Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

[200l]roślinniak bez CO2 Andrzej Makuch

kolejny roslinniak bez osprzętu do CO2, moje eksperymenty, kondycja roślin i ryb

Akwaria w stylu: Holenderskim, Nature, Ryuboku, Iwagumi

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Max
Posty: 1211
Rejestracja: 20 paź 2010, 20:16
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Kraków
Akwarium: 144 l
Płeć:
Wiek: 65

Post autor: Max »

Cześć, miło cię czytać po przerwie! Skalary - jak widać urosły - a kiryski malutkie , takie są malutkie choć dorosłe i ikrę już składały.
Tak wygladało po przycince kilka dni temu...
Obrazek
Awatar użytkownika
kasztan
Administracja
Posty: 1596
Rejestracja: 28 gru 2012, 14:36
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 480 l
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: kasztan »

Fajnie się patrzy na to Twoje akwarium i bardzo mi się podobają zdjęcia, a szczególnie te barwy :)
Awatar użytkownika
Bozi
Posty: 359
Rejestracja: 24 lis 2010, 22:42
Imię: Bożena
Lokalizacja: Warszawa
Akwarium: 126, 45, 10
Płeć:
Wiek: 62

Post autor: Bozi »

Plażą fajnie wygląda ale trzeba ją często czyścić i dosypywać piasku.
NAMELES
Posty: 14
Rejestracja: 13 sty 2015, 8:12
Imię: TOMASZ
Lokalizacja: ITALIA
Płeć:

Post autor: NAMELES »

Cos pieknego
Ja moje pierwsze akwarium mam od grudnia 2014 i cos nie mam za bardzo reki do tego Ale czytam i czytam TO moze za pare lat i mi sie uda miec cos tak pieknego w domu
Awatar użytkownika
Bozi
Posty: 359
Rejestracja: 24 lis 2010, 22:42
Imię: Bożena
Lokalizacja: Warszawa
Akwarium: 126, 45, 10
Płeć:
Wiek: 62

Post autor: Bozi »

Andrzej to akwarysta z dużym stażem.
Ja pasjonuję się akwarystyką od 2004 roku. Czyli już 11 rok.
Z czasem nauczysz się podstawowych rzeczy dotyczących akwarystyki i nie będzie ci sprawiała problemów.
Awatar użytkownika
Max
Posty: 1211
Rejestracja: 20 paź 2010, 20:16
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Kraków
Akwarium: 144 l
Płeć:
Wiek: 65

Post autor: Max »

Przed przycinką... Obrazek

[ Dodano: 2015-01-18, 21:35 ]
kasztan, Łukasz, oddać barwy w akwarium w dodatku przy roąślinnym oświetleniu nie jest prosto, ale jakoś sobie radzę... ;)
NAMELES, Tomku - nie od razu Kraków czy Rzym zbudowano - spokojnie też nabierzesz umiejętności. :)
Bozi, Bożenko, faktycznie plażę trzeba przy każdej podmianie z granulek odczyścić... Szkoda że nie ma już tego "naszego" forum...
Awatar użytkownika
Max
Posty: 1211
Rejestracja: 20 paź 2010, 20:16
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Kraków
Akwarium: 144 l
Płeć:
Wiek: 65

Post autor: Max »

Och, już spore zaległości się porobiły - trzeba uaktualnić...
To tak- doszły młode "bandziorki" ;) - tak nazywam te żywiołowe bystrzyki kolumbijskie - bo rozrabiają na potęgę! I kilka drobnoustków beckforda.
Obrazek
I drobnoustki - samica do wytarcia
Obrazek
i w grupie...
Obrazek
Awatar użytkownika
Max
Posty: 1211
Rejestracja: 20 paź 2010, 20:16
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Kraków
Akwarium: 144 l
Płeć:
Wiek: 65

Post autor: Max »

Chwilę przed przycinką...
Obrazek

I zaraz po...
Obrazek
Awatar użytkownika
fitoro
Posty: 340
Rejestracja: 07 mar 2010, 20:14
Imię: Marek
Lokalizacja: Sanok
Akwarium: 450 towarzyskie
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: fitoro »

cudeńko to banieczka. fajny, pozytywny klimat...3maj tak dalej
Everybody Lies !
Awatar użytkownika
duch amazonski
Posty: 1932
Rejestracja: 03 wrz 2014, 19:44
Imię: Darek
Lokalizacja: LUBLIN
Płeć:
Wiek: 49

Post autor: duch amazonski »

Mógłbyś napisać jakie obecnie nawożenie stosujesz, czy coś pod korzonki podajesz?

