
brakiem cięcia, czy cięciem?
Brakiem cięcia :)
Sorki niedokładnie napisałem
Awatar użytkownika
pilarz617
Posty: 2884
Rejestracja: 29 gru 2009, 18:19
Imię: Patryk
Lokalizacja: Dąbrowa
Akwarium: 70l, NEW TANK- 85%
Płeć:
Wiek: 28

Post autor: pilarz617 »

Mirro BOMBA po prostu :mrgreen:
Awatar użytkownika
Mirro
Posty: 5715
Rejestracja: 02 paź 2009, 9:30
Imię: Mirosław
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 250L
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: Mirro »

daquid pisze: Pasuje małego heńka przyciąć
Oj pasuje, pasuje. Tylko mi go trochę szkoda. Ale z drugiej strony jak nie przytnę, to mi padnie
-donio- pisze:Uwielbiam tego typu akwaria, są takie nudne :mrgreen:
:)

krzysiekb4 pisze:mały heniek robi duuuużą robotę
Zanim taki urósł, to mnie powkurzał trochę. Przyjmował się chyba przez miesiąc. Był bez przerwy wyrywany przez krewetki. Traciłem już cierpliwość. Ale sukcesywnie dwa razy dziennie wtykałem go pęsetą w podłoże. W końcu się zakorzenił na dobre. Z początku, po około miesiącu zaczął coś tam nowego wypuszczać. Po dwóch miesiącach już był widać, że coś urósł, a później to już lawinowo, tak, że nawet nie zwróciłem uwagi kiedy już miałem dywanik.
Cichy pisze:Aż dziw, że zbrojnik Ci go nie powyrywał
Glonek trafił do bańki dość późno. Także heniek już był zakorzeniony.
Darek pisze:na początku troszkę brakowało mi widoku skał które są zasłonięte roślinnością ale po wpatrzeniu się dłużej na aranż wywnioskowałem że jest wszystko stonowane i każdy detal dopracowany aby się za bardzo nie wychylał i nie skupiał na sobie uwagi.
Mocne odsłonięcie skałek nie jest tu wskazane. Aranżacja nie ma ich ukazywać. Są one "wypełniaczem i muszą być mocnej zarośnięte. Zamysłem początkowym było stworzenie akwarium w stylu naturalnym a nie iwagumi. Wyeksponowanie skałek oraz roślin na trzecim planie skutkowało by zaburzeniem harmonii, bo nie wiadomo by było na czym się skupić.
cherry_ukasz pisze:Wg mnie zepsułeś totalnie prawą stronę. Kamienie, które zostały zasłonięte przez mech totalnie zburzyły harmonię. weź trochę przerwij ten mech by kompozycja znów nabrała uroku.
Pewnie trzeba będzie w końcu obskubać trochę ten mech. Ale skałek do końca nie odkryję. Bo tak jak już pisałem wyżej, założeniem początkowym było stworzenie kompozycji naturalnej a nie iwagumi. Skałki pozostaną częściowo zasłonięte.
cherry_ukasz pisze:Pogestemon podobnie - rozrósł się na pierwszym planie aż za bardzo. Wyskub go trochę.
Był mały - jest duży :P i on pewnie pójdzie pod siekierę :)
cherry_ukasz pisze:No i ostatnie - trzeci plan. Jakiś taki postrzępiony....ni to litera "V", ni "U", ani "A"...ani nawet fala. Weź to uformuj w jakąś falę - będzie wg mnie najbardziej adekwatnie do zamiaru.
A tak zapytam przewrotnie. Jak byś uformował rośliny, żeby tworzyły literkę "A" :P Fala będzie. Nigdzie nie napisałem, że to koniec. Choć ku końcowi się ma. A jak pójdę na urlop (o ilę do takowego dopracuję :P ), to pobawię się w korzenie. Stęskniłem się już trochę za nimi.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Akwaria Roślinne”