Skalary super sprawa, ładne zdjęcia,i jak Ci się udaje zahipnotyzować te zwierzaki do fotek . :)
Prawdziwy mężczyzna płacze tylko wtedy, gdy szampon szczypie w oczka.
Awatar użytkownika
Max
Posty: 1211
Rejestracja: 20 paź 2010, 20:16
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Kraków
Akwarium: 144 l
Płeć:
Wiek: 65

Post autor: Max »

fitoro, dzięki za miłą ocenę, staram się jak mogę , ale łatwo nie jest, zwłaszcza gdy się próbuje odchowąć maleństwa skalarów - co jak wiadomo powoduje zanik nawożenia i straty wśród roślin... Ostatnio dwa razy udało się przychówek utrzymać tygodniowy, ale okupione było niemal całkowitym rozpuszczeniem czerwonej ludvigii ovalis... i nie pomogło (a chyba nawet zaskodziło) natychmiastowe dosypanie warstwy świeżego podłoża. Więc eksperymentów na razie dość . Teraz porządki , stopniowe powracanie do formy rośinniaka.
duch amazonski, - Darku - nawozy podaję standardowo - co 2 dni makro i co drugi mikro oraz węgiel w płynie ok. 10ml/dobę. I raz w tygodniu (przy podmianie) 20 ml octu. Podłoże jest nawozowe absorbujące więc utrzymuje parametry wody i stężenie nawozów przez jakiś czas - stąd pod korzenie nic nie daję.
Ryb nie hipnotyzuję - są do mnie przyzwyczajone , ze skalarami mam tę zgryzotę że nie lubią mocnego światła i nawożenia i pogodzenie tego jest dość trudne. Ale ze światłem poradziłem sobie stosując same roślinne (2 fluory + 2 Aqarelle) więc nie jest tak bardzo jasno a baniak nabrał kolorków "biotopowych". A nawozy są podawane w ilości jaką rośliny są w stanie szybko zużyć więc skalary nadal mogą się wycierać... ;)
Awatar użytkownika
fitoro
Posty: 340
Rejestracja: 07 mar 2010, 20:14
Imię: Marek
Lokalizacja: Sanok
Akwarium: 450 towarzyskie
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: fitoro »

Wierze Andrzejku, że nie jest łatwo. Ostatnio złapałem sie na tym, ze akwarium pochłania mnie bez reszty. Co dzień coś muszę skorygować, poprawić, pomierzyć , ogarnąć . Tym bardziej, ze masz w planach odchować rybki małe bo przy ogólnym i żarłokami pływającymi dookoła to wielka sztuka. Miłość do akwarystyki daje siły na panowanie nad tym wszystkim. Amen.... ;)
Everybody Lies !
Krissoku
Posty: 1
Rejestracja: 12 maja 2015, 15:00
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Tczew
Akwarium: brak
Płeć:
Wiek: 31

Post autor: Krissoku »

Max pisze:Szkoda że nie ma już tego "naszego" forum...
Pozdrowienia dla Bożeny i Andrzeja. Też tęsknię za "naszym" forum.
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 58

Post autor: zulix »

Też tęsknię za "naszym" forum.
No właśnie :(. Kiedyś szukałem artykułu Maxa o nawożeniu pierwiastkami o zmiennej wartościowości (Fe, Mn, Co) i nie znalazłem forum. Miałem pytać Maxa, ale zapomniałem a teraz widzę, że nie ma po co :( (info wyżej przeoczyłem).
Jestem na etapie "wypalony". Niestety nie rozwijam kalkulatora, nie udzielam porad, nie angażuję się (poza wyjątkami).
Awatar użytkownika
Max
Posty: 1211
Rejestracja: 20 paź 2010, 20:16
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Kraków
Akwarium: 144 l
Płeć:
Wiek: 65

Post autor: Max »

Witaj Krzysiu! Na szczęście nic w przyrodzie nie ginie, bo i Bozi tu jest! ;) Inna sprawa że administrator mógł uprzedzić że będzie likwidował forum, to by człowiek swoje artykuły gdzieś skopiował . Pracy trochę kosztowało.
Zulix - O nawożeniu i tutaj chyba też pisałem. :)
A teraz - huśtawki ciąg dalszy - czyli perypetie po wymianie 70% oświetlenia... Roślinki chorują ale powoli zabierają się do życia. To już 5 tygodni od zmiany na LED-y , a 3 tygodnie od dołożenia modułów 10000K i czerwonych . Idzie ku lepszemu. Choć do kondycji ze zdjęć jeszcze brakuje. Cóż - LED-ów roślinnych jednak jeszcze nie robią... ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Akwaria Roślinne”